امروز پنج شنبه 23 آذر 1396
ساعت 20:34:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 29578

تاریخ انتشار : 22/03/1395 - 09:59

کلی گویی مدیرکل محیط زیست دریاره انتقال آب دریای خزر

کارشناسان و اساتید طرح انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را نمی‌پسندند

مدیرکل محیط زیست مازندران در پاسخ به سئوالی درباره انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و فلات مرکزی به صورت غیر مستقیم گفت: کارشناسان و اساتید دانشگاه انتقال آب دریایی خزر به فلات مرکزی و سمنان را نمی‎پسندند.

کارشناسان و اساتید طرح انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را نمی‌پسندند

به گزارش جویباران، ناصر مهردادی در جمع خبرنگاران مازندران به‌مناسبت هفته محیط زیست از وجود 227 گونه گیاهای، 26 گونه پساندار و خزنده و 48 گونه پرنده خبر داد. 

وی همچنین به تبدیل منطقه حیات وحش چهاردانگه و دودانگه مازندران به پارک جنگلی اشاره کرد. 

مدیرکل محیط زیست استان مازندران در ادامه با اعلام اینکه محیط زیست در استان مازندران مانع توسعه استان نیست، تاکید کرد: به 95 درصد استعلام‌ها پاسخ مثبت می‎دهیم و برخی از مدیران کم کاری خویش را پشت محیط زیست پنهان می‎کنند.

وی یادآور شد: در سال 94 بیش از هزار و 855 مجوز بهره برداری صادر کردیم. مهردادی با اعلام اینکه بخش عمده‎ای از مشکلات زیست محیطی ما در شهرک‌های صنعتی استان است، گفت: از 37 شهرک صنعتی استان مازندران تنها 12 شهرک داری تصفیه خانه است و در برخی از شهرک‌ها واحدهای داری مشکل را معرفی کردند و برنامه داریم تا مشکلات را در این بخش کاهش دهیم.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اعلام اینکه برداشت از جنگل استان مازندران همچنان متوقف است، گفت: این موضوع نباید انجام نشود. 

وی درباره طرح انتقال آب دریایی خزر به فلات مرکزی و استان سمنان اظهار کرد: برای انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان حرف داریم. 

مهردادی بیان داشت: اگر مسئولان استان سمنان و یا متولیان به دنبال آب شرب هستند این حجم شوری آب تامین کننده نیاز آب مورد نظر آنها نیست. 

وی بیان داشت: اگر مسئولان و متولیان به دنبال استفاده صنعتی از آب دریایی خزر هستند می‎توانند با تصفیه فاضلاب‌ها و پس آب نسبت تامین آب مورد نیاز خویش اقدام کنند. 

مدیرکل محیط زیست استان مازندران خاطر نشان کرد: بسیاری از کارشناسان و اساتید دانشگاه و کسانی که دلسوز محیط زیست هستند اجرای این طرح و انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را نمی‌پسندند. 

وی با اعلام اینکه از سازمان محیط زیست کشور درخواست کردم که هر موقع بحث جلسه آب دریایی خزر مطرح است بنده حضور داشته باشم، گفت: بنده در این جلسات نگرانی مردم را مطرح می‎کنم. 

این مسئول در پاسخ به سئوالی که شما مدیر پروازی هستید، گفت: در طول هفته برای حضور در کلاس در تهران حضور پیدا می‎کنم، از طرفی بنده از محیط زیست حقوق دریافت نمی‎کنم، مدیریت نقطه ای را نمی‎پسندم و دوران این مدیریت به پایان رسید. 

مهردادی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا ماهیان دریایی خزر قابل استفاده هستند، گفت: این موضوع باید از مسئولان شیلات پرسیده شود، من هم با وجود مشکلاتی که شما مطرح می‎کنیم مصرف می‎کنم، ما بررسی روی بافت ماهی انجام ندادیم، متولی سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران است. 

مدیرکل محیط زیست استان مازندران در ادامه درباره ساماندهی زباله استان مازندران گفت: ساماندهی زباله باید توسط شهرداران انجام شود، برخی از شهرداران توان مالی ساماندهی زباله را ندارند، برنامه داریم به صورت منطقه ساماندهی زباله انجام شود.

وی در پایان با اعلام اینکه برخی از واحدهای تولید شن و ماسه و نیز یکی از بزرگترین واحدهای تولید در استان که هیاهوی زیادی برای آن مطرح است بدون مجوز اقدام به فعالیت کردند، گفت: فشارهای زیادی به بدنه محیط زیست در زمان دریافت برخی مجوزها وارد می‎شود.

منبع : کارمندشمال
دیدگاه شما در مورد : کارشناسان و اساتید طرح انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را نمی‌پسندند

کارشناسان و اساتید طرح انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را نمی‌پسندند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS