امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 03:04:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30259

تاریخ انتشار : 06/05/1395 - 09:26

تخلف قانونی اداره گاز جویبار در قطع گاز مساجد

در اقدامی جدید از سلسله اقدامات اداره گاز جویبار، این اداره گاز برخی از مساجد شهر و روستای این شهرستان را قطع کرد.

تخلف قانونی اداره گاز جویبار در قطع گاز مساجد

به گزارش خبرنگار جویباران،در اقدامی جدید از سلسله اقدامات اداره گاز جویبار، این اداره ،گاز برخی از مساجد شهر و روستای این شهرستان را قطع کرد.

این در حالی است که طبق طرح الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) که به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود با تصویب در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ 1393/12/4 در تاریخ 1393/12/6 به تأیید شورای نگهبان رسید و طی نامه 488/87035مورخ 1393/12/13 مجلس شورای اسلامی جهت اجرا ابلاغ شد.

که در ماده 13 این قانون به‌صراحت ذکرشده که فضاهای اصلی مساجد، حسینیه‌ها، مؤسسات قرآنی، دارالقرآن‌ها، حوزه‌های علمیه، گلزارهای شهدا، امامزاده‌ها، خانه‌های عالم روستاها و اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی از پرداخت هزینه مصارف ماهانه آب، فاضلاب، برق و گاز معاف هستند. این حکم شامل اماکن تجاری وابسته به آن‌ها نیست.

با توجه به مواد قانونی ذکرشده اداره گاز شهرستان جویبار در اقدامی غیرقانونی و با نادیده گرفتن قانون ابلاغی گاز مساجد روستای سروکلا و مسجد بالامحله را قطع و لوله‌های اتصال المک را از جا درآورده است. البته پیش‌ازاین نیز این اداره، گاز برخی ادارات و مراکز ارائه‌دهنده خدمات را نیز قطع کرده بود.

با عنایت به جایگاه والای مسجد در قرآن، فرمایشات و سیره نبی اکرم(ص) و ائمه معصومین (ع)، بنیانگذار جمهوری اسلامی پیش و پس از انقلاب اسلامی و نیز نقش بسزای مساجد در تحقق آرمان های جامعه اسلامی، شایسته است توجه بیشتری به این مهم شود. بدیهی است که یکی از محیط های مناسب جهت رشد فضائل اخلاقی مردم، مبارزه با فساد و تباهی و ایجاد مودت، تعاون عمومی و برادری اسلامی مساجد است.

در نماز جمعه هفته گذشته نیز حجت‌الاسلام نادعلی زاده امام‌جمعه جویبار با انتقاد شدید از اقدامات اداره گاز خواستار توقف این روند و در پیش گرفتن روشی صحیح و مناسب شد. ولی در اقدامی تعجب‌برانگیز این اداره در قطع گاز مساجد شهرستان به‌طور آشکار قانون الحاقی کشور را نادیده گرفته و اقدامی خلاف آن را انجام داده است. بنابراین می‌طلبد مسئولین شهرستانی به‌ویژه رئیس اداره گاز شهرستان جویبار در یک اقدامی فوری از ادامه این روند ناپسند و غیرقانونی جلوگیری کنند.

دیدگاه شما در مورد : تخلف قانونی اداره گاز جویبار در قطع گاز مساجد

تخلف قانونی اداره گاز جویبار در قطع گاز مساجد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS