امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 11:14:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 3089

تاریخ انتشار : 03/12/1392 - 19:26

حاتمی کیا در مجتمع 13 آبان:

نمی‌دانم چه گفتم که «سیاهی لشگرهای قلمی» بر من جری شدند

کارگردان فیلم «چ» گفت: در بعضی مطبوعات، سیاهی لشگرهای قلمی دست به قلم شدند و نمی دانم که اینها را چه خطاب کردم که این قدر جری شدند. بخشی را ...

نمی‌دانم چه گفتم که «سیاهی لشگرهای قلمی» بر من جری شدند

به گزارش جویباران، به نقل از خبرگزاری دانشجو، دوشنبه فیلم عصر امروز به اکران فیلم «چ» و تقدیر از عوامل آن اختصاص داشت. در این برنامه ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان فیلم، همسر شهید اصغر وصالی، بزرگی، فرمانده شهید وصالی، کاظمی، همرزم شهید وصالی و شهید چمران، سید محمدجواد جلالی، برخی جانبازان دفاع مقدس و جمعی از دانشجویان حضور داشتند.

حاتمی کیا در این مراسم گفت: این پنجمین روزی است که در بین مردمانی هستم که به خاطر حضور در بین آنها خدا را شاکرم. دوران جنگ، دوران جوانی و بزرگترین و قوی ترین فلاشی بود که به چشم ما می خورد.

وی ادامه داد: وقتی چمران را بدست گرفتم می ترسیدم و هنوز هم می ترسم و وحشت دارم راجع به شخصیت های واقعی صحبت کنیم. سینما جهشی است که گاهی درست در نمی آید، در مقابل شما احساس دین می کنید ولی گاهی این فیلم ها درست در نمی آید.

حاتمی کیا ضمن ابراز خوشحالی از استقبال خانواده شهدا از فیلم گفت: خوشحالم که یاران و همسر اصغر توانستند با فیلم ارتباط برقرار کنند و برادر چمران هم همینطور، خوشحالم که با فیلم ارتباط برقرار کردند.

کارگردان برجسته کشورمان تصریح کرد: سعیم بر این بوده که در محافل سینمایی شرکت نکنم، چرا که با این محافل احساس غربت می کنم. فقط یک چیز من را به آنها متصل کرده. اگر چه رشته ام این بوده ولی دغدغه ام سینما و خود سینما نیست و سینما من را جذب و اشباع نمی کند. مگر در فضاهای انقلابی من را ببینند.

وی افزود: در بعضی مطبوعات، سیاهی لشگرهای قلمی دست به قلم شدند و من نمی دانم که اینها را چه خطاب کردم که این قدر جری شدند. بخشی را به نفاق نگاهشان، می گذارم، چرا که برخی از آنها نگاهشان مثل من نیست.

کارگردان «چ» افزود: تا زمانی که جاندارم و می توانم کلام بگویم از اقتصاد دور می شوم. من از این جنگ مستی چشیده ام که با هیچ چیز نمی شود جایش را پر کرد. عزیزانی که هم اکنون شمشیر دست گرفته اند و بی ادبانه حرف می زنند، من اهل سیاست نیستم و آن را پایین تر از فرهنگ می دانم و در هیچ دورانی برای سیاست ارزش قائل نیستم. هنرمند را رنگ سیاسی گرفتن خطرناک است و این را بی مفهوم می دانم. تمام تلاشم اکران فیلمم است خدا کند صندلی سینماها اینگونه باشد تا من روسفید باشم و خدا کند این شمشیر کشان زبانشان با دیدن شما بند آید الان می بینم این افراد کسانی هستند که آن دوران را درک نکرده اند ولی بسیار رنگی و قشنگ برای بیان اینجا جمع شده اند و من از دیدن این ارتباط خوشحالم وخدا را شکر می کنم.

وی در پایان گفت: من حرف نمی‌زنم چون فیلمم باید مجوز اکران بگیرد. امیدوارم پس از اکران این فیلم در 21 اسفند مخاطبان به سینما بیایند تا حضور آنها پاسخی باشد به کسانی که علیه من شمشیر می‌کشند و من روسفید بیرون بیایم. من خدا را شاکرم که نسلی که فضای پرالتهاب پاوه که قبل از جنگ و پر از رنگ برای پرداخت بود را ندیدند با این فیلم ارتباط برقرار کردند من از شما می‌خواهیم مبلغ فیلم «چ» باشید تا خانواده‌ها به سینما بیایند و آن را ببینند.

دیدگاه شما در مورد : نمی‌دانم چه گفتم که «سیاهی لشگرهای قلمی» بر من جری شدند

نمی‌دانم چه گفتم که «سیاهی لشگرهای قلمی» بر من جری شدند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS