امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 05:31:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29964

تاریخ انتشار : 13/04/1395 - 08:44

استاد دانشگاه علوم سیاسی:

سیاهه جنایات آمریکا پایان ناپذیر است/ مردم ما اهل سازش با کد خدا نیستند

استاد دانشگاه علوم سیاسی کشور گفت: سیاهه جنایت آمریکا پایان ناپذیر است. با وجود فرزندان شهدا که با دیدن آنها دل انسان کباب می شود چه طور یک عده ای طرح سازش با آمریکا را مطرح می کنند.

به گزارش جویباران، علی اصغر زارعی بعد از ظهر امروز در همایش حقوق بشر آمریکایی که توسط پایگاه خبری تحلیلی بلاغ مازندران در سال معاونت بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: سیاهه جنایت آمریکا پایان ناپذیر است، از جنایت و هتک حرمت به شهروندان خودش گرفته تا قتل و کشتار در اقصی نقاط جهان که با این شیوه تلاش دارد به اهداف از پیش تعیین شده خویش برسد. 

وی تصریح کرد: 16 درصد جمعیت آمریکا سیاه پوستان هستند، از بین این 16 درصد 34 درصد زندانی بوده و هر روز پلیس این کشور جنایات متعددی علیه سیاه پوستان تدارک می‎بیند.

این استاد دانشگاه در حوزه علوم سیاسی خاطر نشان کرد: جنایات آمریکا در کشور ما سابقه بسیاری طولانی دارد، این جنایت از شروع پیدایش انقلاب اسلامی ایران آغاز و همچنان تداوم دارد. 

وی اضافه کرد: کودتا 28 مرداد، سقوط مصدق، حمایت از رژیم پهلوی با استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی سیا و نیز تداوم جنایات این کشور در بعد از انقلاب اسلامی ایران و نیز حمایتی که از رژیم پهلوی بعد از فراری دادن آنها از کشور در برنامه کاری خویش داشت و بعد از فرار آنها اقدام به بلوکه کردن بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه کشور ما به اذعان غربی‌ها و 15 میلیارد دلار برآوردی است که در داخل کشور انجام شد، کردند.

این استاد دانشگاه علوم سیاسی خاطر نشان کرد: در حال حاضر هم هرازگاهی به بهانه‌های مختلف اقدام به بلوکه کردن اموال کشور ما می‎کند که در مورد آخر به بهانه کشته شدن تفنگداران این کشور در لبنان پول کشور ما را بلوکه کرد. 

وی اضافه کرد: اقدامات خودسرانه و یک سویه و زیاده خواهانه‌ای بر علیه کشور ما توسط آمریکا در حال انجام است، حتی با وجود برجام و توافق سیاست خصمانه این کشور برعلیه ما کاهش پیدا نکرد با خوش باوری مسئولان کشور برجام نه تنها سودی برای کشور نداشت، بلکه 6 ماه پس از برجام طوماری از اقدامات خصمانه این کشور برعلیه ایران ثبت شد. 

زارعی در ادامه با اعلام اینکه پس از برجام تحریم‌ها نه تنها برداشته نشد، افزود: فشار پولی و مالی بر بانک‌های که برنامه داشتند با کشور ما ارتباط برقرار کنند ادامه و استمرار دارد و سوئفت‌ها هم باز نشد. 

وی ادامه داد: در حوزه علمی بدترین نوع آپارتاید علمی برعلیه کشور ما راه اندازی شد، از تحصیلات تکمیلی فرزندان این کشور در رشته‌های کاربردی جلوگیر می‎کنند، با وجود این فشار به واسطه اقدامات شجاعانه فرزندان این مملکت پیشرفت‌های خوبی علمی در کشور داشتیم. 

زارعی با اعلام اینکه قعطنامه‌های متعددی علیه کشور ما صادر شد و این روند نیز همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نگرانی این است که آنها تنها به توقف فعالیت هسته‌ای رضایت نمی‎دهند، بلکه از این به بعد به دنبال مطرح کردن حقوق بشر، جلوگیری از فعالیت موشکی و نیز دیگر پیشرفت‌های علمی کشور هستند. 

وی تاکید کرد: کینه توزی علیه کشور ما ادامه دارد، اعتماد به دشمن عین خطا است، بسیاری از افرادی که به آمریکا اعتماد کردند در حال حاضر اسمی و رسمی از آنها نیست و در معرض نابودی و گمنامی قرار گرفتند.

این استاد دانشگاه به خیانت محمود عباس و ابومازن که اطلاعات جریان مقاومت را در اختیار رژیم کودک‌کش صهیونیستی قرار می‌دادند اشاره کرد و گفت: نتیجه اعتماد این افراد به آمریکا سرنوشت نامناسب آنها در آینده است، نباید فریب دشمن را بخوریم.

وی با بیان اینکه امروز در پیچ تاریخی قرار گرفتیم که گفتمان انقلاب اسلامی در حال پیشرفت است، گفت: گفتمان انقلاب در حال گسترش در اقصی نقاط جهان است.

زارعی در ادامه با اشاره به اقداماتی که دشمن برای مبارزه با انقلاب اسلامی در زمینه جنگ نرم اتخاذ کرد، گفت:نسل امروز به واسطه تلاشی که در مبارزه جنگ نرم با دشمنان انقلاب اسلامی دارد اگر اعلام کنیم که قوی تر از نسل دوران دفاع مقدس در برابر دشمن ناایستاد حداقل ضعیت تر نیست.

وی یادآور شد: در جنگ نرم مبارزه با دشمن بسیار سخت است، چهره افراد خودی با غیر خودی مشخص نیست،امروز نسل جوان ما به واسطه تلاش‌های که در ابتدای انقلاب برای بسته شدن لانه جاسوسی آمریکا در کشور انجام داد راه خویش را برای مبارزه با دشمن ادامه می‎دهد. 

این استاد دانشگاه گفت: اگر فعالیت لانه جاسوسی در کشور ادامه پیدا می‎کرد بسیاری از حرکت انقلابی کشور کند می شد و حتی احتمال انحراف انقلاب اسلامی نیز وجود داشت، با برداشته شدن لانه جاسوسی از کشور انقلاب اسلامی بیمه شد. 

وی به تلاش‌های که امام خمینی(ره) در احیا اسلام ناب محمدی در جهان انجام داد اشاره کرد و گفت: اقدام پیامبرگونه امام راحل باید به خوبی زنده نگه داشته شود.

زارعی افزود: انقلاب اسلامی ایران یادگار امام امت و شهدای انقلاب اسلامی است و حفظ آن از اوجب واجبات است. 

وی بیان داشت: نظام سلطه همه ظرفیت خویش را برعلیه کشور بکار برد، 17 هزار نفر را در کشور ترور کرد، 200 هزار نفر را در دوران دفاع مقدس به شهادت رساند ولی برای به چالش کشاندن انقلاب اسلامی ایران راه به جای نبرد. 

این استاد علوم سیاسی کشور در ادامه به جنایات آمریکا در عراق، لبنان، سوریه، لیبی و دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر بحث اخراج رهبر معنوی مردم بحرین در برنامه کاری رژیم آل خلیفه در بحرین قرار گرفت که این اقدام نشات از گرفته از تفکرات آمریکایی است. 

وی اضافه کرد: اخراج شهروند یک کشور در حالی که در آن کشور به دنیا آمد در نوع خود در جهان بی‎نظیر است، در حقوق بین المللی این موضوع رد شد و هر کشوری که به این اقدام دست بزند محکوم است. 

زارعی در ادامه به جنایات آمریکا در زندان‌های که در مناطق مختلف جهان ایجاد کرد، اشاره کرد و گفت: قرار بود اوباما زندان‌های ابوغریب و گوانتانامو را جمع کند ولی اقدامی در این ارتباط انجام نشد.

وی اضافه کرد: در جدیدترین جنایات مسئولان این کشور برعلیه شهروندان شنود مکالمات شهروندان است و از طرفی مردم این کشور در سانسورهای خبری و اطلاعاتی قرار دارند، شعارهای دموکراسی آنها فریبکارانه است.

این استاد علوم سیاسی در ادامه با اشاره به موفقیتی که رژیم صهیونیستی برای تخریب چهره اسلام به واسطه طالبان و القاعده و پس از آن تکفیری‌های و داعش دست پیدا کرد، گفت: آمریکا از این گروههای ضد اسلامی برای تخریب چهره اسلام استفاده کردند و در حال حاضر در هر کجا که نام اسلام آورده می‎شود ذهن‌ها به سمت ابوبکر البغدادی و نیروهای طالبان سوق داده می شود.

وی با اعلام اینکه آمریکا و مدعیان حقوق بشر و وزیر سابقه آمریکا اعلام کرد که داعش را راه اندازی کردند، افزود: برخی از کشورهای اسلامی نیز همسو با نظام سلطه حرکت می کند. 


زارعی با اعلام اینکه دایر جنایات آمریکا در حال افزایش است، گفت: اگر ما با آمریکا ارتباط برقرار کنیم بدترین خطای استراتژیک را مرتکتب شدیم، جز ذلت و خواری نصیب ما نمی شود، تا دیروز بحث هسته‌ای را مطرح کرده بودند، پس از آن بحث تعطیلی موشک‌ها را مطرح می کنند و روز به روز نیز تلاش دارند به بهانه‌های مختلف محدوده فعالیت کشور ما را تنگ تر کنند. 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر دشمن تلاش دارد، سبک زندگی ما را تغییر دهد، گفت: از طریق شبکه‌های مجازی تلاش دارند که سبک و سیاق زندگی ما را تغییر دهند، برای مبارزه با دشمن باید تولید محتوا در حوزه‌های مختلف داشته باشیم. 


زارعی با اعلام اینکه نسل جوان ما باید متوجه خطرات دشمن باشد، گفت: تلاش دارند گپ اعتقادی و گپ فکری را در کشور راه اندازی کنند، شکاف بین ارزش ملی و اعتقادی در کشور ایجاد کنند، ارزش‌ها را کم رنگ کنند. 

وی با بیان اینکه طرح از بین بردن هویت تاریخی ما در برنامه کاری دشمن قرار دارد، افزود: با از بین بردن هویت و تاریخ ما تلاش دارند که جغرافیا ملت ما را نیز فتح کنند.

این استاد دانشگاه علوم سیاسی تاکید کرد: دشمن هویت ملی و دینی ما را نشانه گرفت، می خواهد ما را بی ریشه کند، اقدامی که در بسیاری از کشورهای داری پایگاه نظامی انجام داد و این روند در حال گسترش است. 

وی با اعلام اینکه ما نمی‎توانیم به صورت کامل در اختیار دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی قرار گیریم، افزود: مشکل ما جهان سلطه نه به خواسته ها و برنامه های آنها است. 

زارعی اضافه کرد: ما در برابر دشمن ایستاده ایم، جریانات سازش کار با آمریکا از این فکر خام بیرون بیایند، این جریان با مطرح کردن برجام دو تلاش دارد که آمریکا را کد خدا اعلام کند. 

وی خاطر نشان کرد:در برجام دو تحریم‌ها برداشته نمی شود ولی برخی‌ها می خواهند این طور القا کنند که اگر دم کدخدا را ببینیم مشکل کشور حل می شود، برخی ها تلاش دارند القا کنند که باید دم کد خدا را ببینیم. 

این استاد دانشگاه خطاب به افرادی که معتقدند که فکر کنار آمدن با کد خدا را دارند، گفت: شهدا و شهدای مدافع حرم رفتند که مردم مسلمان ایران آزادانه زندگی کنند، با دیدن فرزندان شهدا دل انسان‌ها به درد می‎آید،آیا رواست که ما به راحتی با دشمن کنار بیاییم. 

وی در پایان گفت: مردم مسلمان ایران اسلامی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر دشمنان انقلاب می ایستند و اجازه سازش و خیانت را نمی دهند.

منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : سیاهه جنایات آمریکا پایان ناپذیر است/ مردم ما اهل سازش با کد خدا نیستند

سیاهه جنایات آمریکا پایان ناپذیر است/ مردم ما اهل سازش با کد خدا نیستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS