امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 04:29:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30831

تاریخ انتشار : 05/06/1395 - 10:49

خزانه جانی برای چندبرابر شدن یارانه ندارد

سخنگوی دولت در مورد تبلیغاتی که عده‌ای در زمینه چهار برابر شدن یارانه نقدی می‌کنند، گفت: خزانه جانی برای چند برابر شدن یارانه نقدی ندارد.

به گزارش خبرنگار جویباران، سخنگوی دولت در مورد تبلیغاتی که عده‌ای در زمینه چهار برابر شدن یارانه نقدی می‌کنند، گفت: خزانه جانی برای چند برابر شدن یارانه نقدی ندارد.

 محمدباقر نوبخت، عصر امروز در جمع خبرنگاران استان یزد در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد تبلیغات زودهنگام انتخاباتی مبنی بر اینکه یارانه مردم چهار برابر خوهد شد، اظهار داشت: با پرداخت همین ۴۵ هزار تومان، هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از خزانه عمومی برداشت می‌شود و با برداشت این مبلغ، طرح‌های عمرانی اجرا متوقف می‌شود و اضافه کاری کارمندان پرداخت نمی‌شود.

وی افزود: با برداشت همین میزان ۴۵ هزار تومانی، دولت با مشکل مواجه شده بنابراین این خزانه جانی برای چند برابر شدن یارانه ندارد و تنها یک راه وجود دارد و آن بازگشتن تورم به ۴۰ درصد و بی‌ثبات شدن قیمت ارز است.

نوبخت تاکید کرد: مردم خود تشخیص می‌دهند که چه کسی به آنها خدمت می‌کنند و آگاه‌تراز آن هستند که بخواهند مشکلات اقتصادی گذشته را دوباره تجربه کنند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد فعالیت‌های انتخاباتی دولت یازدهم بیان کرد: ای کاش دوری کنیم از اینکه از این پس فعالیت‌هایمان یک شائبه انتخاباتی داشته باشد و ای کاش اصلا کاری به اینکه انتخابات آینده در پیش است نداشته باشیم.

نوبخت در پاسخ به سئوال دیگری در مورد اینکه منتقدان بر این باورند که دولت نتوانسته اهداف و وعده های خود را محقق کند و در انتخابات آینده شانسی نخواهد داشت، افزود: منتقدان حق دارند آرزوی خود را مطرح کنند اما یک جمله به آنها می‌گوییم که «باش تا صبح دولتت بدمد».

نوبخت در مورد توقف استخدام‌های دولت نیز بیان کرد: قرار بود دولت ۱۹ هزار نفر را استخدام کند با این توضیح که ظرفیت ادارات تکمیل است اما قانون این اجازه را داده که به ازای خروج هر سه نفر از ادارات، یک نفر می تواند به استخدام دولت درآید.

وی ادامه داد: معاونت امور زنان و خانواده اعتراضی در مورد استخدام ها داشت با این مضمون که از هر هزار نفر، فقط ۱۲ نفر زن هستند که این ناعادلانه بود زیرا ۵۰ درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و این امر سبب شد رئیس جمهور فعلا درخواست توقف برگزاری آزمون و استخدام‌ها را بدهند.

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : خزانه جانی برای چندبرابر شدن یارانه ندارد

خزانه جانی برای چندبرابر شدن یارانه ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS