امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:06:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29516

تاریخ انتشار : 17/03/1395 - 11:03

لاهوتی در صحن علنی:

مسئول افزایش آمار اعتیاد در کشور رحمانی فضلی است/ ۲۱ هزار و ۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی داخلی در کشور در نوروز کشف و ضبط شد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به افزایش آمار اعتیاد در کشور اشاره کرد و گفت: من با اجازه خود آقای رحمانی فضلی می‌خواهم بگویم که مسئول اعتیاد شش میلیون نفر از معتادین کشور خود رحمانی فضلی است.

 مسئول افزایش آمار اعتیاد در کشور رحمانی فضلی است/ ۲۱ هزار و ۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی داخلی در کشور در نوروز کشف و ضبط شد

به گزارش جویباران،مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات رحمانی فضلی در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: از اینکه از گزارش رحمانی فضلی در صحن علنی تشکر می کنم و نمایندگان باید وزیر کشور را یاری و کمک کنند.
 
وی ادامه داد: بهتر بود که آقای رحمانی فضلی در ارائه گزارش خود راه حل را نیز ارائه می کردند چرا که امروزه نزدیک به 11 میلیون حاشیه نشینی را وزیر کشور در گزارش خود مطرح کردند و این عدد، عدد درستی است و دغدغه ای است که امروز ما با این پدیده بزرگ حاشیه نشینی مواجه هستیم و این حاشیه نشین ها در محل هایی خطرناک و غیر قانونی سکونت دارند و به صورت غیرقانونی از آب و برق استفاده می کنند.
 
لاهوتی خطاب به رحمانی فضلی گفت: گذشته از معضلات اقتصادی که شما به آنها اشاره کردید یک نکته را می خواهم به شما بیان کنم و این نکته را پیشنهاد خود می دانم و آن این است که تقسیمات کشوری از سوی شما اجرایی نشد و این موضوع دغدغه اصلی خود شما نیز است.
 
وی خطاب به رحمانی گفت: اگر قانون تقسیمات کشوری اشکال دارد به مجلس عودت دهید تا اصلاحش کنیم و شما سه سال است که از آنجایی که نزدیک به پایان عمر دولت است یک کار تقسیماتی انجام نداده اید.
 
لاهوتی در ادامه به طرح های هادی اشاره کرد و گفت: آقای رحمانی فضلی در طرح های هادی شما دقت لازم را انجام نداده اید و نباید همه موضوعات را به معضلات اجتماعی بچسبانید و نیاز است که به این موضوع به دقت رسیدگی و توجه شود.
 
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث بیکاری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز روز گذشته در فرمایشات خود به این موضوع تاکید کردند و حتی لاریجانی، رئیس مجلس نیز روز گذشته به این موضوع اشاره کرد چرا که امروزه 25 میلیارد دلار قاچاق به کشور وارد می شود و این 25 میلیارد دلار آقای رحمانی فضلی می دانید یعنی چه یعنی اگر برای هر شغل نیاز به 100 میلیون تومان داشته باشیم اگر این عدد قاچاق وارداتی به کشور را تقسیم بر 100 میلیون کنیم می شود دو و نیم میلیون شغل و سوال من این است که چرا باپدیده قاچاق مبارزه نمی شود.
 
لاهوتی ادامه داد: میوه قاچاق را امروزه در کشور شاهد هستیم آقای رحمانی فضلی میوه قاچاق که با قاطر و الاغ و اسب وارد کشور نمی شود بلکه اینها با کانتینرهای سردخانه ای وارد کشور می شوند و باید با این موضوع مبارزه کنیم.
 
وی در ادامه به اعتیاد اشاره کرد و گفت: آقای رحمانی فضلی شما در گزارش خود عنوان کردید که تنها دو و نیم میلیون معتاد در کشور داریم این کف تعداد معتادین کشور ما است و آماری است که خود فرد آمده و بیان کرده که من معتاد هستم و آیا می دانید که آمار دقیق معتادین ما پنج و نیم تا شش میلیون نفر است؟ و مسئولیت این امر را می خواهم با اجازه بگویم خود شما هستید.
 
وی در ادامه به کشفیات نیروی انتظامی در 15 روز نوروز از مشروبات الکی اشاره کرد و گفت: آماری که نیروی انتظامی ارائه کرده است فاجعه بار است چرا که 21 هزار و 200 لیتر مشروب داخلی داشتیم 25 هزار قوطی مشروب خارجی و این تنها در طی 15 روز بوده و این کشفیات پنج درصد کشفیات کل است و 1441 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است و آقای رحمانی فضلی اینها تنها پنج درصد از کل آمار است.
 
لاهوتی خطاب به لاریجانی نیز گفت: ما باید برای برون رفت از این فاجعه عظیم راهکار ارائه دهیم.
 
نماینده مردم لنگرود در ادامه به وجود 15 میلیون پرونده قضائی در دادسراهای کشور اشاره کرد و اذعان داشت: کشور ما 78 میلیون جمعیت دارد و در قبال این 78 میلیون 15 میلیون پرونده قضائی در دادسراها موجود است اما هندوستان با آن جمعیت چند میلیاردی تنها چهار میلیون پرونده در محاکم قضائی دارد این نشان دهنده آن است که یک جای کار ما می لنگد و ما باید این موضوع را مورد بررسی جدی خود قرار دهیم.
 
لاهوتی در ادامه به ورود 500 هزار نفر به زندان ها اشاره کرد و گفت: ورود سالانه 500 هزار زندانی به زندان ها نشان دهنده این است که یک جای کار ما اشکال دارد و ما باید نسبت به بیماری موجود کشور برنامه داشته باشیم و با آن به مقابله بپردازیم.
 
وی در ادامه به آمار طلاق اشاره کرد و گفت: از هر پنج ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می شود و در برخی از مناطق تهران بزرگ از هر دو ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است و این موضوع ریشه در مباحث اقتصادی دارد و براساس آمار نشان می دهد که اکثر طلاق ها در پنج سال اول زندگی به وقوع می پیوندد.
 
وی به نگاه واردات دولت اشاره کرد و گفت: دست دولت درد نکند با نگاهی که نسبت به کاهش واردات داشته است و با این کاهش واردات ما به 50 میلیارد دلار و 49 میلیارد دلار صادرات رسیده است اما نباید این را فراموش کنیم که 25 میلیارد دلار قاچاق به کشور داشتیم و این مباحثی است که باید در آن دقت داشته باشیم.

منبع : دانشجو
دیدگاه شما در مورد : مسئول افزایش آمار اعتیاد در کشور رحمانی فضلی است/ ۲۱ هزار و ۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی داخلی در کشور در نوروز کشف و ضبط شد

 مسئول افزایش آمار اعتیاد در کشور رحمانی فضلی است/ ۲۱ هزار و ۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی داخلی در کشور در نوروز کشف و ضبط شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS