امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 11:52:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29846

تاریخ انتشار : 03/04/1395 - 12:29

پس‌لرزه‌های توقیف دو قایق آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه

نتیجه تحقیق نیروی دریایی آمریکا درباره توقیف دو قایق این کشور در آب‌های ایران تکمیل شده؛ تحقیقی که احتمالا 9 افسر شامل 6 افسرز عالی رتبه را از کار بیکار می‌کند.

به گزارش جویباران،با گذشت چند ماه از ماجرای ورود غیرقانونی دو قایق آمریکا به آب‌های ایران در خلیج فارس، خبرها حاکی است که ارتش آمریکا درصدد تنبیه 9 افسر خود از جمله 6 افسر عالی رتبه به خاطر این ماجرا است.

23 دی ماه سال گذشته، سپاه پاسداران ١٠ نظامی متجاوز آمریکایی را که با دو فروند قایق به صورت غیر مجاز وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند بازداشت کرد.

این دو شناور که به صورت غیرقانونی وارد آب‌های ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، حدود ٢ کیلومتر در آب‌های این گشت زنی کردند که این اطلاعات برروی دستگاه جی پی اس آنها نیز ثبت شد(جزئیات بیشتر).

فارن پالیسی در گزارشی اختصاصی درباره ماجرای ورود غیرقانونی دو قایقی آمریکایی بهاب‌های خلیج فارس، از احتمال اخراج و پایان ماموریت 9 افسر آمریکایی شامل 6 مقام ارشد خبر داده است.

این پایگاه نوشته است که «نتیجه یک تحقیق نظامی درباره ماموریت ناشیانه و خطای(نیروهای آمریکایی) در خلیج فارس، احتمالا به پایان خدمت و ماموریت چندین افسر آمریکایی منجر می‌شود».

این پایگاه آمریکایی گزارش داد: «نیروی دریایی آمریکا در حال بررسی این موضوع است که آیا چندین مامور و ملوان خود را به خاطر ماموریتی که سبب شد دو قایق این کشور سهوا وارد آب‌های ایران شدند، تنبیه و مجازات کند یا نه؛ موضوعی که سبب خجالت واشنگتن و یک پیروزی تبلیغاتی برای تهران شد.

مقامات نیروی دریایی آمریکا به «فارن پالیسی» خبر دادند که «پس از پنج ماه تحقیق، فرماندهان نیروی دریایی در حال بررسی و بازنگری در تنبیه 9 نفر در ارتباط با این موضوع(ورود غیرقانونی دو قایق آمریکایی به آب‌های ایران» هستند.

گفته می‌شود 6 تن از این 9  نفر، افسران ارشد هستند و نه افسران رده پایین و یک از آنها کاپیتان «کایل موزز» است که مسئول نیروی عملیاتی خاورمیانه با بیش از 1000 پرسنل را هدایت می‌کند.

«مایک کافکا» سخنگوی نیروی دریایی آمریکا درباره این تحقیق گفته است: «تحقیق کامل شده است و برای داوری به فرماندهان متناسب داده شده است».

این مقام و سخنگوی نیروی دریایی آمریکا البته به جزئیات بیشتری درباره تحقیق انجام شده و تنبیه‌های احتمالی اشاره نکرد.

فارن پالیسی در ادامه گزارش داد: «نتیجه تحقیق حاکی از آن است که ماموریت مذکور(ورود دو قایق آمریکایی به آب‌های ایران) به دلیل مشکلات ارتباطاتی، نقص در آموزش، اقدامات نادرست اعضای دو قایق

منبع : خبرگزاری فارس
دیدگاه شما در مورد : پس‌لرزه‌های توقیف دو قایق آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه

پس‌لرزه‌های توقیف دو قایق آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS