امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 08:56:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29817

تاریخ انتشار : 02/04/1395 - 11:56

این صورتی سمج کنار مژه‌هایت چه می‌کند؟/ وقتی گل همیشه خوب نیست

به گزارش جویباران،گل همیشه خوب نیست! شاید تنها یکی از گل‌ها کافی باشد تا بتوانیم بر قاطعیت این جمله پابفشاریم. اگر شما هم خدای ناکرده دچار گل‌مژه شده باشید، خوب متوجه می‌شوید که چه می‌گوییم. ممکن است شبیه جوش به نظر برسد، اما شما این برجستگی صورتی سمج را روی پلکتان نمی‌خواهید. دکتر ویلیام اسکافنر می‌گوید گل‌مژه، کمبودی در فولیکل مو است که اغلب در مژه‌ها اتفاق می‌افتد و می‌تواند خیلی هم دردناک باشد.

ممکن است این عفونت کوچک بر اثر عدم رعایت بهداشت به وجود بیاید، مثل دستزدن به یک چیز غبارآلود و سپس مالیدن چشم. دکتر اسکافنر میگوید: «آنها بدون هیچ دلیل قاطعانهای اتفاق میافتند و معمولاً دلیلش استافیلوکوکوس اورئوس، باکتری استف است».

این نقطههای دردناک در صورتی روی چشم شما ظاهرمی شوند که شما از معدود آدمهای بدشانسی باشید که غدد میبومین پلکشان که ترشح روغن میکنند، مسدود شده باشد. دکتر لیزا پارک میگوید: «کسانی که غدد چربی بستهشده دارند بیشتر در معرض دچارشدن به گلمژه هستند». چطور میتوانید بفهمید این منافذ مسدود هستند؟ دکتر میگوید یک آزمایش کامل چشم مشخص میکند که اینگونه است یا نه. کسی که مدام گلمژه میزند باید حتماً چک شود.

 

چه کنیم؟

به محض اینکه گلمژه زدید، بهترین درمانش این است که رویش کمپرس آب گرم و کرم آنتیبیوتیک بگذارید. یک بطری آب داغ را روی حوله بگذارید و حوله را روی چشمتان بگذارید. این کار را چند بار در روز امتحان کنید و خواهید دید که گلمژه تان کمکم آب میرود.

به خاطر اینکه گلمژهها میتوانند ناشی از عدم بهداشت باشند، بهترین راه برای جلوگیری از آنها این است که هرگز دست آلودهتان را به چشمانتان نزنید و پلکهایتان را تمیز نگه دارید.

کسانی که منافذ مسدود دارند هم میتوانند با محصولات پاککننده پلک، پلکهایشان را تمیز نگه دارند. روش دیگر هم این است که روغن بذر کتان بخورند و شرایط را بهتر کنند. گلمژهها در طول شب پدیدار نمیشوند، پس کمپرس و و آنتیبیوتیک را درست قبل از مراسم بزرگتان نزنید. گاهی ما روزی که عروسی داریم از بدشانسیمان گلمژه میزنیم و متاسفانه راهی برای ازبینبردن سریعش وجود ندارد. هر چه زود تر درمانش را شروع کنیم و به محض دیدنش کمپرس آب گرم بگذاریم؛ این، بهترین راه است.

 

منبع : مدانلاین
دیدگاه شما در مورد : این صورتی سمج کنار مژه‌هایت چه می‌کند؟/ وقتی گل همیشه خوب نیست

این صورتی سمج کنار مژه‌هایت چه می‌کند؟/ وقتی گل همیشه خوب نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS