امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 06:54:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29589

تاریخ انتشار : 22/03/1395 - 11:38

تحقق اقتصاد مقاومتی با دار قالی/ بازار فرش سود آور است

کارآفرین نیمروزی با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی توانسته است با دار قالی علاوه بر کسب درآمد نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش جویباران،قالی بافی از صنایع خاص سیستان است و یکی از اصیل ترین انواع قالی در کشور ما اختصاص به این منطقه دارد که متاسفانه به علت عدم توجه به این هنر و نیز اطلاعات اندک و گاه نادرست، کمتر نامی از قالی سیستان آمده است.

 بافت های منطقه الهام گرفته از هنر سکاها است و قدمت آن به 2 هزار سال پیش برمی گردد، در نخستین نوشته های اسلامی نیز به شهرت و ارزش بافته های ابریشمی و پشمی سیستان اشاره شده است.

بافت قالیچه های محلی منطقه بدون نقشه ی ذهنی بافته می شود طبق روال سابق روی دارهای افقی که در آن چله کشی جدا انجام می شود صورت می گیرد، بافنده پس از آماده کردن مواد اولیه و چله کشی بر روی دار زمینی شروع به بافت می نماید.

توجه به تولیدات داخلی برای تقویت اقتصاد کشور یکی از مصادیقی است که مقام معظم رهبری طی سالهای متمادی در بیاناتشان برآن تاکید داشته اند.

این کارآفرین با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی توانسته است با دار قالی علاوه بر کسب درآمد نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

ابراهیم شفاعتی نیا مدیر شرکت فرش نقش آفرین در گفت و گو با خبرنیمروز با بیان اینکه فرش دست بافت سیستان با شماره ۴۹۱۸ ثبت جهانی شده، اظهار داشت: در حال حاضر در این کارگاه فرش سیستان، گلیم فرش، تابلوفرش، سجاده نماز و پادرى نیز بافته می شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد 50 نفر در این کارگاه مشغول به کار هستند تصریح کرد: این کارگاه در جهت اشتغالزایی و رفع مشکلات اقتصادی فعالیت می کند.

شفاعتی نیا خاطر نشان کرد: فرماندار و بخشدار زمینه راه اندازی این کارگاه را فراهم آوردند و جهت تسهیلات به بانک کارآفرینی معرفی کردند که در حال حاضر در مراحل کار اداری بانکى است.

مدیر شرکت فرش در پاسخ به اینکه کارگران شرکت بیمه هستند؟ اذعان داشت: بیمه بافندگان در دستور کار است و به محض دریافت وام عملی خواهم کرد.

وی با اشاره به بازار فروش بیان کرد: در حال حاضر فرش دست بافت سیستان به شرطی که نقش روز باشد در بازار رقیب می طلبد که از لحاظ بافت و کیفیت تراکم خیلی عالی است بنده با همه شرکتهای فرش مثل تهران، کرج، مشهد، بیرجند و قم با مشتری در تماس هستم و بلافاصله که تابلو فرش ما تمام شود به فروش میرسد.

 

 

 

منبع : خبرنیمروز
دیدگاه شما در مورد : تحقق اقتصاد مقاومتی با دار قالی/ بازار فرش سود آور است

تحقق اقتصاد مقاومتی با دار قالی/ بازار فرش سود آور است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS