امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:04:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 29796

تاریخ انتشار : 02/04/1395 - 08:52

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم:

پیگیر جدی تولید نفت و گاز در دریای مازندران هستیم

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم گفت: پیگیر جدی تولید نفت و گاز دریای مازندران در سطح جغرافیایی استان هستیم.

پیگیر جدی تولید نفت و گاز در دریای مازندران هستیم

به گزارش جویباران، سید علی ادیانی از انتخاب خود به‌عنوان نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم خبر داد و اظهار کرد: بر مبنای سیاست داخلی مجلس کمیسیون انرژی در اولین جلسه خود اقدام به انتخاب اعضای هیأت رئیسه کرد.

وی افزود: اعضای هیأت رئیسه را رئیس، دو نواب و دو دبیر هیأت و یک سخنگو تشکیل می‌دهند و با عنایت و لطف دوستان بنده نایب رئیس کمیسیون انتخاب شدم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس هشتم نیز سخنگوی کمیسیون انرژی بوده‌ام، تصریح کرد: در مجلس هشتم با حضورم در کمیسیون انرژی تلاشم را بر روی  تقویت زیرساخت‌های حوزه انرژی متمرکز کردم.

ادیانی اخذ مجوز انتقال آب سد لفور به روستاهای لفور و شهرهای زیراب، پل سفید، قائم‌شهر، جویبار و کیاکلا و روستاهای تابعه از هیأت وزیران و وزارت نیرو را از اقدامات خود در مجلس هشتم برشمرد و گفت: بخشی از این انتقال در مجلس هشتم عملیاتی شد و متأسفانه بعد از آن اقدام خاصی انجام نگرفت.

وی بیان کرد: قرار بود همزمان در پروژه آبرسانی سد لفور یک شاخه به بابل برود و یکی به شیرگاه که  کار انشعاب به سمت شیرگاه انجام نشد و دوستان در حال پیگیری هستند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتقال گازرسانی به روستاهای باقیمانده قائم‌شهر، جویبار و روستاهای شرق و غرب شیرگاه و انتقال خط لوله گاز به زیراب، شیرگاه و محور آلاشت نیز از کارهای نیمه‌تمام در قالب کمیسیون انرژی در مجلس هشتم بود که امیدواریم در مجلس دهم آن را ادامه دهیم.

وی انتخابش به‌عنوان نایب رئیس کمیسیون انرژی را از دو جهت حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق اعضای کمیسیون انرژی از نمایندگان استان‌های جنوبی کشور هستند و به‌طور طبیعی و سنتی، اعضای کمیسیون و اعضای هیأت رئیسه از آنها انتخاب می‌شد و از جهت دیگر اینکه از زمان تشکیل کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، این اولین باری است که یک نماینده شمالی و مازندرانی به‌عنوان نائب رییس کمیسیون انرژی انتخاب شد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه در سطح ملی چند قواعد مهم کلیدی وجود دارد که نوشته نشده و الزامات قانونی است، بیان کرد: یکی از این قواعد، اساسنامه شرکت ملی پتروشیمی و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی است که تا الان انجام نشد و در اولویت کار ماست.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم در پایان گفت: پیگیر جدی تولید نفت و گاز دریای مازندران در سطح جغرافیایی استان هستیم.

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : پیگیر جدی تولید نفت و گاز در دریای مازندران هستیم

پیگیر جدی تولید نفت و گاز در دریای مازندران هستیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS