امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 13:35:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30881

تاریخ انتشار : 06/06/1395 - 18:09

شناسایی 14 شبکه تکدی‌گری در شهر تهران

فرماندار تهران گفت: در سطح شهر تهران 12 شبکه تکدی گری افراد بزرگسال و 2 شبکه تکدی گری کودکان شناسایی و نسبت به جمع آوری آنها اقدام شده است.

به گزارش خبرنگار جویباران،فرماندار تهران گفت: در سطح شهر تهران 12 شبکه تکدی گری افراد بزرگسال و 2 شبکه تکدی گری کودکان شناسایی و نسبت به جمع آوری آنها اقدام شده است.

عیسی فرهادی در رابطه با طرح جمع آوری متکدیان در شهر تهران در گفتگویی تلویزیونی گفت: در شهر تهران حدود 2 هزار و 500 تا 3 هزار متکدی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: متکدیان به دو گروه زیر 15 سال و بالای 15 سال تقسیم می شوند و افراد زیر 15 سال توسط بهزیستی و افراد بالای 15 سال توسط شهرداری ساماندهی می شوند.

فرماندار تهران با ارائه آماری از تعداد معتادان متجاهر جمع آوری شده در شهر تهران خاطرنشان کرد: طی 10 ماهه گذشته 6 هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع آوری شده و این افراد به کمپ ها منتقل شده اند.

فرهادی ادامه داد: طی 2 هفته اخیر نیز موفق به جمع آوری 2 هزار معتاد خیابانی از سطح شهر تهران شده ایم.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران اظهارکرد: طی روزهای اخیر 1800 متکدی از سطح شهر تهران جمع آوری شدند که 350 نفر از آنها کودکان زیر 15 سال بودند.

فرماندار تهران از راه اندازی 2 سامانسرا در شهر تهران به منظور حضور متکدیان جمع آوری شده خبر داد و تصریح کرد: شهرداری تهران 2 سامانسرا در سطح شهر تهران راه اندازی کرده تا متکدیان جمع آوری شده به این سامانسراها ارجاع داده شوند.

فرهادی با اشاره به غربالگری متکدیان جمع آوری شده گفت: متکدیانی که از سطح شهر جمع آوری می شوند مورد غربالگری قرار گرفته و اگر نیاز درمانی داشته باشند، برای حل مشکلات آنها اقدام می شود.

وی با بیان اینکه " متکدیان نیازمند از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) مورد حمایت قرار می گیرند" اظهارکرد: متکدیانی که به دلیل مشکلات شدید مالی مجبور به تکدی گری باشند، مورد حمایت کمیته امداد قرار گرفته و به آنها خدماتی ارائه می شود.

فرماندار تهران افزود: متکدیان اگر بزرگسال و شهرستانی باشند به شهرهای خود ارجاع داده شده و اگر کودک بی سرپرست باشند به سازمان بهزیستی تحویل داده می شوند.

فرهادی از صدور بیمه سلامت برای متکدیان جمع آوری شده خبر داد و تصریح کرد: متکدیانی که از سطح شهر جمع آوری می شوند پس از ساماندهی شرایط برای صدور بیمه سلامت آنها فراهم شده و اگر نیاز درمانی داشته باشند، مراحل درمان آنها آغاز می شود.

وی با اشاره به شناسایی شبکه های تکدی گری در شهر تهران خاطرنشان کرد: با کمک نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری تهران 12 شبکه بزرگسال تکدی گری و 2 شبکه تکدی گری زیر 15 سال شناسایی شده و نسبت به دستگیری سرشبکه های آنها اقدام شده است.

فرماندار تهران در خصوص درآمد سرشبکه های تکدی گری گفت: برخی از سرشبکه های تکدی گری در ماه درآمدی بیش از 20 میلیون تومان نیز دارند و بیشتر این درآمد نصیب سر شبکه می شود.

فرهادی در رابطه با زمان در نظر گرفته شده برای اتمام طرح جمع آوری متکدیان در شهر تهران اذعان کرد: طرح جمع آوری متکدیان تهرانی تا پایان مهرماه به اتمام خواهد رسید و بعد از آن طرح جمع آوری شبه متکدیان را آغاز خواهیم کرد.

وی ساماندهی متکدیان 20 نقطه شهر تهران را از جمله اصلی ترین برنامه های طرح جمع آوری شبه متکدیان دانست و گفت: چهارراه های 20 نقطه از شهر تهران شناسایی و متکدیان آنها جمع آوری شده و پیش بینی می شود متکدیان این نقاط در سراسر شهر پراکنده شوند.

فرماندار تهران از مردم درخواست کرد به هیچ وجه به متکدیان کمک نکرده و د صورت شناسایی متکدیان نیازمند، با شماره تلفن های 1888 و 137 شهرداری و یا شماره تلفن 110 پلیس تماس گرفته تا نسبت به کمک به متکدیان اقدام شود.
منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : شناسایی 14 شبکه تکدی‌گری در شهر تهران

شناسایی 14 شبکه تکدی‌گری در شهر تهران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS