امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 10:10:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30743

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 16:53

بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

ناسا طی سالهای اخیر تلاش زیادی برای درگیر کردن افکار عمومی با پروژه های علمی و پژوهشی خود در فضا کرده است که از جمله آنها باید به ساخت و ارائه نرم افزار مخصوص به رصد ماموریت های مربوط به منظومه شمسی برای عموم اشاره کرد. اکنون این نهاد دست به خلق یک بازی زده است که هدف از آن علاقمند ساختن افکار عمومی به کاوشکر Curiosity بر روی مریخ و همچنین کاوشگر بعدی این نهاد است.

به گزارش جویباران،ناسا طی سالهای اخیر تلاش زیادی برای درگیر کردن افکار عمومی با پروژه های علمی و پژوهشی خود در فضا کرده است که از جمله آنها باید به ساخت و ارائه نرم افزار مخصوص به رصد ماموریت های مربوط به منظومه شمسی برای عموم اشاره کرد. اکنون این نهاد دست به خلق یک بازی زده است که هدف از آن علاقمند ساختن افکار عمومی به کاوشکر Curiosity بر روی مریخ و همچنین کاوشگر بعدی این نهاد است.

بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

 

در واقع بازی رایگان جدیدی که این نهاد طراحی کرده است به کاربران اجازه میدهد تا هدایت کاوشگر Curiosity که اکنون بر روی مریخ است را در دست بگیرند. این کاوشگر چهار سال قبل بر روی مریخ و در منطقه ای از این سیاره سرخ به نام Gale Crater فرود آمده است.

هدف اصلی بازی جدید ناسا علاقمند ساختن افراد به ماموریت کاوشگر Curiosity است و البته کاوشگر جدیدی که قرار است به عنوان میراث دار Curiosity در آینده نزدیک روانه مریخ شود. یعنی کاوشگری که قرار است در سال 2020 به سمت مریخ پرتاب شود و از رادارهایی برای تشخیص آب در زیر سطح مریخ برخوردار است. یعنی آنچه شما در بازی جدید ناسا باید به دنبال آن باشید!

این بازی که نام آن Mars Rover است هم بر روی دسکتاپ، هم بر روی اندروید و همچنین iOS قابل بازی است و بر روی پلتفرم Game App در اینجا به اشتراک گذاشته شده است که کاربران را قادر میکند در فضای آنلاین نیز با هم رقابت کنند.

بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

 

«میشل ویوتی» از متخصصان و دانشمدان ناسا در این باره با اظهار خشنودی از قالب جدید برای درگیر کردن افکار عمومی با ماموریت های Curiosity و کاوشگر بعدی ناسا گفته است: این بازی و شرکت افکار عمومی در آن به ما کمک میکند تا درهای جدیدی را به روی ادبیات عمیق تری در حوزه علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات باز کنیم.

ناسا همچنین قرار است در پاییز امسال اقدام به انتشار یک فیلم واقعیت مجازی با نام Mars 2030 Experience برای کاربران دستگاه های واقعیت مجازی گوگل، سامسونگ و فیسبوک کند. این نهاد امیدوار است در دهه 2030 اقدام به فرستادن انسان به سطح مریخ کند.

 

 

 

 

منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS