امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 08:52:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30386

تاریخ انتشار : 11/05/1395 - 11:47

آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو و هشدار فرانسه به آمریکا و روسیه

یک مقام سازمان ملل متحد گفت که وزیر امور خارجه سوریه از تمایل دمشق برای شرکت در مذاکرات صلح میان جناح‌های سوری در پایان ماه اوت خبر داده است.

آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو و هشدار فرانسه به آمریکا و روسیه

به گزارش جویباران و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رمزی عزالدین رمزی، معاون استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به سوریه که به دمشق سفر کرده است، با ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه و معاونش دیدار کرد.

وی پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که وزیر امور خارجه سوریه تأیید کرده که دمشق برای شرکت در مذاکرات میان جناح‌های سوری در پایان ماه اوت آمادگی دارد.

رمزی تصریح کرد: ولید معلم گفته که دولت سوریه قصد دارد در این مذاکرات به محض شروع آن مشارکت داشته باشد.

رمزی گفت: سازمان ملل تمام تلاش خود را برای بازگرداندن امنیت و ثبات در سراسر سوریه به کار می‌گیرد.

 او ادامه داد: ما براساس احترام به منافع ملت سوریه تلاش می‌کنیم و باید سوری‌ها از طریق مذاکرات سوری - سوری تحت نظر  سازمان ملل به توافق برسند.

فیصل مقداد، معاون ولید معلم نیز بر آمادگی دولت سوریه جهت ازسرگیری مذاکرات میان گروه‌های سوری بدون هیچ پیش‌ شرطی تاکید کرد و گفت که این مذاکرات باید در چارچوب سوری - سوری بدون مداخله خارجی باشد.

مقداد در دیدار با رمزی با تشریح تحولات میدانی در شهر حلب و طرح بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای عفو افراد مسلح و حل و فصل وضعیت آنها تاکید کرد: باید تمامی گروه‌ها بر مبارزه با تروریسم متمرکز شوند.

در این راستا ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه در پیامی به وزیران خارجه روسیه و آمریکا از آنها خواست در قبال حل سیاسی بحران سوریه جدیت نشان دهند و تمام تلاش لازم را برای ممانعت از شکست انجام دهند.
 

وزیر خارجه فرانسه گفت: هفته‌های آینده برای جامعه جهانی فرصتی نهایی جهت اثبات جدیت و کارآمدی‌اش در روند سیاسی است که حدود یک سال پیش در وین آغاز شد.

آیرو ادامه داد: روشن است که اهداف مورد نظر تحقق نیافته و از لحاظ میدانی محاصره حلب شدید و حملات علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌ها بیشتر شده است.

وزیر خارجه فرانسه ادعا کرد: به لحاظ سیاسی مذاکرات ژنو به علت مواضع سرسختانه نظام سوریه در مقابل مخالفان به شکست انجامید است.
وی گفت: اولویت امروز این است که فورا درگیری‌ها متوقف شود، برای این فاجعه انسانی پایانی باشد و امدادرسانی‌ها به همه در سوریه تضمین شود.

دیدگاه شما در مورد : آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو و هشدار فرانسه به آمریکا و روسیه

آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو و هشدار فرانسه به آمریکا و روسیه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS