امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 14:18:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29826

تاریخ انتشار : 03/04/1395 - 11:26

رهبر شبکه اسلامی نیویورک: سازمان ملل باید با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم برخورد کند

رهبر شبکه اسلامی نیویورک تصمیم دولت بحرین به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را درتعارض با قوانین بین الملی خواند و برخورد با چنین تصمیمی را ازجمله وظایف سازمان ملل به عنوان نهاد حامی حقوق انسان ها دانست.

 به گزارش جویباران،« سید ظهیر الحسن نقوی » رهبر شبکه مسلمانان نیویورک و سرپرست بنیاد «المصطفی» روز چهارشنبه در اعتراض به تصمیم مقام های بحرینی مبنی بر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تظاهرات سه روزه مقابل سازمان ملل را با حضور جمع کثیری از معترضان آغاز کرد.
سید ظهیر ضمن شرکت در این تظاهرات در گفت و گویی اختصاصی با ایرنا، ابتدا گفت چهره عربستان سعودی با دخالت های سیاسی و نظامی در کشورهای دیگر شناخته شده است و تردیدی نیست که این تصمیم دولت بحرین به تحریک سران ریاض صورت گرفته است.
وی افزود، همه می دانند که آل سعود ابتدا کوشید تا با استقرار یک حکومت دست نشانده در یمن برسرنوشت مردم این کشور سلطه پیدا کند و وقتی با مقاومت مردم یمن روبه رو شد وارد یک جنگ مستقیم با این مردم شد.
رهبر شبکه مسلمانان نیویورک در ادامه گفت، در سوریه هم با توجه به ریشه اصلی پیدایش گروه های تکفیری در عربستان تلاش سعودی این بوده است تا از راه گسیل کردن گروه های تروریستی به خاک این کشور، حکومت قانونی سوریه را سرنگون کند.
وی تصریح کرد: با مقاومت مردم در مقابل این دسیسه ها دیدیم که عربستان چگونه در پنج سال گذشته سوریه را به خاک و خون کشیده است.
وی در ادامه این طور نتیجه گیری کرد که این اقدام دولت بحرین نیز به تحریک سران آل سعود صورت گرفته و عربستان قصد دارد همان نقشی را که در ایجاد بلوا در یمن و سوریه و حتی خاک عراق برپا کرده دراین کشور نیز برپا کند تا بتواند بر مردم این کشور سلطه پیدا کند.
سید ظهیر در پاسخ به این سئوال ایرنا که باتوجه به این که ملیت یک فرد حق جدایی ناپذیر از این فرد است و بر اساس قوانین بین المللی این حق سلب کردنی نیست باید چه انتظاری از محافل بین المللی و قانونی برای مقابله با این اقدام دولت بحرین داشت؟ گفت: موضوع قانون و اجرای قانون و اهرم های اجرایی آن دو موضوع جدا گانه هستند و درست است که آشکارا قوانین بین المللی را چنین بی اعتبار می دانند اما سئوال این است که جامعه بین المللی و پاسداران این قوانین از جمله سازمان ملل متحد تا چه اندازه تمایل به مقابله با این تصمیم ها را دارند.
سید ظهیر الحسن نقوی در ادامه گفت، سازمان ملل به عنوان پاسدار حقوق و قوانین بین المللی و در چهارچوب منشور این سازمان موظف به مقابله با چنین اقداماتی است اما تجربه نشان داده است همانطور که بدلیل ملاحظات خاصی با بی تفاوتی با مظالم آل سعود در کشور یمن برخورد کرده و شهامت واکنش صریح و قاطعی درمقابل دخالت سعودی ها در این کشور را نداشته در این مورد نیز به وظیفه خود عمل نخواهد کرد.
وی افزود، به همین دلیل حامیان حقوق بشر و کنشگران اجتماعی باید وظیفه افشای چهره اصلی سران ریاض را به جهانیان برعهده بگیرند و با دادن آگاهی های کافی به مردم جهان در مورد این رژیم محافل قانونی را تحت فشار بگذارند و آن ها را وادار به اجرای قانون و عدالت کنند.
این روحانی پاکستانی الاصل گفت، کسانی مثل او به حکم وظیفه انسانی و حقوقی به اعتراضات خود به این اقدام و سایر بی عدالتی های رژیم آل سعود و دولت بحرین ادامه خواهند داد و انتظار دارند دیگران نیز درحمایت از شیخ عیسی قاسم و اعتراض به این تصمیم دولت بحرین به چنین اعتراضاتی دست بزنند.

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : رهبر شبکه اسلامی نیویورک: سازمان ملل باید با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم برخورد کند

رهبر شبکه اسلامی نیویورک: سازمان ملل باید با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم برخورد کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS