امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 05:02:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30227

تاریخ انتشار : 04/05/1395 - 09:07

رئیس کمیته امداد شهرستان جویبار:

کمیته امداد امام (ره) به دنبال ایجاد تفکر خودباوری در مددجویان است

رئیس کمیته امداد شهرستان جویبار با اشاره به این‌که جامعه هدف کمیته امداد امام (ره) طیف‌های مختلف مردم را در برمی‌گیرد گفت: شهرستان جویبار 1514 خانوار را تحت پوشش خود دارد که از این تعداد 1413 خانوار مستمری‌بگیر این کمیته هستند.

کمیته امداد امام (ره) به دنبال ایجاد تفکر خودباوری در مددجویان است

فرضعلی خلیلی رئیس کمیته امداد شهرستان جویبار در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران با اشاره به این‌که جامعه هدف کمیته امداد امام (ره) طیف‌های مختلف مردم را در برمی‌گیرد گفت: شهرستان جویبار 1514 خانوار را تحت پوشش خود دارد که از این تعداد 1413 خانوار مستمری‌بگیر این کمیته هستند.

وی میانگین سنی مددجویان استان را 43 سال عنوان کرد و افزود: در شهرستان جویبار میانگین سنی مددجویبار بیش از 67 سال است که به دلیل کهولت سن برای توانمندسازی آنان با مشکلاتی روبرو هستیم.

رئیس کمیته امداد جویبار به توزیع وام‌های خوداشتغالی بین مددجویان اشاره و تصریح کرد: 3 هزار نفر در شهرستان از وام‌های طرح اشتغال بهره‌مند شدند که از این تعداد 214 خانواده مجری طرح اشتغال به تأمین اجتماعی هستند.

خلیلی افزود: در سال گذشته 195 خانواده وام‌های خوداشتغالی به مبلغ 21 میلیارد و 346 میلیون ریال دریافت کردند.

وی همچنین به زنان بی‌سرپرست در شهرستان اشاره و عنوان کرد: 1105 زن بی‌سرپرست تحت پوشش کمیته هستند که از این تعداد 920 مورد فوت همسر، 110 مورد مطلقه، 32 خانواده سرپرست زندانی، 30 خانواده متارکه و 12 خانواده بد سرپرست مددجو هستند.

 رئیس کمیته امداد جویبار گفت: مبلغ 86 میلیون تومان ماهانه مستمری به 1413 خانواده مددجو شهرستان جویبار پرداخت می‌شود.

خلیلی به کمک‌هزینه خرید جهیزیه زوج‌های تحت پوشش اشاره و عنوان کرد: میانگین ازدواج در بین مدد جویباری در حد مطلوبی است و کمیته امداد در سال گذشته به 151 زوج کمک‌هزینه خرید جهیزیه به مبلع 2 میلیارد و 40 میلیون ریال پرداخت کرده است.

وی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مددجویان در طول سال خبر داد و گفت: کمیته امداد شهرستان در طول سال بیش از 400 دوره آموزشی در زمینه‌های مختلف برای مددجویان خود برگزار می‌کند که هدف همه این آموزش‌ها توانمندسازی و ایجاد تفکر خودباوری بین مددجویان است.

دیدگاه شما در مورد : کمیته امداد امام (ره) به دنبال ایجاد تفکر خودباوری در مددجویان است

کمیته امداد امام (ره) به دنبال ایجاد تفکر خودباوری در مددجویان است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS