امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 23:18:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30599

تاریخ انتشار : 31/05/1395 - 15:34

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار مطرح شد

تشکیل کمیته علمی بررسی پدیده طلاق در شهرستان/ تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی خانواده هاعامل اصلی افزایش طلاق در جامعه

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار ظهر امروز در دفتر امام جمعه جویبار برگزار شد.

تشکیل کمیته علمی بررسی پدیده طلاق در شهرستان/ تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی خانواده هاعامل اصلی افزایش طلاق در جامعه

به گزارش خبرنگار جویباران، رجبعلی وهابی فرماندار شهرستان جویبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: باید کارهای علمی و پژوهشی در زمینه طلاق و اعتیاد صورت بگیرد.

وی افزود: کمیته علمی و پزوهشی به همت دانشگاه آزاد جویبار برای بررسی و ریشه یابی طلاق در شهرستان جویبار تشکیل شده است.

فرماندار جویبار بر نقش مشاوران در کاهش طلاق اشاره و تأکید کرد: پرونده‌های طلاق در دادگستری باید از ابتدا به مشاوران ارجاع داده شود تا احتمال بروز طلاق کاهش یابد.  

حجت‌الاسلام احمد غفاری نماینده دادگستری جویبار در این جلسه گفت: خانواده سالم و آشنا به فرهنگ دینی و قرآنی جامعه ای سالم و با نشاط را به همراه دارد.

وی اعتیاد را یکی از عوامل اصلی طلاق دانست و اظهار داشت: علت 90 درصد  طلاق‌ها اعتیاد است که باید برنامه‌های پیشگیرانه مناسبی برای آن در نظر گرفت.

 محمد‌علی بذرافشان فعال فرهنگی شهرستان جویباربه موضوع طلاق اشاره کرد و گفت: آمار طلاق در زمان گذشته بسیار پایین بود و اما امروز قبح طلاق شکسته شد و آمار بسیار بالایی را در جامعه شاهد هستیم.

وی افزود: باید عزم جدی از سوی دولت برای جلوگیری از افزایش طلاق درجامعه وجود داشته باشد.

این شخصیت فرهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را بستر مناسبی برای آموزش‌های مهارت‌زندگی به خانواده‌ها و نسل‌جوان دانست.   

قربان متولی مسئول دبیرخانه ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار با بیان این که باید فرصت‌ها و تهدیدات شهرستان در بحث طلاق مشخص شود گفت:  ظرفیت‌های شهرستان باید در بحث طلاق و اعتیاد ابتدا شناسایی و در نهایت برای هرکدام یک برنامه عملیاتی مناسب و منطقی در طول سال اجرا شود.

وی به عامل اصلی طلاق در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی خانواده ها عامل اصلی افزایش طلاق در جامعه است.

مسئول دبیرخانه ستاد احیاء جویبار با بیان این که باید آموزش مهارت‌های زندگی جدی گرفته شود گفت: امروز باید آموزش را از مهدکودک‌ها شروع کرد زیرا مهدکودک های ما متأسفانه زمینه ساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی هستند.

حجت‌­الاسلام حسن قلی­‌پور مسئول دفتر فرهنگ‌اسلامی دانشگاه آزاد واحد جویبار در جلسه شورای فرهنگ‌عمومی اظهار‌داشت: دشمن امروز در فضای مجازی به دنبال اشاعه تکفیر الحادیسم است و درایران نیز افراد باذوق و متعهدی در را مقابله آنان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در شهرستان جویبار نیز می توانیم از فضای مجازی برای پیشگیری از طلاق و اعتیاد بهترین استفاده را کنیم.

جواد احسانی مقدم رئیس اداره فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی جویبار با بیان این که باید از سلاح غرب در راستای منافع خود استفاده کنیم گفت: امروز بیش از 3هزار شبکه ماهواره‌ای در دسترس مردم ایران قرار دارد که همه آنان به دنبال آسیب رساندن به نظام و بنیان مقدس خانواده فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در داخل کشور ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در ارائه برنامه‌های فرهنگی برای تقویت بنیان خانواده و کاهش طلاق داریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی جویبارگفت: انجمن‌ها و NGO  می‌توانند در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در بحث آسیب‌های اجتماعی کمک قابل توجهی کنند.

احسانی مقدم افزود: اداره فرهنگ‌و‌ارشاد جویبار به دنبال افزایش و تقویت کانون‌های فرهنگی مساجد شهرستان است تا بتواند از ظرفیت این نهاد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد بهره ببرد.  

دیدگاه شما در مورد : تشکیل کمیته علمی بررسی پدیده طلاق در شهرستان/ تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی خانواده هاعامل اصلی افزایش طلاق در جامعه

تشکیل کمیته علمی بررسی پدیده طلاق در شهرستان/ تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی خانواده هاعامل اصلی افزایش طلاق در جامعه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS