امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:35:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30893

تاریخ انتشار : 06/06/1395 - 18:33

سرانجام پروژه کمربندی 16 ساله فریدونکنار به کجا می‌رسد؟

ماجرای ساخت کمربندی فریدونکنار همچنان ادامه دارد، طرحی که پس از گذشت 16سال همچنان در انتظار تکمیل شدن است و مسئولان این شهرستان همچنان بر طبل پیشرفت 90 درصدی این پروژه می‌کوبند.

به گزارش خبرنگار جویباران، کمربندی فریدونکنار که شانزدهمین سال آغاز احداث خود را نیز پشت سر می‌گذارد با وعده‌های متفاوت مسئولان مختلف روبه‌رو شده است به طوری که تمامی فرمانداران گذشته این شهرستان بر احداث و تکمیل «به زودی» آن تاکید می‌کردند.

نکته جالب توجه، دستور استاندار مازندران برای تکمیل این پروژه تا پایان سال 94 بود اما با گذشت 5 ماه از سال 95 هنوز هم هیچگونه پیشرفتی در آن مشاهده نمی‌شود و نحوه فعالیت بر این طرح، به نظر می‌رسد سال‌ها باید منتظر افتتاح رسمی و پایان بلاتکلیفی آن باشیم.

مسئولان استان مازندران و فریدونکنار قطعا می‌دانند که این طرح یک پروژه ملی است و باید منابع کشوری به آن تخصیص پیدا کند اما نه تنها این چنین نشده است بلکه هزینه‌های صورت گرفته در کمربندی جنوبی تا به این لحظه به نظر می‌رسد به هدر رفته است.

مسئولان ارشد فریدونکنار در مراسم و جلسات مختلف به طور معمول از برنامه‌ریزی برای تکمیل این پروژه می گفتند اما توانایی لازم برای این کار را نداشتند.

به گزارش ایسنا، آنچه حسین منفردی، سرپرست فرمانداری این شهرستان باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای کند این است که مردم فریدونکنار خواستار توسعه و آبادانی این شهرستان هستند و تکمیل این پروژه که نبودش تلفات جانی فراوانی را به همراه داشت یکی از این طرح‌ها برای آبادانی این شهرستان است.

تکمیل بندر فریدونکنار به 8 میلیارد تومان نیاز دارد

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی در این زمینه با اشاره به اینکه در جلسه‌ای با حضور نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران مقرر شد کمربندی فریدونکنار در هفته دولت سال 96 به بهره‌برداری رسمی برسد، اظهار کرد: حدود 8 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه هزینه نیاز است. علاوه بر کمک نماینده مجلس، به دنبال دریافت اوراق مشارکت هستیم و همچنین قرار است پیمانکار جدیدی نیز برای پایان این پروژه معرفی شود.

افتتاح کمربندی تا یک سال آینده

حسین منفردی، سرپرست فرمانداری فریدونکنار  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به موضوع کمربندی فریدونکنار، اظهار کرد: پس از 16 سال صبر مردم به پایان آمده و نسبت به این موضوع ذهنیت منفی پیدا کردند و این امر شایسته مردم فریدونکنار نیست. در جلسه معاون عمرانی استاندار و نماینده مردم فریدونکنار در مجلس نتایج خوبی به دست آمد. در این جلسه نتیجه بر آن شد تا کمربندی در مدت یکسال به صورت رسمی افتتاح شود.

وی افزود: در ابتدای کمربندی به بندر مشکلاتی مانند ترافیک ایجاد می‌شد که قرار است میدانی برای رفع این مشکل ایجاد شود و در این راستا علاوه بر مسئولان بندر با شهردار و شورای شهر نیز مذاکره کردیم.

سرپرست فرمانداری فریدونکنار با بیان اینکه بیشترین منافع در راه‌اندازی بندر به شرکت‌های موجود در آن مربوط می‌شود، افزود: به دنبال آن هستیم با مشارکت بندر و شهرداری، میدان ساخته شود.

وی با بیان اینکه شهرداری و شرکت خصوصی در بندر با یکدیگر اختلاف دارند و هر کدام خود را صاحب حق می‌دانند، گفت: امیدواریم این مشکل به زودی برطرف شود.

به گزارش ایسنا، مردم فریدونکنار نسبت به وعده‌های مسئولان خود درباره کمربندی این شهرستان بی اعتماد شده‌اند چرا که هر مسئولی تنها با وعده‌های خود، قول انجام آن را می دهد و تنها امید آنها نماینده‌شان در مجلس شورای اسلامی است که پس از جلسه با نبیان معاون استاندار مازندران هفته دولت سال آینده را زمانی مناسب برای افتتاح کمربندی دانسته است.

دیدگاه شما در مورد : سرانجام پروژه کمربندی 16 ساله فریدونکنار به کجا می‌رسد؟

سرانجام پروژه کمربندی 16 ساله فریدونکنار به کجا می‌رسد؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS