امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 09:31:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 29941

تاریخ انتشار : 11/04/1395 - 17:08

اتحاد مسلمانان، ظلم‌ستیزی و نابودی اسرائیل، 3هدف روز قدس

روزجهانی قدس به عنوان مهم‌ترین روز سیاسی جهان اسلام مطرح است، این روز قدمتی به اندازه انقلاب اسلامی ایران دارد که نشان دهنده پیوند عمیق انقلاب اسلامی با مردم مظلوم فلسطین است.

اتحاد مسلمانان، ظلم‌ستیزی و نابودی اسرائیل، 3هدف روز قدس

به گزارش جویباران، روزجهانی قدس به عنوان مهم‌ترین روز سیاسی جهان اسلام مطرح است، این روز قدمتی به اندازه انقلاب اسلامی ایران دارد، که نشان‌دهنده پیوند عمیق انقلاب اسلامی با مردم مظلوم فلسطین است، نکته بسیار مهم در این بین دلایل اهمیت روز قدس است که در این نوشتار سعی می‌شود ابعادی از این اهمیت واکاوی شود. 

 
نخستین دلیل برای اهمیت روز قدس ایجاد وحدت در میان مسلمانان جهان و پرهیز از جنگ‌های داخلی در سرزمین‌های اسلامی است، متاسفانه در طول سال‌های گذشته بخشی از جهان اسلام درگیر جنگ‌های داخلی و موجب ویرانی‌های بسیاری برای این کشورها شده است، روز قدس این پیام را به تمامی مسلمانان جهان ارسال می‌کند که برای رهایی نخستین قبله مسلمانان از دست دژخیمان صهیونیستی باید با وحدت و همدلی و در کنار یکدیگر قرار گرفتن بر این رژیم پیروز شد و باید اختلافات خود را کنار گذاشت. 
 
در سال‌های گذشته از وقوع جنگ‌های داخلی بین مسلمانان در سوریه، عراق و غیره به وضوح می‌توان موفقیت‌های بسیار فراوانی از سوی فلسطینیان برای غلبه بر رژیم اسرائیل مشاهده کرد که نتیجه وحدت بین جوامع اسلامی و کمک به آرمان‌های فلسطین بوده است، اما پس از وقوع جنگ سوریه و تندتر شدن فعالیت‌های گروه‌های تروریستی- تکفیری در جهان اسلام موضوع برخورد با این گروه‌ها در کشورهای اسلامی اولویت اصلی قرار گرفته و مسئله قدس شریف به اولویت‌های بعدی تبدیل شده است. 
 
رژیم صهیونیستی نیز با درک این موضوع سعی در حمایت همه جانبه از این گروه‌های تروریستی- تکفیری دارد و این حمایت‌ها تا جایی ادامه پیدا کرده که مجروحان این گروه‌ها در خاک رژیم غاصب اسرائیل درمان می‌شوند و نخست وزیر این رژیم نیز از آنها ملاقات به عمل می‌آورد. 
 
گروه‌های تکفیری نیز در برابر روز قدس واکنش نشان داده تا ماهیت اصلی آنها روشن شود، برای مثال گروهک داعش با رژیم صهیونیستی هم صدا شده و حضور در روز جهانی قدس را حرام اعلام کرده است، این گروهک در اطلاعیه‌ای در ماه رمضان دو سال گذشته با این ادعای دروغ که “روز قدس مربوط به شیعیان است”، نوشت: هر کس در روز قدس شیعیان شرکت کند، مرتکب فعل حرام شده است و باید مجازات شود، داعشی‌ها همچنین اعلام کردند: عراقی‌ها بدانند اگر قدم در راه شیعیان ایرانی بگذارند، مجازات می‌شوند. 
 
دومین دلیل بسیار مهم از دید نگارنده در مورد اهمیت روز جهانی قدس حمایت از مظلومان عالم است که از مهم‌ترین اصول انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، در این روز همه مسلمانان و آزادی خواهان عالم بر این نکته پافشاری می‌کنند که رژیم جعلی اسرائیل با توسل به زور و حمایت کشورهای غربی حق مسلم مردم فلسطین را غضب کرده و بزرگ‌ترین سرقت تاریخ را انجام داده است. 
 
این حمایت از مظلومان در میان بسیاری از کشورهای دنیا گسترش یافته به نحوی که تظاهرات روز قدس در بیش از ۸۰ کشور اسلامی و غیر اسلامی برگزار می‌شود، حضرت امام خمینی(ره) به عناون بنیانگذار اصلی روز جهانی قدس در این باره می فرماید : روز قدس، جهانی است، و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند، روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. 
 
روز جهانی قدس را باید نمادی از مقابله با ستم و حمایت از مظلومان عالم دانست که تا نابودی کامل رژیم اسرائیل و آزادسازی قدس شریف باید پیگیری کرد. 
 
سومین دلیل اهمیت روز جهانی قدس این است که تنها راه موفقیت و پیروزی و غلیه بر رژیم صهیونیستی ایستادگی و مقاومت و توکل بر خداوند متعال است، گروه‌های فلسطینی در طول سال‌های اشغال فلسطین روش‌ها و راه‌های گوناگونی را امتحان کرده‌اند که نتایج مختلفی برای آنها به همراه داشته است، برای نمونه مذاکره با رژیم صهیونیستی و پذیرفتن اسرائیل از سوی بخشی از فلسطینیان خائن موجب شد تا رژیم صهیونیستی هر روز گستاخ‌تر شده و حملات خود را به مردم فلسطین افزایش دهد و سرزمین‌های بیشتری را تصاحب کند، اما در مقابل راهبرد مقاومت و جنگ با این رژیم برکات بسیاری برای مردم فلسطین داشته و موفقیت‌های فراوانی برای آزادسازی قدس شریف برای آنها رقم زده است، امری که در طول سال‌های گذشته درستی آن به اثبات رسیده است و جنبش حماس در جنگ ۲۲ روزه تلفات بسیاری بر این رژیم وارد کرد. 
 
مردم فلسطین به خوبی راه شکست رژیم اسرائیل را فرا گرفته‌اند و می‌دانند مقاومت تنها راه شکست این رژیم است، که روز جهانی قدس نخستن و مهم‌ترین گام برای آغاز پروژه شکست برای اسرائیل محسوب می‌شود که مورد حمایت همه مسلمانان و آزادی خواهان عالم است. 
 
امیدواریم با حضور پرشور و حماسی تمامی مسلمانان عالم و به خصوص مردم ایران به عنوان پایگاه اصلی حمایت از آرمان آزادسازی قدس شریف، این پیام به دنیا مخابره شود که حمایت از مردم مظلوم فلسطین تا آزادسازی سرزمین‌های اسلامی ادامه دارد.
 
 
منبع : بصیرنیوز
دیدگاه شما در مورد : اتحاد مسلمانان، ظلم‌ستیزی و نابودی اسرائیل، 3هدف روز قدس

اتحاد مسلمانان، ظلم‌ستیزی و نابودی اسرائیل، 3هدف روز قدس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS