امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 12:59:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29929

تاریخ انتشار : 09/04/1395 - 16:30

در جلسه ستاد احیاء و کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان جویبار مطرح شد

افزایش 7 درصدی طلاق در شهرستان/ دشمن اعتقادات و باورهای دینی جوانان را هدف گرفته است

جلسه ستاد احیاء و کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان جویبار با محوریت مسئله عفاف و حجاب و طلاق در محل فرمانداری جویبار برگزار شد.

افزایش 7 درصدی طلاق در شهرستان/ دشمن اعتقادات و باورهای دینی جوانان را هدف گرفته است

به گزارش خبرنگار جویباران، سرهنگ اسماعیل نادعلی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان جویبار در جلسه احیاء و کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان جویبار تهدیدات اجتماعی را یکی از دغدغه های خانواده ها دانست و گفت: یکی از تهدیدات اجتماعی امروز فراموشی عفاف و حجاب است که اگر این موضوع نهادینه شود امنیت عمومی جامعه تأمین می شود.

وی بابیان این که مسئله حجاب چه قبل از ورود اسلام و چه بعد حضور اسلام وجود داشته است افزود: بحث عفاف و حجاب مسئله ای نیست که برای چند سال اخیر یا برای بعد از انقلاب باشد بلکه ریشته تاریخی آن به قبل اسلام برمی گردد.

فرمانده سپاه جویبار با اشاره به توطئه دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز دشمن روی نقطه حساس نظام یعنی و اعتقادات و باورهای دینی ما دست گذاشته و با صرف هزینه ای سرسام آور به دنبال تخریب یا انحراف آن است.

سرهنگ نادعلی با بیان این که مشکلات اجتماعی با رویکرد سیاسی قابل رفع نیست خاطر نشان کرد: چالش های اجتماعی با نگاه سیاسی و جناحی رفع نمی شود بلکه نیاز به یک کار گروهی، علمی و تخصصی با روحیه جهادی است.

وی ورود ماهواره به منازل را یکی از عوامل افزایش  طلاق در جامعه دانست و گفت: ورود ماهواره به خانه های مردم با بیش از 1000شبکه و القای زندگی آزاد و بی قید و بند به همراه تغییر سبک زندگی افراد یکی از عوامل مهم افزایش آمار طلاق در جامعه است.  

رجبعلی وهابی فرماندار شهرستان جویبار در ادامه جلسه با اظهار نگرانی از گسترش روز افزون طلاق در جامعه امروزی تأکید کرد: فروپاشی خانواده، ناهنجاری های اخلاقی، روانی و اجتماعی، فرزندان طلاق و گرایش به سمت اعتیاد از جمله آسیب هایی است که خانواده ها را تهدید می کند.

وی به افزایش آمار طلاق در شهرستان جویبار در سال 1395 اشاره و عنوان کرد: در سال جاری آمار طلاق در شهرستان  7% افزایش داشته درحالی که آمار طلاق در استان 8% است.

فرماندار شهرستان جویبار بر نقش خانواده ها در هدایت و مشاوره به فرزندان در زمینه ازدواج سالم و به هنگام، اصلاح سبک زندگی و پایبندی بر ارزش های دینی و خانوادگی، مشاوره مستمر و مداوم زوجین قبل، حین و بعد از ازدواج اشاره و خواستار تشکیل دبیرخانه کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان شد.

وهابی بر نقش همه نهادهای علمی، آموزشی و فرهنگی و حتی اجرایی شهرستان در استحکام بخشی به نهاد خانواده، ارائه آموزش و مشاوره، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی خانواده به زوجین تأکید کرد.

حجت الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام جمعه شهرستان نیز احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر، پایبندی خانواده های به ارزش های خانوادگی سنتی ، پرهیز از گرایش به سمت الگوهای نا مناسب غربی و همکاری متولیان فرهنگی در کاهش نرخ طلاق اشاره کرد.

در ادامه این جلسه هر یک از دستگاه ها برنامه ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

دیدگاه شما در مورد : افزایش 7 درصدی طلاق در شهرستان/ دشمن اعتقادات و باورهای دینی جوانان را هدف گرفته است

افزایش 7 درصدی طلاق در شهرستان/ دشمن اعتقادات و باورهای دینی جوانان را هدف گرفته است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS