امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:02:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30200

تاریخ انتشار : 02/05/1395 - 09:15

آل سعود در آخر خط

اتهام فرقه‌گرائی به جمهوری اسلامی ایران از مضحک‌ترین ابزارهایی است که آل سعود و مهره‌های این خانواده به شدت مرتجع و عقب افتاده بکار گرفته‌اند درحالی که علمای دینی، دانشگاهیان و سیاسیون سراسر جهان اسلام می‌دانند که نظام جموری اسلامی تلاش‌های فراوانی برای وحدت امت اسلامی به عمل آورده

بهگزارشجویباران،روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز نوشت:

 
تحرکات جدید آل سعود در منطقه، برای ملت‌های مسلمان و امنیت غرب آسیا هشدار دهنده است. منابع رسمی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه از سفر یک ژنرال بازنشسته سعودی به نام «انور عشقی» به فلسطین اشغالی و مذاکره با مقامات صهیونیست خبر دادند. این ژنرال بازنشسته که رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک عربستان است در راس هیاتی به فلسطین اشغالی سفر کرده تا درباره توسعه روابط عربستان با رژیم صهیونیستی مذاکراتی انجام دهد.
خبرهایی هم درباره برقراری پرواز هواپیماهای مسافربری سعودی به تل‌آویو و آغاز رفت و آمدهای عادی میان عربستان و اسرائیل منتشر شده است که در نوع خود بسیار حساسیت برانگیز و نشانه تلاش آل سعود برای آشکار ساختن روابط با صهیونیست‌هاست. وجود روابط پشت پرده میان آل سعود و رژیم صهیونیستی، از مدت‌ها قبل برای ناظران سیاسی مکشوف بود لکن آنچه اکنون قابل توجه و تامل است تلاش آل سعود برای آشکار ساختن این روابط است.
 
 
تقریباً همزمان با این تحرکات خائنانه، وزیر خارجه عربستان نیز با تمرکز بر سه محور سخنان خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران به زبان آورده که نشان دهنده برنامه‌ریزی ویژه‌ای علیه ملت ایران و با هدف ایجاد تشنج در منطقه است. این سه محور عبارتند از:
 
 
1 – اتهام تکراری تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای.
2- تروریست دانستن حزب‌الله لبنان و زیر سئوال بردن حمایت ایران از این گروه جهادی و ضد صهیونیستی.
3- تلاش برای چسباندن انگ فرقه‌گرائی به ایران و حتی متهم ساختن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به دارا بودن محتوای فرقه‌گرایانه درحالی که این قانون برمبنای دستور قرآنی «هذه امتکم امه واحده» تدوین شده است.
 
 
عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان، چون از عقل و درک صحیح منزه است، ضرورتی ندارد درباره سخنان بی‌ارش او وقت تلف کنیم. همه می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران براساس فتوای رهبری خود درصدد دستیابی به سلاح اتمی نبوده و نیست و اقدام برای داشتن سلاح اتمی و بکارگیری آن را حرام می‌داند. این، واقعیتی است که حتی شورای امنیت سازمان ملل نیز به آن رسیده و امضای برجام بر همین اساس صورت گرفته است. اگر عادل الجبیر استعداد لازم برای درک این موضوع ساده را ندارد بهتر است پست وزارت خارجه عربستان را به شخص دیگری واگذار کند که قدرت درک کافی را داشته باشد.
 
 
مجاهدات حزب‌الله لبنان برای حراست از عزت و اعتبار ملت‌های لبنان و فلسطین بر کسی پوشیده نیست. عصبانیت آل سعود و کارگزاران آنها از حزب‌الله لبنان نیز به دلیل مقاومت حزب‌الله در برابر صهیونیست‌ها و تحمیل شکست بر آنها در جنگ 33 روزه است. در لبنان نیز آل سعود تلاش می‌کند سلطه خود را بر مردم این کشور تحمیل کند ولی چون حزب‌الله را مانع بزرگی بر سر راه خود می‌بیند، کینه حزب‌الله را در دل می‌پروراند و از هیچ تلاشی برای مقابله با آن فروگذار نمی‌کند. خوشبختانه تاکنون تمام تلاش‌های آل سعود برای تضعیف حزب‌الله لبنان با شکست مواجه شده و حزب‌الله همواره با قدرت روزافزون به مقابله جدی با صهیونیست‌ها و دشمنان ملت‌های لبنان و فلسطین ادامه می‌دهد کما اینکه در سوریه نیز توطئه‌های آل سعود را درحمایت از تروریست‌های تکفیری خنثی کرده است.
 
 
اتهام فرقه‌گرائی به جمهوری اسلامی ایران از مضحک‌ترین ابزارهایی است که آل سعود و مهره‌های این خانواده به شدت مرتجع و عقب افتاده بکار گرفته‌اند درحالی که علمای دینی، دانشگاهیان و سیاسیون سراسر جهان اسلام می‌دانند که نظام جموری اسلامی تلاش‌های فراوانی برای وحدت امت اسلامی به عمل آورده و به نتایج بسیار خوبی نیز رسیده است. همین تلاش‌ها وهابیون مرتجع و متحجر را به خشم آورده و آنها را با پشتیبانی آل سعود به ساختن فرقه‌های آدم کش تکفیری مانند داعش کشانده تا با وحدت امت اسلامی مقابله کنند و مانع تحقق این آرمان مقدس نظام جمهوری اسلامی شوند.
 
 
در این میان، مضحک‌تر از هر چیز، ادعای دلسوزی آل سعود برای ملت‌های عرب و مسلمان است درحالی که اکنون یکسال و چهار ماه است که هر روز و هر شب مزدوران آل سعود بر سر ملت یمن بمب می‌ریزند و زن و مرد و کودک را می‌کشند. جنایاتی که آل سعود در بحرین در حمایت از آل خلیفه مرتکب می‌شود و شیعیان را به جرم اینکه خواستار حقوق قانونی و شرعی خود هستند به گلوله می‌بندد، مصداق بارز فرقه‌گرائی است، کما اینکه در شرق عربستان نیز شیعیان قربانی تعصب جاهلی آل سعود هستند و هر روز شهید می‌دهند و فشارهای بیشتری را به جرم مطالبه حقوق قانونی و شرعی خود تحمل می‌کنند. جنایات آل سعود در سوریه و دخالت‌های این خاندان مرتجع و جنایتکار در عراق، فریاد اعتراض مردم، نمایندگان مجلس و دولتمردان این کشور را به گوش جهانیان رسانده و اینها همه نمونه‌های روشن جنایتکار بودن دولتمردان سعودی است و چنین افرادی حق ندارند کسانی را که حاضر نیستند با آنها در این جنایات شریک شوند و یا در برابر جنایات آنها سکوت کنند، به آنچه خود مرتکب می‌شوند متهم کنند.
 
 
آل سعود باید بدانند که هیچ حکومتی با ظلم پایدار نخواهد ماند. اکنون ظلم آل سعود به بالاترین حد خود رسیده و با اینکه خدای متعال به این زمره جنایتکار مهلت زیادی داده، ولی این مهلت هم به پایان خواهد رسید و این خاندان ظالم به آخر خط رسیده و به زودی به سزای اعمال خود خواهد رسید.
 
دیدگاه شما در مورد : آل سعود در آخر خط

آل سعود در آخر خط

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS