امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 02:57:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30799

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 22:40

در سکوت لواسان از شیخ نور چه خبر؟

این روزها از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر نیت انتخاباتی شیخ نور به گوش می رسد.

به گزارش جویباران،شاید برخی از شخصیت‌های سیاسی کشورمان به ظاهر چندان تمایلی برای ورود مستقیم به معادلات سیاسی نداشته باشند، اما این به معنای کناره‌گیری آنان از پهنه سیاست نیست و کم‌و‌بیش خبرهایی از فعالیت‌های آنان شنیده می‌شود.
 
یکی از این سیاسیون علی اکبر ناطق نوری است که علی‌رغم آنکه سال‌ها از صحنه سیاست رسمی کشورمان دور است، اما هنگامه هر انتخاباتی نامش به میان می‌آید و با توجه به آنکه تنها چند ماه به آغاز انتخابات ریاست جمهوری 96 باقی مانده، شاید نام شیخ نور بیش از پیش به گوش می رسد.
 
از شیخ نور در سکوت لواسان چه خبر؟
 
اگر گذری به گذشته بزنیم، می‌بینیم که ناطق سال 76 با آنکه بر کرسی سبز ریاست مجلس پنجم تکیه زده بود، به فکر کاندیداتوری ریاست جمهوری افتاد و برای این منظور، فعالیت‌های خود را حتی ماه‌ها پیش از شکل‌گیری فضای انتخاباتی کلید زد. در آن زمان اغلب گمانه زنی‌ها حول پيروزی ناطق نوری می‌چرخيد؛ اما در عین شگفتی رقابت را واگذار کرد و پس از آن اعلام نمود که دیگر هیچگاه در صحنه سیاسی کشور حاضر نخواهد شد و بدین ترتیب تاکنون به گفته خود پافشاری کرده است.
 
اما پس از گذشت 8 سال از عمر دوران اصلاحات، شیخ نور این بار به آیت الله هاشمی در انتخابات سال 84 اصرار کرد، اما هر چه کرد نتوانست. اینچنین بود که باری دیگر ناطق در فضای سیاسی کشور غایب شد. اما باز هم صحنه سیاسی را به کل ترک نکرد و در انتقاد از رئیس دولت‌های نهم و دهم شیوه خاص خود را داشت و اصرار که احمدی‌نژاد کشور را به سمت قهقرا هدایت کرده است. طبق معمول سال 92 نیز نام این سیاستمدار کارکشته بر سر زبان‌ها افتاد. در آن برهه به گفته خودش اصرار کردند تا کاندیدای ریاست جمهوری شود، اما تصمیم گرفت نیاید.
 
از شیخ نور در سکوت لواسان چه خبر؟
 
 
با همه این تفاسیر برخی میگویند بعید نیست که ناطق نوری این بار هم اندیشه‌ای برای انتخابات سال آینده در سر داشته باشد و شواهد گویای آن است که در سکوت لواسان خبرهایی است و رفت‌و‌آمدهایی می‌شود! که می‌توان پیش‌بینی کرد بزرگان بر سر چه موضوعاتی با یکدیگر صحبت می‌کنند؛ شاید حمایت دوباره از روحانی و شاید گزینه‌ای دیگر در راه پاستور است...

به هر صورت علی‌رغم آنکه ناطق بارها اعلام کرده برای فعالیت سیاسی عمری قائل است و پس از زوال این عمر دیگر حاضر نیست آن را (فعالیت سیاسی) برگزیند، واقعیت نشان داده که وی دنیای سیاست را به خوبی می‌شناسد و نیک بر اوضاع سیاسی واقف است. بایستی منتظر ماند و نقش آفرینی جدید وی در فضای سیاسی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 96 نگریست.

 

 

 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه شما در مورد : در سکوت لواسان از شیخ نور چه خبر؟

در سکوت لواسان از شیخ نور چه خبر؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS