امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:09:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30747

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 16:58

بیش از 200 میلیون حساب کاربری یاهو به سرقت رفت

یک روز بعد از آن که مشخص شد حدود 200 میلیون اطلاعات حساب های کاربری یاهو به سرقت رفته و در فضای Dark Web به فروش میرسد، شرکت یاهو اقدام به بررسی این موضوع کرده است.

به گزارش جویباران،یک روز بعد از آن که مشخص شد حدود 200 میلیون اطلاعات حساب های کاربری یاهو به سرقت رفته و در فضایDark Web به فروش میرسد، شرکت یاهو اقدام به بررسی این موضوع کرده است.

روز گذشته نشریه Motherboard گزارش داد که هکرهایی که پیش از این اقدام به سرقت و فروش اطالاعات شبکه های اجتماعی لینکدین و MySpace کرده بودند، اکنون اقدام به فروش حساب های کاربری یاهو بر روی فضای Dark Web و بازاری مجازی به نام Real Deal میکنند.

بیش از 200 میلیون حساب کاربری یاهو به سرقت رفت

 

هنوز مشخص نیست که این اطلاعات از پایگاه های داده خود شرکت یاهو به سرقت رفته است و یا آنکه از طریق تکنیک های هکری به دست هکرها افتاده است. در این رابطه یکی از سخنگویان شرکت یاهو تایید کرده است که اطلاعات حساب های کاربری این شرکت به سرقت رفته و در فضای آنلاین به فروش میرسد اما هیچ اشاره ای به موضوع هک شدن یاهو یا تکذیب آن نکرده است.

خبرگزاری بی بی سی امروز گزارش داده است که شرکت یاهو در حال بررسی این موضوع میباشد اما هنوز هیچ یک از مقامات رسمی یاهو در باره این اتفاق واکنشی نشان نداده اند.

این در حالی است که به نظر میرسد پایگاه داده در حال فروش یاهو بر روی فضای Dark Web مربوط به سال 2012 میباشد و آنگونه که Motherboard گزارش داده است به نظر اغلب این اطلاعات معتبر نیست و آدرس های ایمیلی که در آن وجود دارد گویا غیر فعال هستند.

این برای اولین بار نیست که اطلاعات شرکت یاهو به سرقت میرود. پیش از این یکبار در سال 2012 تعداد 453 هزار مورد از اطلاعات کاربران یاهو به سرقت رفته بود و بعد از آن نیز یکبار در سال 2014 نفوذ به سرورهای شرکت یاهو که خود این شرکت آن را یک اقدام هماهنگ خطاب کرده بود منجر به لو رفتن اطلاعات بسیاری از کاربران این شرکت شد.

به همین دلایل بود که در ماه می سال جاری سنای آمریکا دسترسی یاهو را به شبکه های داخلی خود به دلیل موارد امنیتی که برای این شرکت رخ داده، مسدود کرد.

یاهو اما قصد دارد که به کاربران خود در این زمینه اطمینان بدهد و به خبرگزاری بی بی سی گفته که تمام تلاش خود را به کار بسته است تا کاربران این شرکت را امن نگاه دارد. این اتفاق در حالی رخ میدهد که شرکت یاهو در آستانه واگذاری به غول ورایزون به بهای نزدیک به 5 میلیارد دلار است.

 

 

 

 

 
منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : بیش از 200 میلیون حساب کاربری یاهو به سرقت رفت

بیش از 200 میلیون حساب کاربری یاهو به سرقت رفت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS