امروز شنبه 28 بهمن 1396
ساعت 23:19:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30268

تاریخ انتشار : 06/05/1395 - 12:09

کمک 11 میلیارد تومانی مازندرانی ها به بازسازی عتبات عالیات

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: از سال 83 تا کنون در استان مازندران 11 میلیارد تومان وجه نقد برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است.

کمک 11 میلیارد تومانی مازندرانی ها به بازسازی عتبات عالیات

به گزارش جویباران ، محمدحسن اصغری در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان استان مازندران گفت:  از سال 83 تا کنون در استان مازندران 11 میلیارد تومان وجه نقد برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه 90 درصد کمک ها به عتبات و عالیات از طبقه متوسط به پایین جامعه است، افزود: 4 میلیارد و 200 میلیون تومان جواهرات، 4 میلیارد و 100 میلیون تومان کالا  و یک میلیارد و 900 میلیون تومان خدمات و نیروی انسانی از دیگر کمک های استان مازندران از سال 83 تا کنون برای بازسازی عتبات عالیات بوده است.

مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه همه کشورها در ساختن عتبات و عالیات تلاش دارند، تصریح کرد:  در سال 82 وضعیت حرم در کربلا فاقد هر گونه امکانات اولیه و بهداشتی بود اما با نذورات مردم جهان اکنون تا 90 درصد از بازسازی تمام شده و در حال توسعه حرم هستیم.

وی افزود: برای باز کردن راه کربلا 10هزار و 400 شهید از مازندران تقدیم شد و رزمندگان با شعار یا شهادت یا زیارت در هشت سال جنگ تحمیلی بر دشمن فائق شدند؛ سخن آنها این است که ما با نثار خون خود راه بسته کربلا را باز کردیم و شما با ایثار مال خود این حرم ها را نگهداری کنید.

وی با بیان اینکه بازساری حرم ها به سرعت در حال انجام است، افزود:  عده ای در استان بدون حقوق و مواجب جمع شدند و فقط  اطلاع رسانی می کنند که سفره ای پهن شده و هر کس تمایل دارد از این فرصت برای ذخیره آخرت خود بهره ببرد  و بدانید که حرم ها منتظر نمی مانند و در سراسر جهان همه شیعیان بسیج شدند و بهتر است ما نیز از غافله عاشقان اهل بیت عقب نمانیم.

مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: صحن مبارک حضرت زهرا(س) در حال ساخت است و و برای هر متر مربع 3 میلیون تومان هزینه نیاز است؛ خشت گنبد امام حسین(ع) نیز در حال بازسازی است که هر خشت آن 2 میلیون و 150 هزارتومان هزینه ساخت دارد که افراد می توانند با پرداخت آن سند افتخارش را به نام خود بزنند.

دیدگاه شما در مورد : کمک 11 میلیارد تومانی مازندرانی ها به بازسازی عتبات عالیات

کمک 11 میلیارد تومانی مازندرانی ها به بازسازی عتبات عالیات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS