امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 14:48:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30889

تاریخ انتشار : 06/06/1395 - 18:20

سهم محصولات ارگانیک در بازار ایران چقدر است؟

چند سالی است که حرف از میوه ارگانیک به میان آمده است اما عملا در بازار وجود نداشته و یا بسیار اندک بوده است اما حدود دو سال است که میزان تولید افزایش یافته

به گزارش خبرنگار جویباران،رئیس اتحادیه بارفروشان از افزایش سهم محصولات کشاورزی ارگانیک در بازار به ۳۵ درصد خبر داد و گفت: با توجه به جلسات متعددی که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم و تغییر رویکرد این وزارت خانه، ‌تولیدات ارگانیک رو به افزایش است.
 
 
مصطفی دارایی نژاد در مورد عرضه میوه ارگانیک در بازار و وجود فروشگاه‌های مربوطه اظهار داشت:‌ چند سالی است که حرف از میوه ارگانیک به میان آمده است اما عملا در بازار وجود نداشته و یا بسیار اندک بوده است اما حدود دو سال است که میزان تولید افزایش یافته و حدود 35 درصد در سطح کشور میوه ارگانیک توزیع می‌شود.
 
 
وی ادامه داد:‌ فروشگاه‌هایی که برای عرضه این محصولات فعالیت می‌کنند به صورت حضوری از سر زمین این میوه‌های ارگانیک را تهیه و حتی خود کشاورز در برخی موارد با این فروشگاه‌ها قرارداد می‌بندند.
 
 
رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه حدود 5 درصد از محصولاتی که در میدان مرکزی تهران عرضه می‌شود ارگانیک بوده که حدود 6 الی 7 قلم محصول است، گفت: با توجه به جلسات متعددی که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم و تغییر رویکرد این وزارت خانه، ‌تولیدات ارگانیک روبه افزایش است.
 
 
دارایی نژاد با اشاره به اینکه هنوز تولید محصولات ارگانیک اندک است و رضایت بخش نیست،‌خاطر نشان کرد: وزارت جهاد در این راستا جلسات آموزشی متعددی برای کشاورزان در راستای افزایش تولیدات ارگانیک برگزار کرده و مورد استقبال کشاورزان نیز قرار گرفته است.
 
 
وی با بیان اینکه باید توزیع محصولات به صورت بسته بندی و درجه بندی باشد، تصریح کرد:‌ به تازگی در این راستا دستگاه‌هایی برای بسته بندی میوه از کشور هلند وارد شده و همچنین دستگاهی نیز در داخل کشوربه همین منظور تولید شده است، بنابراین مجموع این اقدامات نشان از تغییر رویکرد و حرکت به سمت تولیدات ارگانیک است که امیدواریم تا سال 2020 به نقطه مطلوب برسیم.
 
 
رئیس اتحادیه بارفروشان در پایان تأکید کرد:‌ با توجه به آموزش کشاورزان، اکثر آبیاری‌ها قطره‌ای شده و باید سم، کود و بذر نیز به سمت استاندارد سازی حرکت کند.

 
منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : سهم محصولات ارگانیک در بازار ایران چقدر است؟

سهم محصولات ارگانیک در بازار ایران چقدر است؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS