امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 07:31:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3010

تاریخ انتشار : 29/11/1392 - 11:38

آلاله های جویبار:

فرمانده ای که از زیاد بودن حقوق خود ناراضی بود

خواندن نامه رزمنده پاسداری که خواستار کم شدن حقوقش بود، خالی از لطف نیست، در این نامه و با توجه به شرایط مالی اش، خواسته بود تا بخشی از حقوقش کسر شود.

فرمانده ای که از زیاد بودن حقوق خود ناراضی بود

به گزارش گروه مقاومت و حماسه جویباران، خواندن نامه رزمنده پاسداری که خواستار کم شدن حقوقش بود، خالی از لطف نیست. شهید ذبیح اله عالی که سال ۶۲ شهید شد و ۱۰ سال طول کشید که پیکرش به کشور بازگردد، در این نامه و با توجه به شرایط مالی اش، خواسته بود تا بخشی از حقوقش کسر شود.

این نامه به شرح زیر است :

بسمه تعالی

به: كارگزینی سپاه ساری

از: پاسدار عملیات ذبیح الله عالی

موضوع: كسر نمودن حقوق ماهیانه

محترماً به عرض می رسانم چون اینجانب دارای چهار هكتار زمین زراعتی آبی و خشكه می باشم و دارای درآمد زیاد می باشد و همین طور حقوق من زیاد می باشد. لذا درخواست می نمایم كه در اسرع وقت از حقوق ماهیانه من حدود دو هزار تومان كسر نمائید. خداوند همه ما را خدمتگزار اسلام و امام قرار بدهد.

آمین ذبیح الله عالی

مهرماه سال ۱۳۶۰ به عضویت رسمی سپاه پاسداران ساری در آمده بود، با تشکیل یک گروه ضربت در عملیات مختلف درون شهری علیه منافقین فعالیت می کرد و پس از آنهم به جبهه رفت. شهید عالی ازاسفند ۱۳۶۰ تا اردیبهشت سال ۶۱، جانشین گردان در منطقه عملیاتی مریوان بود تا آبان ۱۳۶۱ که به عنوان فرمانده گردان مسلم عقیل (ع) لشکر ۲۵ کربلا منصوب شد.

اواخر سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۶ در منطقه عملیاتی دهلران، گردان مسلم بن عقیل (ع) تحت فرماندهی عالی پیش قراول عملیات بود. آن ها از خطوط مقدم عبور کردند تا اینکه در پاسگاه چیلات در خاک عراق به محاصره نیروهای دشمن در آمدند و عالی پس از نبرد دلیرانه در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۶۲ به همراه گروهی از نیروهایش به شهادت رسید. به علت شرایط سخت عملیات و عقب نشینی سریع نیروهای خودی جنازه او در داخل خاک عراق باقی ماند.
سرانجام در سال ۱۳۷۲ پیکر شهید ذبیح اللّه عالی توسط گروه های تفحص در منطقه عملیاتی چیلات کشف و پس از تشییع در گلزار شهدای کردکلا به خاک سپرده شد.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 29 بهمن 1392 - 22:45
    بخشنده

    سلام . تصاوير حضور مردم شهيدپرور لاريم را نيز مي توانيد از وبگاه ما مشاهده منتشر نمائيد

    2 2
دیدگاه شما در مورد : فرمانده ای که از زیاد بودن حقوق خود ناراضی بود

فرمانده ای که از زیاد بودن حقوق خود ناراضی بود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS