امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 16:46:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30633

تاریخ انتشار : 02/06/1395 - 10:27

حمله مضحک روزنامه عربستانی به حسن یزدانی

بوی سوختگی از ریاض تا جویبار!

شکست سیاست‌های عربستان سعودی در منطقه علیه ایران، این بار آن‌ها را به عقده‌گشایی در حوزه ورزش علیه ایران وا‌داشت.

بوی سوختگی از ریاض تا جویبار!

یادداشت. محسن رحمانی/ پس از چاپ مطلبی از حسن یزدانی در روزنامه آمریکایی وطن، عربستان سعودی یا حمله بر این مطلب به دنبال تخریب چهره حسن یزدانی بر آمد. ماجرا از آن جایی آغاز شد که روزنامه پرتیراژ وطن،چاپ آمریکا طی گزارشی حسن یزدانی را با قهرمان مصری المپیک  1984جودو مقایسه و از وی به عنوان قهرمان واقعی یاد کرد که از آسیب‌دیدگی حریفش هیچ استفاده‌ای نبرد. (محمد رشوان مصری در المپیک 1984 آمریکا به خاطر  آسیب دیدن رقیب خود حاضر نشد تا ضربه نهایی را به وی بزند)

روزنامه آمریکایی ادامه داده است که روزنامه سبق عربستان بدون دلیل به حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو حمله شدیدی کرده است. بنابراین گزارش روزنامه سبق مدعی شده است که حسن یزدانی از آسیب دیدن رقیب روسی خود از ناحیه ابرو سواستفاده کرده و ناجوانمردانه عنوان قهرمانی را کسب کرده است و این قهرمانی ورزشکار ایرانی از لحاظ جوانمردی هیچ‌گاه با قهرمانی ورزشکار مصری در المپیک 1984 را نمی‌توان مقایسه کرد.

این روزنامه سعودی طی گزارشی مکررأ بر عباراتی چون عدم روح جوان مردی، قهرمانی ناجوانمردانه و ... تأکید کرده است تا جایی که روزنامه آمریکایی این سخنان را ادعای بی‌دلیل و ناشی از مسائل سیاسی بین دو کشور دانست.

اما واقعیت این است که عربستان با مردمان بی‌استعداد به معنای واقعی کلمه در سینما، موسیقی، هنر، ورزش، علم، صنعت، فرهنگ، علوم اجتماعی ....هیچ و هیچ.

مردمانی که به قول اقتصادانان غربی تنها چیزی که بلدهستند این است که زمین را سوراخ کنند مایه سیاهی را بیرون بکشند و بفروشند، که ولله این جماعت کند ذهن و بی‌استعداد که تنها خواسته، درک، متر و معیارشان از جهان پیرامون شکم است، اگر این نفت را نداشتند حال و جنم سیر کردن شکم خود را هم نداشتند و از گرسنگی قطعا جان می‌سپردند و امروز حالشان آن‌قدر  بد است که دست از مسائل سیاسی و نظامی برداشته‌اند و سعی در گشایش عقده‌های درونی با لوث کردن قهرمانی شیر مرد ایرانی دارند. کشوری که تمام ورزشکاران اعزامی آن به المپیک از تعداد مدال های ما کمتر است.

کشوری که در ادوار المپیک به زور یک یا دو مدال برنز دارد و در خیلی از المپیک ها تعداد تمامی مدال‌های عربی کشورهای خلیج فارس جمعه به تعداد مدال‌های کشور ما هم نرسیده است. پس همان بهتر که ببینند و بسوزند.

دیدگاه شما در مورد : بوی سوختگی از ریاض تا جویبار!

بوی سوختگی از ریاض تا جویبار!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS