امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 03:15:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29694

تاریخ انتشار : 27/03/1395 - 11:38

لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوان‌گرایی در والیبال بود/ در المپیک باید تیمی قابل احترام باشیم

کارشناس والیبال ایران گفت: تیم ملی ایران توانست تاریخ ساز شود و به المپیک صعود کند اما نباید از جوان‌گرایی و آینده نگری غافل شد.

به گزارش جویباران،تیم ملی والیبال ایران در سال 2016 چهارمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را در حالی تجربه می کند که این رقابت ها در سال برگزاری المپیک در فشرده ترین زمان ممکن برگزاری می شود.

بلند قامتان ایران که پس از یک ماراتن سنگین و برگزاری 7 دیدار سخت و نفس گیر در توکیو ژاپن جواز حضور در ریو را کسب کردند، پس از استراحتی چند روزه با یک سفر طولانی عازم ریو برای شرکت در لیگ جهانی شدند. خستگی و قرار داشتن در فشار مسابقات مسئله‌ای است که علاقه مندان به والیبال را نگران نتایجی که در لیگ جهانی بدست خواهد آمد، می‌‌کند و چه بسا مصدومیت‌هایی که به سبب این خستگی‌ها گریبان‌گیر ملی پوشان والیبال ایران خواهد شد.

لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوانگرایی در والیبال بود/ در المپیک باید تیمی قابل احترام باشیمجمشید حمیدی از پیشکسوتان و کارشناسان والیبال  با بیان اینکه صعود به المپیک کار بزرگی بود که به لطف برنامه‌ریزی‌های دقیق فدراسیون و آقای داورزنی صورت گرفت افزود: لیگ جهانی بهترین فرصت برای میدان دادن به جوان‌ها و آینده نگری بود.

حمیدی در ابتدا با تمجید از برنامه ریزی های خوب و مدون داورزنی در هشت ساله گذشته گفت: صعود به المپیک کار بزرگی بود که پس از 52 سال محقق شد و من همواره بر این اعتقاد بودم که ما به المپیک صعود خواهیم کرد. بازیکنان ما توانمندی های زیادی دارند و در سایه یک مدیریت خوب قطعا می توانند کارهای بزرگ تری هم انجام دهند. البته ما نباید فراموش کنیم که صعود به المپیک به نوعی پایان یک مسیر طولانی بود اما در عین حال آغاز یک راه و مسیر جدید است که همان رسیدن به موفقیت در المپیک می باشد. ما المپیک‌های دیگری هم در  پیش خواهیم داشت و از امروز دیگر باید نیم نگاهی هم به المپیک های بعدی داشته باشیم.

حمیدی: لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوانگرایی و آینده نگری در والیبال بود

کارشناس والیبال کشورمان با بیان این مطلب که بازیکنان تیم به دلیل شرکت در یک رقابت سخت خسته هستند افزود: من خودم از جمله افرادی بودم که پیشنهاد دادم 30 تا 40 درصد تیم برای حضور در لیگ جهانی جوان شود که متاسفانه عملی نشد. زیرا لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوانگرایی و آینده نگری و میدان دادن به جوانان آینده دار والیبال ایران بود. بزرگانی مثل معروف، موسوی، محمودی، ظریف و سایر ملی پوشان با تجربه ایران 12، 13 سال است در کوران مسابقات هستند و دیگر وقت آن رسیده که ما به فکر میدان دادن به جوانتر ها هم باشیم.

وی افزود: لوزانو تا پایان المپیک با ایران قرارداد دارد و می داند نتیجه گرفتن در تمدید قراردادش تاثیر دارد و ما نمی توانیم به تصمیم لوزانو برای اعزام تیم اصلی به لیگ جهانی انتقاد کنیم. البته کار لوزانو با به همراه بردن جوانی بنام معنوی نژاد قابل تقدیر است اما ای کاش با بردن چندین بازیکن جوان همانند معنوی نژاد آنها را برای حضور در زمین های بزرگ آماده می کرد.

حمیدی: لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوانگرایی و آینده نگری در والیبال بود

تمرین ملی پوشان والیبال در ریو

حمیدی در خصوص پیش بینی نتایج ایران در لیگ جهانی گفت: در سیستم ورزش تمام دنیا، همه کشورها نتایج تیم هایشان در رشته های مختلف را فدای المپیک می کنند. برای مثال در رشته والیبال نتیجه نگرفتن در لیگ جهانی چندان هم برای آنها مشکل ساز نخواهد شد و در المپیک برای جبران آن نتیجه تلاش می کنند. زیرا در میدان المپیک است که پرچم کشورهای قهرمان به اهتزاز در می آید و همه دنیا نظاره گر آن هستند. برای مثال تیم های آمریکا و روسیه در لیگ جهانی به ما باختند اما دیدیم که بعنوان تیم های نخست سهمیه المپیک را کسب کردند. در خصوص تیم ایران هم همین مسئله صدق می کند و نتیجه ای که در لیگ جهانی کسب می کنیم خیلی مهم نیست. ما باید در تلاش باشیم در المپیک تیمی مطمئن و قابل احترام باشیم و باید تمام هم و غم خود را برای حضور در المپیک ریو بگذاریم. 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوان‌گرایی در والیبال بود/ در المپیک باید تیمی قابل احترام باشیم

لیگ جهانی بهترین فرصت برای جوان‌گرایی در والیبال بود/ در المپیک باید تیمی قابل احترام باشیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS