امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 03:09:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 303

تاریخ انتشار : 29/06/1392 - 17:30

حجت الاسلام قلی پور:

دفاع مقدس تمام شد اما جنگ تمام نشد

حجت السلام قلی پور: مصادف بودن 31شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و 1 مهر روز بازگشایی مدارس بیهوده نیست و دارای پیامی بزرگ است که هیچکس نباید آن را فراموش کند.

 دفاع مقدس تمام شد اما جنگ تمام نشد

به گزارش خبرنگار جویباران، امام جمعه شهرستان جویبار در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: جمهوری اسلامی ایران جنگ را نمی پسندید اما دفاع را مقدس تلقی می کرد.ما مردم ایران پیام و منطق قرآن را که " و لا تظلمون و لا تظلمون" می باشد سرلوحه ی دفاع خویش قرار دادیم و همین عمل موجب به ارمغان آمدن منافعی برای ایران بود که حتی قابل وصف نیست.

حجت الاسلام قلی پور در وصف شهدا خاطر نشان کرد: شهیدان ما جوانانی بودند که با روحیه ی ایثارگری ،ولایت مداری و ولایت پذیری، بصیرت و نهراسیدن از دشمن به دفاع از میهن خود پرداختند و به نتیجه ی والای خود باوری و خداباوری نائل شدند.آن ها به ما آموختند که ما توان ایستادگی در مقابل قدرت های پوشالی را داریم و می توانیم در سایه ی وعده های الهی و امید به او به پیروزی نائل شویم.

وی در رابطه با بازگشایی مدارس گفت: جامعه ی سعاتمند و خوب ، نیازمند جوانان خوب است و جوانان زمانی خوب خواهند بود که که روی شخصیت آن ها کار شده باشد و از نظر زیر ساخت شخصیتی تقویت شده باشند. و این شخصیت سازی جز با توجه و همکاری خانواده ها با مدارس حاصل نخواهد شد.

امام جمعه جویبار همچنین در رابطه با نحوه ی آموزشی در مدارس و دانشگاه ها گفت:مدیران مدرسه و استادان دانشگاه باید علاوه بر دغدغه ی درس ،در حوزه ی معنوی هم دغدغه داشته باشند.آن ها باید علاوه بر مهم شمردن آموزش ، پرورش را هم مهم تلقی کنند.استادان دانشگاه باید خیلی توجه کنند چرا که با جوانانی سر و کار دارند که در حال گذراندن بهترین ساعات عمر خود در کلاس های درس هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قلی پور در رابطه با ضرورت تقویت تکلیف محور بودن تأکید کرد: شهدا با درک تکلیف محوری به دفاع از میهن خویش پرداختند.ما نیز باید تکلیف محوری را در خود تقویت کنیم. به این معنی که دفاع مقدس تمام شد اما جنگ تمام نشد.در آن زمان سنگر ما خاکریز بود ، امروزه سنگر ما مدرسه است. در آن زمان از مرز دفاع کردیم و امروزه باید از مغز دفاع کنیم.

نماینده ولی فقیه در جویبار در ادامه ی خطبه به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اصطلاح "نرمش قهرمانانه" اصطلاحی جدید نیست و توسط مقام معظم رهبری در سال ها پیش نیز استفاده شد.این اصطلاح به معنی تسلیم در برابر خواسته های دشمن نیست بلکه به معنی تغییر تاکتیک، به هدف غلبه بر دشمن است.

وی افزود: ما هرگز از گفتمان انقلاب اسلامی که استکبار ستیزی و ایستادگی در مقابل دشمن است، دست بر نخواهیم داشت.تا زمانی که آمریکا به ظلم خود ادامه دهد، ما شعار "مرگ بر آمریکا" را بر لب خواهیم داشت.

در انتهای خطبه وی به مقام معظم رهبری ، مسئولین مرتبط، خانواده ی این ورزشکاران و مردم جویبار به خاطر این قهرمانی تبریک گفت و فردا که زمان بازگشت این قهرمانان به پایتخت کشتی کشور است را بهترین زمان برای مطالبه ی حق از مسئولین اعلام کرد.

وی گفت: با حرف زدن و کف زدن چیزی عاید مردم جویبار نمی شود.مسئولان محترم از دادن وعده های بعید خودداری فرمایند.چرا که این قهرمانان دلیل به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در جهان هستند.حال که این قهرمانان توانایی خود را اثبات کردند، شما هم به حمایت از این قهرمانان و این شهر اقدام نمایید.

انتهای پیام/ م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : دفاع مقدس تمام شد اما جنگ تمام نشد

 دفاع مقدس تمام شد اما جنگ تمام نشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS