امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:23:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29563

تاریخ انتشار : 19/03/1395 - 10:21

ناراحتی شدید عربستانی ها از پاسخ کوبنده عراق به آن ها در مورد سردار سلیمانی

پاسخ کوبنده مقام های عراق به موضع گیری آل سعود درخصوص حضور سردار قاسم سلیمانی به عنوان مستشار در عراق ٬ باعث ناراحتی شدید رسانه های گروهی سعودی شد.

ناراحتی شدید عربستانی ها از پاسخ کوبنده عراق به آن ها در مورد سردار سلیمانی

به گزارش جویباران،روزنامه سعودی الریاض در شماره امروز خود با ابراز ناراحتی شدید و در اوج ناامیدی نوشت: ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتی دیروز خود در امان پایتخت اردن اعلام کرد: سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در عملیات آزادسازی شهر فلوجه از چنگال گروهک تروریستی داعش به عنوان مشاور نظامی عمل می کند ٬ مشورت نظامی در عراق وجود دارد و بسیاری از اتباع کشورهای جهان با درخواست و مجوز مقام های عراق با ویزا به عراق می آیند و به عنوان مشاور نظامی ایفای نقش می کنند. 
الجعفری افزود : ما اجازه انجام نمی دهیم دسته های نظامی و یا گروه های شبه نظامی از خارج از مرزها وارد عراق شوند اما اینکه یک مشاور نظامی جان بر کف به عراق بیاید، ما از این موضوع استقبال می کنیم. 
ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق که در چارچوب تلاش های دیپلماتیک بغداد جهت مقابله با تبلیغات و موضع گیری های تند سعودی ها علیه عملیات آزاد سازی فلوجه ، با نامه ای از سوی حیدرالعبادی به اردن رفت، در یک کنفرانس خبری و با هدف پایان دادن به جنجال ها، این مطلب را بیان کرد.
روزنامه ها و رسانه های عربستانی ٬ انتظار چنین موضوع گیری صریحی از سوی مقام های عراقی را نداشتند و پیوسته سعی می کردند مردم عراق و کشورهای منطقه را ضد دولت عراق تحریک کنند و عراق را به صورت کشوری که توسط ایران اشغال شده ٬ نشان دهند .
بغداد پیش از این بارها اعلام کرده که مشاوران نظامی ایران به درخواست رسمی در این کشور حضور دارند و ابومهدی المهندس نائب رئیس شورای الحشدالشعبی ، از تشکیلات تحت ریاست نخست وزیری عراق گفته بود که سردار قاسم سلیمانی به صورت رسمی و با اطلاع دولت عراق در این کشور حضور می یابد.
حضور سردار سلیمانی و مشاوران نظامی ایران ، یکی از بهانه های جریان سعودی - بعثی است که تلاش دارد به هر شکل مانع آزادسازی شهرفلوجه دومین شهر بزرگ باقی مانده در دست داعش شوند .
این جریان از هنگام شروع عملیات فلوجه در دو هفته پیش ، بیشترین حمله و هجمه را علیه تشکیلات الحشدالشعبی عراق که به ابتکار مرجعیت عالی و با بسیج نیروهای مردمی زیر نظر دولت عراق تشکیل شده، ترتیب داده است.
حملات سفیر عربستان سعودی در عراق به تشکیلات مردمی عراق ( الحشدالشعبی)، در روزهای گذشته خشم احزاب و شخصیت های عراقی را برانگیخت و وزارت خارجه عراق هم دراین زمینه واکنش نشان داد و نخست وزیر عراق نیز اعلام کرد که علیه رسانه های منطقه (سعودی و حوزه خلیج فارس) به دادگاه های بین المللی شکایت خواهد کرد.
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ، در همین چارچوب و برای مقابله با جنجال ایجاد شده ، هیات هایی را به ریاست وزیران خارجه و دفاع به کشورهای عرب منطقه گسیل داشت. ابراهیم الجعفری وزیر خارجه به مصر و اردن و خالد العبیدی به کویت و نیز هیاتی به عمان رفت. این هیات ها ، پیام های کتبی نخست وزیر عراق را تقدیم رهبران این کشورها کردند. 

منبع : خبرگذاری جمهوری اسلامی
دیدگاه شما در مورد : ناراحتی شدید عربستانی ها از پاسخ کوبنده عراق به آن ها در مورد سردار سلیمانی

ناراحتی شدید عربستانی ها از پاسخ کوبنده عراق به آن ها در مورد سردار سلیمانی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS