امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 05:56:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 29788

تاریخ انتشار : 02/04/1395 - 08:45

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار:

جهل، بزرگ‌ترین دشمن بشریت، دین و دیانت است

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار با اشاره به مزیت‌های جوامع باسواد و فرهیخته نسبت به جوامع بی‌سواد، برقراری آرامش و روح امنیت، عدم دغدغه و دلهره و ایجاد فضایی روشن و شفاف را از دیگر ویژگی‌های بارز این جوامع دانست.

جهل، بزرگ‌ترین دشمن بشریت، دین و دیانت است

به گزارش خبرنگار جویباران، مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار با اشاره به مزیت‌های جوامع باسواد و فرهیخته نسبت به جوامع بی‌سواد، برقراری آرامش و روح امنیت، عدم دغدغه و دلهره و ایجاد فضایی روشن و شفاف را از دیگر ویژگی‌های بارز این جوامع دانست وصفت سوادآموزی را به‌عنوان صفت نور در مقابل تاریکی برشمرد.

اصغر رحیمی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار با اشاره به واقعه تاریخی صدر اسلام و شرط پیامبر گرامی اسلام با مشرکان اسیر در خصوص آزادی اسرای باسواد در قبال سواد آموختن هرکدام به 10 نفر از مسلمانان بی‌سواد، اهتمام اسلام به کسب علم و دانش را در قرآن و سخنان پیامبر و ائمه معصومین مورد تأکید قرارداد.

وی افزود: نهضت سوادآموزی امروز دنباله همان سنت رسول‌الله در برخورد با اسیران برای باسواد نمودن جامعه نوپای اسلامی است به دلیل اینکه جهل، بزرگ‌ترین دشمن بشریت، دشمن خانه و دشمن دین و دیانت است واگرجهل و نادانی از بین برود، با ورود نور و روشنایی بسیاری از مشکلات و معضلات جوامع بشری از بین خواهد رفت.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار با اشاره به مزیت‌های جوامع باسواد و فرهیخته نسبت به جوامع بی‌سواد، برقراری آرامش و روح امنیت، عدم دغدغه و دلهره و ایجاد فضایی روشن و شفاف را از دیگر ویژگی‌های بارز این جوامع دانست وصفت سوادآموزی را به‌عنوان صفت نور در مقابل تاریکی برشمرد.

رحیمی بابیان آیه‌ای از قرآن مجید، «آیا اکسانی که می‌دانند باکسانی که نمی‌دانند، برابر یکسان‌اند؟»، دیگر وظیفه نوآموزان را در کنار خواندن و نوشتن، آموزش راه و رسم و مهارت‌های زندگی و همچنین حضور در نهادهای اجتماعی دانست و موضوع زیبایی ظاهری  را از زیبایی باطنی و واقعی که نمونهٔ برجسته آن، درست رفتار کردن افراد در خانواده است، تبیین کرد.

دیدگاه شما در مورد : جهل، بزرگ‌ترین دشمن بشریت، دین و دیانت است

جهل، بزرگ‌ترین دشمن بشریت، دین و دیانت است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS