امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 23:38:42
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30753

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 17:05

هکرها اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را به بالاترین قیمت می‌فروشند

هکرهای آژانس امنیت ملی آمریکا می‌گویند تنها ۴۰ درصد از تسلیحات سایبری و ابزار جاسوسی آژانس را افشا کرده‌اند!

به گزارش جویباران،هکرهای سارق ابزار جاسوسی و بدافزار طراحی شده توسط یک گروه وابسته به آژانس امنیت‌ملی آمریکا برای افشای کامل اطلاعات مسروقه خود خواستار دریافت مبالغ کلانی هستند.

این هکرها موسوم به The Shadow Brokers که توانسته‌اند ابزار جاسوسی و هکری طراحی شده توسط گروه Equation Group وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا را سرقت کنند، می‌گویند فایل‌هایی را سرقت کرده‌اند که حاوی کدهای برنامه‌نویسی ابزار مورد استفاده آژانس مذکور برای نفوذ به روترها و فایروال‌های اینترنتی است.

آنان یک فایل فشرده شده که حاوی دو فایل رمزگذاری شده است را در اینترنت منتشر کرده‌اند که رمز یک فایل توسط خود هکرها منتشر شده، ولی انتشار اطلاعات فایل رمزگذاری شده دوم منوط به جمع‌آوری یک میلیون بیت‌کوین است که معادل بیش از ۵۶۰ میلیون دلار می‌باشد.

هکرهای آژانس امنیت ملی آمریکا می‌گویند تنها ۴۰ درصد از تسلیحات سایبری و ابزار جاسوسی آژانس را افشا کرده‌اند و ۶۰ درصد باقیمانده در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که مبلغ درخواستی را به آنها پرداخت کنند. آنان برای جلب نظر علاقمندان مدعی شده‌اند تسلیحات سایبری را در اختیار گرفته‌اند که توسط خالقان و طراحان استاکس‌نت، duqu و flameابداع شده است.

Equation Group به عنوان گروهی که تحت نظر آژانس امنیت ملی آمریکا به فعالیت‌های هکری و خرابکارانه می‌پردازد شهرت دارد. در سال ۲۰۱۵ محققان شرکت امنیتی کاسپرسکی Equation Group را پیچیده‌ترین گروه فعال در زمینه اجرای حملات رایانه‌ای در جان لقب دادند. اسامی ابزار مورد استفاده این گروه هکری از جمله "EPICBANANA” و "BANANAGLEE” قبلا در اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن هم ذکر شده بود.

گروه یاد شده در اجرای حمله به تاسیسات هسته‌ای صلح آمیز ایران با استفاده از ویروس استاکس‌نت هم دست داشته است. این ویروس به طور مشترک توسط آمریکا و اسراییل طراحی شده است.   

 

 

 
 
 
منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : هکرها اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را به بالاترین قیمت می‌فروشند

هکرها اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را به بالاترین قیمت می‌فروشند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS