امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:30:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30319

تاریخ انتشار : 08/05/1395 - 19:36

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2:

خودکفائی گندم امسال با خرید 10 میلیون تن تحقق می یابد

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 از خودکفائی گندم با خرید 10 میلیون در سال جاری در مازندران خبر داد.

خودکفائی گندم امسال با خرید 10 میلیون تن تحقق می یابد

به گزارش جویباران و به نقل از روابط عمومی شرکت غله مازندران، با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی موضوعات خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در فرمانداری شهرستان بهشهر مورد بررسی قرار گرفت.

سیدمحمد جعفری سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 در این نشست که با حضور فرمانداران و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های شرق استان برگزار شد، اظهار کرد: خرید گندم از کشاورزان با نظم خاصی و با استفاده از سامانه ویژه خرید محصولات کشاورزی بانک عامل و از طریق 14 شرکت غله و خدمات بازرگانی در 31 استان کشور صورت می پذیرد.

وی با اشاره به میزان خرید گندم در سطح کشور گفت: تاکنون 8 میلیون و 600 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در کشور خریداری و ذخیره سازی شد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 در ادامه به میزان خرید گندم مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: از 12 خرداد که زمان آغاز خرید تضمینی گندم در استان مازندران تاکنون 107 هزار و 857 تن گندم توسط کشاورزان به مراکز دایر شده توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی ارائه شد.

جعفری افزود: شرکت غله به منظور آسان سازی شرایط تحویل گندم برای کشاورزان در سال زراعی جاری 35 مرکز خرید تضمینی گندم در استان راه اندازی کرد که کشاورزان به 31 مرکز جهت تحویل گندم رجوع کردند.

وی تصریح کرد: در فرآیند خرید تضمینی گندم 180 کارشناس از شرکت غله و سازمان جهاد کشاورزی در مراکز دایر شده خرید تضمینی فرآیند خرید را عملیاتی می کنند.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی با دو برابر کردن مراکز خرید نسبت به سال گذشته گفت: سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر شرکت غله 16 مرکز در مناطق کوهپایه و روستایی ایجاد کرد.

جعفری افزود: سازمان تعاون روستایی در سال زراعی جاری 24 هزار و 963 تن گندم از کشاورزان خریداری کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اصل 44 قانون اساسی در خرید سالجاری بیشتر استفاده از ظرفیت تشکل ها و اتحادیه ها مدنظر قرار گرفت.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان اینکه بهای گندم کشاورزان از طریق سامانه ویژه خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی پرداخت می شود، اظهار کرد: تاکنون با توجه به پیگیری های فراوان بیش از 101 میلیارد و 496 میلیون تومان هزینه بابت مطالبات گندمکاران مازندران پرداخت شد.

وی با بیان اینکه پرداخت بهای گندم دریافتی از کشاورزان در کشور 56 درصد است، تصریح کرد: در استان مازندران پرداخت بهای گندم به 76 درصد رسیده است این در حالی است که آغاز برداشت و خرید گندم مازندران نسبت به استان های دیگر یک ماه دیرتر آغاز شد.

جعفری با بیان اینکه جهش ناگهانی پرداخت مطالبات گندمکاران استان حاصل پیگیری‌های شاعری نماینده بهشهر، گلوگاه و نکا و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی است، اظهار کرد: با قدردانی از تلاش های شاعری امید داریم مطالبات گندمکاران استان با پیگیری های مجدد وی در چند روز آینده پرداخت شود.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 در ادامه با بیان اینکه در فاصله 15 تا 20 خردادماه 62 میلی متر بارندگی های مستمر موجب عارضه جوانه زدن بخشی از گندم های استان در مزارع شده است، خاطرنشان کرد: در یک تصمیم گیری به موقع 4 مرکز را برای جمع آوری گندم های جوانه زده در سطح استان ایجاد کردیم که 3 هزار و 251 تن گندم جوانه زده تحویل مراکز مورد نظر شد.

وی افزود: با پیگیری های فراوان صورت گرفته در هفته آینده ثبت نهایی گندم های جوانه زده در سامانه صورت می‌گیرد و با احتساب مبلغ تعیین شده وجه آن به حساب گندمکاران پرداخت می‌شود.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2، تصریح کرد: دو مرکز تعاونی فلاحت اسرم و اتحادیه تعاونی روستایی نکا همچنان فعال بوده و تا آخرین کیلو گندم جوانه زده را از کشاورزان تحویل می‌گیرد.

دیدگاه شما در مورد : خودکفائی گندم امسال با خرید 10 میلیون تن تحقق می یابد

خودکفائی گندم امسال با خرید 10 میلیون تن تحقق می یابد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS