امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:41:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30744

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 16:54

ترفند و ابزار: پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

اغلب سیستم‌عامل‎های پیشرفته شامل یک ابزار داخلی برای ساخت، حذف یا تغییر اندازه پارتيشن‎ها هستند. اما خیلی از کاربران معتقدند که استفاده از ابزارهای ثالث برای انجام چنین کارهایی راحت‎تر است.

به گزارش جویباران،اغلب سیستم‌عاملهای پیشرفته شامل یک ابزار داخلی برای ساخت، حذف یا تغییر اندازه پارتيشنها هستند. اما خیلی از کاربران معتقدند که استفاده از ابزارهای ثالث برای انجام چنین کارهایی راحتتر است، چرا که چنین ابزارهايی محدودیتهای موجود در برنامه مدیریت پارتيشن اصلی سیستم‌عامل را ندارند. در ادامه با 5 برنامه کاربردی مدیریت پارتيشن آشنا خواهید شد که علاوه بر توانایی بالا هیچ هزینهای هم برای شما نخواهند داشت.

1. MiniTool Partition Wizard Free Edition

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

 

 

همان گونه که از نام آن مشخص است، MiniTool Partition Wizard Free Edition یک ابزار رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشنها است. این نرم‌افزار از یک رابط کاربری ساده و سر راست برخوردار است و بدون پیچیدگیهای معمول امکان دسترسی به انواع وظایف مرتبط با پارتيشن را برای شما فراهم میکند. برای مثال این ابزار گزینههایی برای ساخت مجدد MBR، کپی یک دیسک و حتی آزمايش سکتورهای یک دیسک را به شما ارائه میکند.

 

2. EaseUS Partition Master Free Edition

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

 

 

EaseUS Partition Master Free Edition یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای ساخت و مدیریت پارتيشنها است. در نگاه اول این نرم‌افزار سطحی به نظر میرسد. اما با بررسی دقیقتر شما متوجه خواهید شد که این برنامه از قابلیتهای کاربردی جالبی مثل disk cloning wizard و امکاناتی برای جابه‌جا کردن سیستم‌عامل به یک مکان دیگر برخوردار است.

 

3. AOMEI Partition Assistant Standard Edition

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

 

 

AOMEI Partition Assistant Standard Edition یک ابزار مدیریت پارتيشن رایگان است. رابط کاربری آن به نوعی از رابط برنامههای دیگر کپی‌برداری شده است و شما با نگاه به آن شاید تصور کنید این یکی از همان نرم‌افزارهای معرفی شده در این مقاله است. اما در واقع این برنامه کاملا مستقل عمل میکند. تمام وظایف پایه و اصلی به همراه تعداد زیادی راهنمای انجام وظایف معمول به کمک شما خواهند آمد. بعضی از راهنماهای مفیدتر در این نرم‌افزار شامل راهنمای گام به گام بازیابی یک پارتيشن، تبدیل NTFS به FAT32 و ابزاری برای انتقال سیستم‌عامل کامپیوتر شما به دیسک جامد (SSD) است.

 

نسخه عادی AOMEI Partition Assistant Standard Edition رایگان است، اما برای دسترسی به امکانات نسخه حرفهای باید آن را خریداری کنید.

 

4. Paragon Partition Manager Free Edition

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

 

 

Paragon Partition Manager Free Edition یک ابزار سبک برای ساخت و مدیریت پارتيشنها است. طراحی آن به گونهای است که برای تازه کاران قابل استفاده باشد. این نرم افزار شامل مجموعهای از کاشیهای رنگی به همراه گزینههایی برای ساخت، تغییر اندازه و حذف پارتيشنها است. وقتی شما یکی از گزينهها را انتخاب میکنید، یک راهنمای گام به گام شما را برای انجام آن وظیفه راهنمایی میکند. اغلب کارها در این برنامه به طور خودکار انجام میشود و کاربر برای استفاده از آن نیاز به اطلاعات فنی بالا ندارد. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که این برنامه ممکن است انتخاب مناسبی برای کاربران حرفهای نباشد.

 

5. Macrorit Disk Partition Expert Free

پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

 

 

Macrorit Disk Partition Expert Free بسیار شبیه به MiniTool Partition Wizard است، با این تفاوت که به شما اجازه میدهد انواع مختلف کارهای دیگر را نیز با آن انجام دهید. Macrorit امکانات جالب توجه زیادی را از جمله دیفرگ کننده دیسک، بررسی volume و یک آزمايش کننده سطح دیسک را در اختیار شما قرار میدهد.

 

 

 

 

منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : ترفند و ابزار: پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

ترفند و ابزار: پنج ابزار رایگان مديريت پارتيشن‎ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS