امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 20:20:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 30082

تاریخ انتشار : 23/04/1395 - 20:08

مدیرکل اداره فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی مازندارن:

تنها 13درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد تعلق می گیرد/ در حد توانمان از هنرمندان حمایت می‌کنیم

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان جویبار با اشاره به این که حوزه فرهنگ و هنر حوزه تعریف نشده‌ای در کشور است‌گفت: از بودجه فرهنگی تنها ۱۳درصد به وزارت ارشاد تعلق می گیرد و مابقی به نهادهایی که متأسفانه فعالیت فرهنگی در کشور ندارند داده می‌شود.

تنها 13درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد تعلق می گیرد/ در حد توانمان از هنرمندان حمایت می‌کنیم

به گزارش خبرنگار جویباران،احد جاودانی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران  در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان جویبار با اشاره به این که حوزه فرهنگ و هنر حوزه تعریف نشده‌ای در کشور است‌گفت: کل بودجه فرهنگی کشور ۶هزار ملیارد تومان است که به ادارات کل ارشاد کشور و ۵۱ موسسه پرداخت می‌شود.

وی افزود: از بودجه فرهنگی تنها ۱۳درصد به وزارت  ارشاد تعلق می گیرد و مابقی به نهادهایی که متأسفانه فعالیت فرهنگی در کشور ندارند داده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران در ادامه با اشاره به این که اصحاب هنر در این مرز وبوم در دنیا همیشه حرفی برای گفتن دارند تصریح کرد: شهرستان جویبار حداقل از یک مجتمع فرهنگی برخوردار بوده به طوری که شهرستان رامسر باتوجه به این که به عنوان شهر توریستی در دنیا مطرح است از یک مجتمع فرهنگی مناسب محروم است و بر نامه های فرهنگی این شهرستان همواره در سالن آموزش و پرورش این شهر برگزار می شود.

جاودانی با اعلام این که در حد توانمان از هنرمندان استان و بالاخص این شهرستان حمایت می کنیم اظهار کرد: محدودیت هایی در  تسهیلات وام وجود داشته ولی در حد توان به برخی از هنرمندان تحصیلات مناسب و چاپخانه ها که در حال ورشکستگی بودند وام های کلانی پرداخت شده است.

وی با بیان این که با ارائه هنر افراد مستعد همواره شناخته می شوند گفت: هنرمندان این شهرستان همواره باید در برگزاری نمایشگاه ها همت و توان داشته باشند تا هنر این شهرستان را به استان و کشور معرفی کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به طولانی شدن فرآیند صدور مجوزهای فرهنگی اشاره و  عنوان کرد:کسانی که برای صدور مجوز به این اداره مراجعه می‌کنند اطمینان خاطر داشته باشند که این پروسه اداری در اسرع وقت انجام می‌شود.

جاودانی احیای انجمن ها را احیای فرهنگ و هنر دانست و افزود: باید هرچه سریع‌تر انجمن‌های مختلف در این شهرستان راه اندازی شود.

وی خطاب به هنرمندان این شهرستان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از طرح‌های نو و ایده های جدید هنرمندان این شهرستان همواره استقبال می‌کند و درهای اداره به روی همه هنرمندان باز است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به بیمه هنرمندان و خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان و خبرنگاران بیمه شدند و تعدادی دیگر از بیمه هنرمندان نیز در حال بررسی است که بزودی انجام می‌شود. 

دیدگاه شما در مورد : تنها 13درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد تعلق می گیرد/ در حد توانمان از هنرمندان حمایت می‌کنیم

تنها 13درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد تعلق می گیرد/ در حد توانمان از هنرمندان حمایت می‌کنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS