امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:20:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30832

تاریخ انتشار : 05/06/1395 - 10:54

وزیر کشور: در شرایط امنیتی مطلوبی هستیم

وزیر کشور عصر پنجشنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط امنیتی مطلوب و مناسبی به سر می برد.

به گزارش خبرنگار جویباران، وزیر کشور عصر پنجشنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط امنیتی مطلوب و مناسبی به سر می برد.


 «عبدالرضا رحمانی فضلی» در جلسه شورای اداری شهرستان های غرب استان گلستان گفت: مسائل داخلی ایران با همه نابسامانی ها و ناپایداری ها، در شرایط امنیتی مناسبی قرار دارد و با هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و هدایت های رهبر معظم انقلاب و تدابیر رئیس جمهوری در شرایط مطلوب و مناسب امنیتی قرار داریم.
وی افزود: هر وقت ندای کمک خواهی مسلمین مطرح باشد، ما به آنان کمک می کنیم، این کمک ها می تواند مستشاری، انسان دوستانه و بین المللی باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری در منطقه است که از ناموس، مال و جان مسلمین حمایت می کند، افزود: شرایط کشور امروز در شرایط بسیار مطلوبی است.
وی افزود: اگر خودمان را در منطقه با دیگر کشورهای مدعی مقایسه کنیم و با توجه به دشمنی هایی که در طول 37 سال گذشته علیه کشور ما بوده است، به لطف خدا هر روز قوی تر، مقاوم تر، مستحکم تر و مصمم تر حرکت می کنیم و این دستاورد را مدیون امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و مردم می دانیم.

وزیر کشور گفت: در شرایط بین المللی با توجه به موضوع ایران هراسی، تهدیدها، محدودیت ها، تحریم ها، جنگ روانی و انزوایی که در اثر همگرایی و همکاری همه کشورها با هدایت آمریکا و اسرائیل به وجود آمده بود، توانستیم تحریم ها را بشکنیم و رفع تهدیدها و اجماع جهانی در احقاق حقوق ملت ایران را ایجاد کنیم.
رحمانی فضلی افزود: همچنین ایران شرایط ورود به بازار جهانی و جذب سرمایه گذاران را به دست آورد.

وی با تاکید بر اینکه امروز ایران به عنوان کشور موثر در منطقه و در جامعه بین المللی شناخته می شود، گفت: این نتیجه مقاومت مردم، هدایت هوشمندانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب و تدابیر رئیس جمهوری است که ما باید قدردان این شرایط باشیم.
وزیر کشور افزود: باید یک تحلیل درست و دقیقی از شرایط کشور و فضای بین المللی داشته باشیم چرا که وقتی تحلیل درست و دقیقی نداشته باشیم، قدر فرصت ها و نعمت را نمی دانیم.

وی ادامه داد: ما توانستیم شر بزرگی را از خانه ملت دفع کنیم. البته شر دفع شده است، اما شرور از بین نرفته است و ما با دولت هایی مواجه هستیم که با اساس انقلاب مقابله می کنند و با ما دشمنی دارند.
وزیر کشور گفت: ما باید مدام شرایط را رصد و آمادگی کامل داشته باشیم و در جهت تقویت مقاومت و استقامت مردم تلاش کنیم.

رحمانی فضلی افزود: توطئه و دشمنی دشمنان را نمی توانیم نادیده بگیریم، آنها در فرصت های مناسب از غفلت ها استفاده می کنند که ما باید هوشیار باشیم و شرایط ایجاد شده را به نفع خود مدیریت کنیم. وی ادامه داد: با توجه به جریانات تکفیری، فرقه های انحرافی، دخالت های قدرتمندان، پول های نفتی، سلاح و پشتیبانی های سیاسی و بین المللی، امروز شاهد به هدر رفتن تمدن، حیات، امکانات، فرهنگ و ناموس منطقه هستیم، کسانی که کشته می شوند، مسلمان هستند و ما در مقابل خون های ریخته شده مسئول هستیم.
وزیر کشور تاکید کرد: جنگ بین مسلمانان به نفع هیچ کس نیست و نابودی امکانات، ثروت و قدرت دنیای اسلام را به دنبال دارد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در جنگ منطقه ای هیچ سودی برای کشورهای مسلمان نیست، گفت: درباره آفت و بلایی که در منطقه حاکم شده اگر دقت و تدبیر نباشد، ما شاهد از بین رفتن اسلام در منطقه خواهیم بود. وزیر کشور با تاکید بر اینکه دنیا امروز فهمیده است که ایران عنصر تعیین کننده ای در تحولات منطقه ای است، گفت: دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف در ایران هستند، اما ما در یک وحدت و انسجام بسیار قابل قبولی هستیم که باید قدر آن را بدانیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه کشور ما یک وحدت درعین کثرت و یک کثرت در عین وحدت است، گفت: امروز اگر حرف از اقتصاد مقاومتی و سرمایه گذاری می زنیم، به خاطر وجود وحدت است. رحمانی فضلی افزود: درسیاست داخلی احزاب، گروه ها و شخصیت ها با آرامش فعالیت می کنند.

وی همچنین به انتخابات گذشته اشاره کرد و گفت: در انتخابات گذشته می خواستند انتخابات را به یک تنش تبدیل کنند، اما این انتخابات در یک شرایط باز و آزاد برگزار شد و هیچ اتفاقی در کشور نیافتاد و این پختگی و درایت ملت و عقلانیت گروه های سیاسی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: امروز هر کسی بخواهد حرفی بزند یا کاری کند که وحدت و انسجام و نشاط و پویایی بهم بخورد، به نفع کشور نخواهد بود و همه باید بدانند که مردم اراده خود را در صندوق رای نشان می دهند، مردم فصل الخطاب و تعیین کننده هستند و همه ما تن به خواست مردم می دهیم.
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : وزیر کشور: در شرایط امنیتی مطلوبی هستیم

وزیر کشور: در شرایط امنیتی مطلوبی هستیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS