امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 21:14:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30726

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 11:08

اطلاعات زیردریایی سری هند هک شد

وزیر دفاع هند گفت: بیش از 22 هزار صفحه از اطلاعات حساس و طبقه بندی شده مربوط به ساخت زیردریایی های 'اسکورپین' این کشور هک شده است.

به گزارش جویباران،وزیر دفاع هند گفت: بیش از 22 هزار صفحه از اطلاعات حساس و طبقه بندی شده مربوط به ساخت زیردریایی های 'اسکورپین' این کشور هک شده است.

 'مانوهر پریکار' امروز در سخنانی با بیان اینکه زیردریایی 'اسکوربین ' هند با مشارکت شرکت 'دی .سی .ان.اس' فرانسه درحال ساخت است افزود:برای این پروژه 3.5 میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود:یک تیم تحقیقاتی برای بررسی نحوه افشای این مدارک تشکیل شده است.
وزیر دفاع هند گفت که اطلاعات هک شده کامل نیست زیرا بسیاری از اطلاعات نهایی در اختیار هند قرار دارد.

وی تصریح کرد از فرمانده نیروی دریایی هند خواسته شده است که در خصوص هک این اطلاعات به طور کامل بررسی کند.

به گفته وی، اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این اطلاعات توسط گروه یا افراد ناشناسی هک شده است.

نیروی دریایی هند نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد:یک تیم تحقیقاتی و آموزش دیده در وزارت دفاع هند برای بررسی این مساله تشکیل شده است. 

درادامه این بیانیه اضافه شده است به نظر می رسد دسترسی به این اطلاعات از محلی خارج از هند انجام شده است.

اسناد هک شده شامل 22 هزار و 400 صفحه اطلاعات شامل قابلیت های عملیاتی و نظامی شش زیردریایی جدید هند از جمله چگونگی دریافت اطلاعات، سطح ایجاد صدا در سرعت های مختلف و عمق عملیاتی این زیر دریایی ها می شود.

این اطلاعات همچنین محل امن گفت و گوی خدمه زیردریایی را برای آنها تعریف می کند. همچنین در اسناد لو رفته، نحوه کار سیستم شلیک اژدر و سیستم جنگی، سیستم های مغناطیسی و الکترو مغناطیسی همچنین دستگاه های مادون قرمز وجود دارد.

اسناد افشا شده شامل 4 هزار و 457 صفحه در مورد سنسور های زیر آب، 4 هزار و 209 صفحه در ارتباط با سنسور های روی آب، 4 هزار و 301 صفحه در زمینه سیستم مدیریت جنگی، 493 صفحه در مورد سیستم شلیک اژدر، 6 هزار و 841 صفحه در خصوص سیستم ارتباطی و 2 هزار و 138 صفحه مربوط به سیستم های هدایتی این زیردریایی ها می شود.

این زیردریایی ها در یک اسکله کشتی سازی در بمبئی هند در حال ساخت است و انتظار می رود که نخستین زیردریایی اسکورپین هند تا پایان سال جاری وارد نیروی دریایی این کشور شود.

هک شدن اطلاعات حساس سبب بروز نگرانی ها در خصوص تمهیدات امنیتی شرکت دی سی اس ان فرانسه شده است. این شرکت در توافقی با استرالیا به ارزش 38.6 میلیارد دلار، قرار است چندین زیردریایی برای این کشور تولید کند.

هند هم اکنون دارای 13 زیردریایی قدیمی است که تنها نیمی از آنها آماده انجام عملیات می باشند.

 
 
 
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : اطلاعات زیردریایی سری هند هک شد

اطلاعات زیردریایی سری هند هک شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS