امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 23:27:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3087

تاریخ انتشار : 03/12/1392 - 12:17

اختصاصی / سرهنگ پهلوانی در همایش پیشگیری از اعتیاد:

اعتیاد به مواد مخدر صنعتی یک تهدید جهانی به شمار می رود

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: اعتیاد به مواد مخدر دیگر یک معضل نیست بلکه یک تهدید جهانی به شمار میرود.

اعتیاد به مواد مخدر صنعتی یک تهدید جهانی به شمار می رود

به گزارش خبرنگار جویباران، سرهنگ پهلوانی صبح امروز در همایش پیشگیری از اعتیاد شهرستان جویبار اظهار داشت: ما در دهه سوم انقلاب هستیم و دشمن در این دهه به دنبال تهاجم فرهنگی است و یکی از این تهاجمات اشاعه مواد مخدر در جامعه است.

وی افزود: امروزه مواد مخدر از یک آسیب و معضل جدا شده است و الان یک تهدید جهانی به حساب می آید.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران اشاعه کنندگان مواد مخدر صنعتی را یک مافیا نامید و عنوان کرد: تمام دغدغه نظام اسلامی ایران مبارزه با این مافیای مواد مخدر و جلوگیری از گسترش اعتیاد در بین مردم می باشد.

وی با انتقاد از نهادهای مرتبط با پیشگیری اعتیاد گفت: متاسفانه نهادهایی که باید در امور پیشگیری مرتبط با شند به خوبی به وظایف خود عمل نمیکنند.

سرهنگ پهلوانی مهمترین ماده مخدر در گذشته را تریاک خواند و تصریح کرد: تریاک در گذشته تنها مواد مخدری بود که مردم استفاده می کردند که باز آن هم توسط پیرمردها استفاده می شد. اما امروزه تریاک به نوعی از چرخه خارج شده است و جوانها به موادهای صنعتی رو آورده اند.

وی با اشاره به اینکه همه ارگانها باید برای جلوگیری و پیشگیری ورود پیدا کنند تأکید کرد: نباید فقط نیروی انتظامی در امور مواد مخدر ورود پیدا کند بلکه همه ارگانها باید دست در دست هم بدهند و از تولید و اشاعه مواد های صنعتی در کشور جلوگیری کنند.

این مسئول مبارزه با مواد مخدر در استان خاطر نشان کرد: با همه این تفاسیر آمار و ارقام معتادین در کشور ما نسبت به کشورهای همسایه و کشورهای صنعتی بسیار پائین تر است اما باید همین مقدار هم در یک کشور اسلامی وجود نداشته باشد.

وی نقش خانواده ها در جلوگیری از افتادن جوانان به دام اعتیاد را مهم دانست و افزود: خانواده ها باید ارزش ها را واضح و با صراحت کامل به فرزندان خود بیاموزند و از دوگانگی رفتار خود جلوگیری کنند.

سرهنگ پهلوانی ادامه داد: متاسفانه ما شاهد هستیم برخی از خانواده ها خود در دام اعتیاد قرار دارند اما میخواهند از معتاد شدن جوانان خود جلوگیری کنند.

وی مهارت نه گفتن را مهمترین آموزش هر خانواده ای به فرزندان خود بیان کرد و گفت: خانواده ها باید عزت نفس فرزندان خود را بالا ببرند و از همه مهتر مهارت نه گفتن را به آنها بیاموزند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در سال 92 بیش از 90 درصد از مواد مخدر ورودی به استان را کشف و منهدم کرد.

وی عملکرد نیروی انتظامی را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: بیش از 200 اجرای طرح را در زمینه جلوگیری از گسترش مواد مخدر در استان داشته ایم که خوشبختانه ما شاهد رضایت مندی مردم در این زمینه بوده ایم.

سرهنگ پهلوانی در پایان ضمن توصیه ای به خانواده ها تصریح کرد: تمامی خانواده ها باید اخبار و اطلاعات خود در مورد مواد مخدر و توزیع آنها در محله یا شهر خود را در اختیار نیروی انتظامی، سپاه و بسیج بدهند تا بتوانیم از طریق این اطلاعات حداقل رضایت مندی مردم را ایجاد کنیم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : اعتیاد به مواد مخدر صنعتی یک تهدید جهانی به شمار می رود

اعتیاد به مواد مخدر صنعتی یک تهدید جهانی به شمار می رود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS