امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 15:31:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29827

تاریخ انتشار : 03/04/1395 - 11:29

سخنگوی جریان وفاء بحرین

موج جدید سرکوب‌گری‌ها آل‌خلیفه را ضعیف‌تر و انقلاب مردمی را قوی‌تر می‌کند

سخنگوی جریان وفاء بحرین تاکید کرد که موج جدید سرکوب‌گری‌های آل‌خلیفه باعث می‌شود تا این رژیم ضعیف‌تر شده و مردم با قدرتی بیش از گذشته به خیابان‌ها بریزند.

 به گزارش جویباران،"سید مرتضی السندی" از رهبران جریان الوفاء بحرین در خصوص دلایل سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم از سوی آل خلیفه گفت: موج جدید هجوم رژیم آل خلیفه به ملت بحرین با اهداف داخلی و خارجی ویژه‌ای صورت می‌گیرد، هدف خارجی آن انتقام گرفتن برای شکست‌های پی در پی عربستان در منطقه همچون عراق و آزادی فلوجه، سوریه و شکست‌های عربستان در آن و یمن که به هیچ وسیله‌ای نتوانستند ملت آن را به زانو در آورند، است.

وی ادامه داد: بحرین در کنار مناطق شرقی عربستان قرار دارد و سعودی‌ها گمان می‌کنند که شیعیان در بحرین نقطه ضعف جمهوری اسلامی ایران هستند و می‌توانند با فشار وارد کردن بر ملت بحرین و شیعیان در مناطق شرقی عربستان جمهوری اسلامی ایران را آزار دهند، اینها اهداف خارجی اقدامات آل خلیفه هستند که عربستان آنها را پیش می‌برد.

او به اهداف دیگر آل خلیفه اشاره کرد و گفت: اهداف داخلی نیز برای موج جدید سرکوبگری آل خلیفه وجود دارد، طی بیش از 5 سال گذشته آل خلیفه به انواع ستمگری، سرکوب، شکنجه، کشتار و تخریب علیه ملت بحرین روی آورد اما مردم همچنان با اراده مستحکم به راه خود ادامه می‌دهند و بر مطالبات گذشته تاکید دارند. آنان علی رغم تمام اعمال فشارها و خشونت‌ها از مواضع خود عقب نشینی نکردند.

مرتضی السندی تاکید کرد: آل خلیفه امروز را به دلیل چراغ سبز آمریکایی ها  و انگلیسی‌ها و پشتیبانی سعودی فرصت بسیار مناسبی برای پایان دادن به انقلاب مردم بحرین می‌داند. امروز شیخ عیسی قاسم نماد وجدان ملت بحرین است از این رو این شخصیت بزرگ مورد هدف قرار گرفته است.

وی توضیح داد: آنان گمان می‌کنند با هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم می‌توانند انقلاب بحرین را به طور کامل از بین ببرند و این اقدام خود را آخرین مرحله چیره شدن بر انقلاب می‌دانند. به نظر ما حمله رسانه‌ای رسانه‌های زرد علیه شیخ عیسی قاسم و سلب تابعیت او باعث می‌شود مردم بیش از پیش گرد او جمع شوند که این مسئله خود باعث کمتر شدن قدرت آل خلیفه می‌شود.

سخنگوی جریان الوفاء خاطر نشان کرد: سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم باعث می‌شود علاوه بر ضعیف شدن آل خلیفه مردم بار دیگر و با قدرتی بیش از گذشته به خیابان‌ها بریزند. طی ساعات گذشته مشاهده کردیم که خیل جمعیت به سوی منزل شیخ عیسی قاسم سرازیر شدند تا پشتیبانی خود را از او اعلام کرده و اجازه ندهند که دولت به وی آزاری برساند. معترضانی که در مقابل درب منزل شیخ عیسی قاسم تجمع کرده اند برای رساندن این پیام به دولت که ما آماده مردن در راه دفاع از این عالم دینی هستیم کفن بر تن کرده اند.

وی تاکید کرد که آل خلیفه به اقدامات سرکوب گرانه خود ادامه خواهد داد و در این خصوص توضیح داد: گمان می‌کنم رژیم به دنبال بحرانی‌تر کردن اوضاع و اجرای حکم اعدام علیه جوانان قهرمان و دربند است، از طریق رسانه شما ملت بحرین را به وحدت و ایستادن در کنار یکدیگر و همچنین به چالش کشیدن رژیم آل خلیفه دعوت می‌کنیم. از مردم می‌خواهیم در برابر هجوم همه جانبه آل خلیفه بایستند زیرا امروز روز وحدت و همبستگی و دوری از اختلافات است.

او در پایان گفت: شایعه‌هایی مبنی بر تماس دولت با خانواده شیخ عیسی قاسم و در خواست از او برای خروج از کشور وجود دارد، به نظر من ملت بحرین به دولت اجازه اجرای چنین اقدامی را نخواهد داد و در برابر آن می‌ایستد. احتمال درگیری‌های سنگین امنیتی در داخل کشور وجود دارد زیرا مردم به سادگی از نمادهای مذهبی خود کوتاه نخواهند آمد و اگر این اتفاق روی دهد رژیم آل خلیفه بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : موج جدید سرکوب‌گری‌ها آل‌خلیفه را ضعیف‌تر و انقلاب مردمی را قوی‌تر می‌کند

موج جدید سرکوب‌گری‌ها آل‌خلیفه را ضعیف‌تر و انقلاب مردمی را قوی‌تر می‌کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS