امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 02:45:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 30159

تاریخ انتشار : 31/04/1395 - 10:13

قحط الرجالی در فریدونکنار؛

پنجمین فرماندار فریدونکنار در دولت تدبیر غیربومی است/ گرایش سیاسی معیار انتخاب فرمانداران فریدونکنار

دولت تدبیر و امید همچنان در فریدونکنار به بدترین شکل ممکن در حال تاختن است و این شهرستان را به آزمایشگاهی برای مدیران درجه چندم خود تبدیل کرد.

به گزارش جویباران، به نقل از بصیرنیوز، این دولت که پس از ۸ ماه فعالیت فرماندار دولت گذشته علی قاسمی، سکان هدایت این شهرستان را به مدیری بسیار ضعیف داده بود، با گذشت حدود ۸ ماه دیگر، این مدیر نیز عزل شد. 

پس از عزل این مدیر، مهرداد ابراهیمی به سمت فرمانداری این شهرستان منصوب شد و حدود ۱۱ ماه در این مسئولیت بسیار خطیر به ایفای نقش پرداخت اما مدتی نگذشت تا وی به سمت مدیرکلی سیاسی انتخابات استانداری مازندران منصوب شود و حجت‌الله عصمتی با حفظ سمت معاونت فرمانداری به سرپرستی فرمانداری فریدونکنار نیز منصوب شد، اما پس از گذشت سه ماه علی ادیبی مرد سالخورده چالوسی به سمت فرماندار فریدونکنار درآمد. 

بیماری، عمر مفید فرمانداری این فرد را نیز کمتربه سه ماه کاهش داد و پس از ضایعه مغزی، ادیبی نیز در عمل از گردونه کار خارج شد و پس از مدت‌ها یک فرد بومی سکان هدایت فرمانداری را به دست گرفت. 

محمدمهدی نصیری‌کناری به عنوان ششمین فردی با حکم معاونت فرمانداری در فریدونکنار در این سمت مشغول به فعالیت شد، بسیاری از مردم چنین تصور می‌کردند که با حضور وی در این جایگاه و فعالیت‌های بسیار مناسبی که در مدت حضور در این سمت انجام داد، گزینه نخست فرمانداری باشد. 

اما باز هم دنیای سیاست روی دیگر خود را به فریدونکنار نشان داد و مدیری دیگر از خارج از این شهرستان به فریدونکنار می‌آید. 

آنچه به نظر می‌رسد این است که فریدونکنار محلی برای اعمال سلیقه گرایش‌های سیاسی افراد بالادستی شده است و گرایش‌های سیاسی به معیاری برای انتخاب فرمانداران در آمده است. 

شنیده‌ها اینگونه به نظر می‌رساند که درست است نصیری همسو با جریان دولت و گرایش سیاسی آنها است، اما به دلیل بومی بودن نمی‌تواند تمامی خواسته‌های سیاسی مسئولان بالادستی را رعایت کند و به همین دلیل فردی دیگر خارج از فریدونکنار برای این شهرستان انتخاب شده است. 

به هر حال نگارنده به این موضوع می‌اندیشد زمانی که یک فرد متخصص در این شهرستان می‌تواند زمام امور را به دست گیرد، چرا و به چه دلایلی باید فردی غیربومی به فریدونکنار وارد شود، آیا در این شهرستان قحط‌ الرجال است؟ 

آیا صرف داشتن گرایش‌های سیاسی همسو با دولت به منظور پیاده کردن دستورات افراد بالادستی در انتخاب مدیران ارشد شهرستان کافی است یا موضوع به تخصص و شایستگی‌های دیگر مربوط می‌شود؟. 

امید است مسئولان استانداری مازندران بتوانند در انتخاب خود برای شهرستان فریدونکنار، این خطه مبارک، نهایت دقت را به خرج دهند تا مدیون مردم این دیار و شهدای گرانقدر فریدونکناری نشوند.

 
نویسنده : سیداحمد حسینی
دیدگاه شما در مورد : پنجمین فرماندار فریدونکنار در دولت تدبیر غیربومی است/ گرایش سیاسی معیار انتخاب فرمانداران فریدونکنار

پنجمین فرماندار فریدونکنار در دولت تدبیر غیربومی است/ گرایش سیاسی معیار انتخاب فرمانداران فریدونکنار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS