امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 14:30:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31030

تاریخ انتشار : 17/06/1395 - 15:43

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران:

صرفه جویی، امربه معروف و اسراف، نهی از منکر است/ مصرف آب در کشور بیش از استاندارد‌های جهانی است

مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید امور آب و‌فاضلاب روستایی شهرستان جویبار با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران و مسئولان شهرستانی برگزار شد.

صرفه جویی، امربه معروف و اسراف، نهی از منکر است/ مصرف آب در کشور بیش از استاندارد‌های جهانی است

به گزارش خبرنگار جویباران، مجید عبداللهی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در این مراسم با بیان این که رژیم بارش تغییرکرده است، گفت: در حال حاضر بارش نه تنها به ما کمک نمی‌کند بلکه ضرر هم می‌رساند.

وی افزود: در گذشته بیشتر از بارش، ریزش برف داشته‌ایم ولی به دلیل گرم شدن هوا روش باریدن نیز تغییر کرده و به صورت سیلابی شده است که براین اساس منابع آبی‌ما محدودتر می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران خاطر نشان‌کرد: افزایش جمعیت و روش نادرست مصرف آب در مکان‌های مختلف وضعیت بحرانی آب را بحرانی‌تر می‌کند.

عبداللهی گفت: همه باید فرهنگ مصرف آب و صرفه جویی را فرا بگیریم و به دیگران یاد دهیم زیرا این موضوع امربه معروف ونهی از منکر است.

وی مصرف آب در کشور را بیش از استاندارد‌های جهانی دانست و گفت: میانگین مصرف روزانه در جهان 150لیتر برای هرنفراست، اما درایران متأسفانه 250 لیتر برای هرنفر است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران تأکید کرد: آب امانتی است که باید به دست آیندگان داده شود و آن‌ها در مورد مصرف ما قضاوت می‌کنند.

محمدمدانلو بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در مراسم تودیع و معارفه مدیرجدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جویبار گفت: دکتر زمانی زحمات فراوان و خدمات شایانی را در این چندسال با توجه به وضعیت نامناسب آب شهرستان به مردم ارائه کردند.

 وی افزود: شهرستان جویبار محذورات زیادی در تأمین آب شرب دارد اما خوشبختانه امسال با کمک مجموعه آبفای استان و شهرستان با حفر دو حلقه چاه در سیمرغ مقداری از مشکلات شهرستان رفع شد.

بخشدار مرکزی جویبار در پایان از زحمات دکتر زمانی تقدیر و تشکر و برای مهندس فرجی در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

مصطفی زمانی سرپرست سابق اداره آب و‌فاضلاب روستایی شهرستان‌جویبار در این مراسم گفت: در این مدت حضور من در این شهرستان به کمک همکاران تلاش کردیم تا بهترین خدمات را به مردم عزیز ارائه دهیم و سعی کردیم در زمان های بحرانی در حد مطلوبی خدمت رسانی کنیم و مشکلات مردم را حل کنیم.

وی با بیان این که در سال گدشته 1میلیارد و سیصد میلیون تومان در شهرستان تخصیص اعبتار داشته‌ایم، عنوان‌کرد: بودجه شهرستان دراین بخش در سال 94 ، صد میلیون تومان بود اما با پیگیری‌های که انجام دادیم توانستیم آن را 13 برابر کنیم.

سرپرست سابق اداره آب و‌فاضلاب روستایی شهرستان‌جویبار تصریح کرد: دراین مدت کارهای زیادی در روستاهای جویبار انجام شد که البته باز هم جای کار دارد که در آینده توسط مدیر جدید انجام خواهد شد.

 

دیدگاه شما در مورد : صرفه جویی، امربه معروف و اسراف، نهی از منکر است/ مصرف آب در کشور بیش از استاندارد‌های جهانی است

صرفه جویی، امربه معروف و اسراف، نهی از منکر است/ مصرف آب در کشور بیش از استاندارد‌های جهانی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS