امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:29:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29549

تاریخ انتشار : 18/03/1395 - 12:52

نارضایتی کارگران از عدم تصویب مصوبه نیم خطی حق مسکن در دولت تدبیر

عدم افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن برای کارگران ناراحت کننده است و دلیلی برای عدم تصویب آن از سوی دولت نمی‌بینند. با افزایش قیمت ها در بخش مسکن، پرداخت حق مسکن ۲۰ هزارتومانی در فیش کارگران نوعی طنز است اما بازهم دولت کوتاهی می‌کند.

نارضایتی کارگران از عدم تصویب مصوبه نیم خطی حق مسکن در دولت تدبیر

به گزارش جویباران،هفته گذشته بود که درخروجی خبرگزاری تسنیم خبری مبنی بر "افزایش حق مسکن کارگران منتفی شد" منتشر شد.

آخرین آیتم بسته حقوقی 95کارگران افزایش 20 هزار تومانی حق مسکن در سال جاری بود که هنوز اجرایی نشده ولی اخبار رسیده حاکی از این است که افزایش حق مسکن کارگران به دلیل ترس دولت از تورم انتظاری از دستور خارج شده است و به نظر مسئولان دولتی فعلاً زمان مناسبی برای تصویب حق مسکن نیست.

 اما در واکنش به این خبر کاربران تسنیم نظراتی را مطرح کردند.

MASDY:
هر دم از این باغ بری می رسد.تازه تر از تازه تری می رسد. کاش اسم خود را دولت تدبیر و امید نمی گذاشتند.

صمد باباپور:
واقعاً همه مردم رابه مسخره گرفتید. آخر تاکی می خواهید مردم را بازی بدهید.کسی که الان توی شرکت خودمان با پارتی از حقوق یک میلیونی می آید اینجا با حقوق 5 میلیونی قرارداد می بندند کجا برای دولت تورم ایجاد می کند. خود مدیران با حقوق 20و30میلیونی دارند حقوق می گیرندچطور تورم ایجادنمی شودآخر باحداقل دستمزد 812هزارتومان یک کارگر هزینه های زندگی اش را تامین کند یا اجاره خانه اش را پرداخت کند. واقعاً شرمسار که آقایون با پرداخت 20هزارتومانی به کارگر مخالفت می کنند.

م ب:
چرا حقوق کارمندان بانک و معلم ها را اینهمه افزایش می دهند تورم انتظاری نداریم ولی برای 20 تومان حق مسکن کارگران دولت از تورم انتظاری می ترسد.

ناشناس:
ولی به راستی افزایش 20 هزار تومانی دریافتی کارگران چقدر در تورم انتظاری موثر است؟ کاملاً حق دارند نگران باشند اگر 20 هزارتومان بعنوان حق مسکن به حقوق کارگران اضافه شود ممکن است به کل اقتصاد کشور را به نابودی بکشاند ولی حقوق های چند ده میلیونی و چندصد میلیونی مدیران دولتی ، خصودولتی و درآمد های آنچنانی برخی از نما..... ن و دیگر مسئولین هیچ ربطی به تورم و اقتصاد ندارد . چرا چون آنان قشر کارگر نیستند .

وحید:
دولت و کارفرما با هم همدستند و کارگران را برده خود میدانند.20هزار تومان واقعا عددی هست که حالا دوستمون قول شرف میده که سال دیگه حتما اجرایی بشه .برو گدا خودتونید.شما دولتیها و کارفرمایان . همه گدای انسانیتین. اون دنیا همتون رو زیارت میکنیم.

سام:
مابقی ارگان ها مثل معلمین وزارت نفتی ها بانک ها که هرکدام با عناوینی نظیر تفاوت تطبیق و انواع وام های کم بهره پاداش های متفاوت افزایش حقوق می خورند هیچ تورمی ایجاد نمی کند ولی بیست هزارتومان به حقوق 700 هزار تومانی کارگر اضافه میشه تورم ایجاد میکنه.

 به گزارش تسنیم، هادی ابوی،دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران کشور نیز به این خبر واکنش نشان داد و گفت: حق مسکن 20 هزار تومانی که برای کارگران در نظر گرفته شده به اندازه کمیسیون مشاوره املاک برای اجاره یک منزل هم نیست. منتفی شدن  یا نشدن بن مسکن کارگران هر دو باید مصوبه هیئت وزیران را داشته و تشکل‌های کارگری برای این موضوع در حال پیگیری هستند.

مصوبه نیم خطی افزایش 20 هزار تومانی حق مسکن بیش از 13 میلیون کارگر که 40 میلیون ایرانی را دربر می گیرد، از اسفند سال 93 تا کنون منتظر تایید و امضای دولت روحانی است و ظاهراً وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توان اخذ این مصوبه را از دولت ندارد.

با وجود افزایش قیمت ها در بخش مسکن، امروز دیگر پرداخت حق مسکن 20 هزارتومانی حتی 40 هزار تومان از سوی کارفرمایان به همراه حقوق ماهیانه نوعی شوخی و طنز تلقی می شود و اساساً چنین ارقامی هیچ تأثیری در کمک به تأمین هزینه های مسکن کارگران ندارد.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : نارضایتی کارگران از عدم تصویب مصوبه نیم خطی حق مسکن در دولت تدبیر

نارضایتی کارگران از عدم تصویب مصوبه نیم خطی حق مسکن در دولت تدبیر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS