امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 18:16:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30142

تاریخ انتشار : 27/04/1395 - 14:21

یادداشت اختصاصی/

امروز را دریابیم فردا شاید دیر باشد

هفته‌ای که در پیش رو گذرانده‌ایم هفته ملی عفاف و حجاب بود. حجاب و عفاف در جامعه اسلامی شیعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده؛ چراکه نشان‌دهنده عمق ایمان و اعتقاد ازیک‌طرف و حاکمیت ارزش‌های انسانی و رعایت حریم زن و مرد از سوی دیگر است.

امروز را دریابیم فردا شاید دیر باشد

جویباران، یادداشت اختصاصی: هفته‌ای که در پیش رو گذرانده‌ایم هفته ملی عفاف و حجاب بود. حجاب و عفاف در جامعه اسلامی شیعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده؛ چراکه نشان‌دهنده عمق ایمان و اعتقاد ازیک‌طرف و حاکمیت ارزش‌های انسانی و رعایت حریم زن و مرد از سوی دیگر است. بی‌شک کم‌توجهی و کم‌اهمیتی به آن ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره اخلاق و معنویت در جامعه وارد می‌کند. رعایت عفاف و حجاب در سلامت و پاکی جامعه مؤثر است و بنیان خانواده را تحکیم می‌بخشد.

حجاب اسلامی نقش کلیدی در حفظ و سلامت اخلاقی جامعه و پاکی نسل آینده دارد چراکه زن در جایگاه مادر به‌عنوان مربی جامعه است، و حفظ و شأن و شخصیت و منزلت او می‌تواند جامعه را در مسیری سالم سوق دهد و آثارش نیز پرورش نسل سالم و پاک برای آینده کشور و جامعه اسلامی است.

در بعد سیاسی دشمنان انقلاب اسلامی پس از 38 سال پیروزی انقلاب اسلامی و رویارویی مستقیم و غیرمستقیم با انقلاب ایران دریافتند که سلاح اصلی مردم مسلمان ایران اسلامی، ایمان، اعتقاد و باورهای قلبی آنان نسبت به انقلاب اسلامی و مقدسات اسلامی است که تا پای جان حاضرند از آن دفاع کنند و کشته شدن در این راه را سعادت ابدی می‌دانند.

 همین عامل سبب شد تا دشمنان در نهان و آشکار اذعان کنند که وقتی در جنگ نظامی، کودتا، محاصره و تحریم همه‌جانبه اقتصادی و مقابله سیاسی نتوانستند انقلاب اسلامی را شکست دهند تنها راه مقابله را در عرصه فرهنگی و اجتماعی دانستند که با ترویج بی‌اخلاقی و بی‌عفتی سوق دادن جوانان به هوس بازی و شهوت‌رانی می‌توانند روحیه مقاومت و پایداری مردم ایران را تضعیف و یا از بین ببرند.

اما آنچه امروز جلوه شهرها، محلات، کوچه‌های ما و قلب انسان‌های متدین را می‌آزارد از یک‌سو نتیجه اقدامات رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمنان با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای یا همان دجال واره ها و شبکه‌های اجتماعی است و از سوی دیگر غفلت و سهل‌انگاری متولیان و مسئولین فرهنگی است که برخی از مسئولین یا بر وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کنند و یا خدای‌نکرده خود مجذوب فرهنگ غربی شده‌اند.

اما واقعیت جامعه امروز ما این است که پدیده بدحجابی امروز به‌عنوان یک ناهنجاری در جامعه ما رخ‌داده است و اگر نتوانیم اقدامات مؤثر فرهنگی در ابعاد گوناگون برای مقابله با آن صورت نگیرد شاید فردا خیلی دیر باشد.

 انتظار ما از مردم و خانواده‌ها این است که نسبت به بدحجابی و بی‌عفتی در جامعه غافل نبوده و با تعمیق معنویت در خانواده، محله و جامعه و احیای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی نسبت به همدیگر و استفاده درست از شبکه‌های اجتماعی بتوانیم جامعه ایمن و سالم ازلحاظ فرهنگی داشته باشیم.

انتظار از مسئولین و متصدیان فرهنگی کشور این است که باید بپذیریم که کار فرهنگی یک نوع سرمایه‌گذاری است نه هزینه و بازخورد کار فرهنگی در درازمدت نمایان می‌شود.

و در آخر روی سخنم با دولت محترم است، زیرا دولت باید نسبت به اجرایی کردن کامل قانون عفاف و حجاب مصوب 13 دی‌ماه 1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی، قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر مصوب 23 فروردین 1394 و قانون حقوق شهروندی در سطح جامعه اقدام نماید و با حمایت مادی و معنوی از متولیان فرهنگی کشور و خصوصاً سازمان‌های مردم‌نهاد فرهنگی با این نوع ول انگاری فرهنگی در سطح جامعه مقابله جدی نماید.

نویسنده : قربان متولی
دیدگاه شما در مورد : امروز را دریابیم فردا شاید دیر باشد

امروز را دریابیم فردا شاید دیر باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS