امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 00:22:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29470

تاریخ انتشار : 16/03/1395 - 08:15

پیروزی تیم دوم ایران مقابل ونزوئلا

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های انتخابی المپیک برابر ونزوئلا پیروز شدند.

به گزارش جویباران، تیم ملی والیبال هفتمین و آخرین دیدار خود را در رقابتهای انتخابی المپیک برابر ونزوئلا برگزار کرد و در حالی که از یاران ذخیره خود استفاده می‌کرد حریف خود را شکست داد. این ششمین برد ایران بود.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۵:۴۰ روز یکشنبه هفتمین دیدار خود را در رقابتهای انتخابی المپیک مقابل ونزوئلا در سالن مترو پولیتن توکیو برگزار کرد و در حالی که از یاران ذخیره خود بهره می برد ۳ بر ۲ پیروز شد. شاگردان لوزانو ست های اول، چهارم و پنجم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۸ برنده شدند و ست های دوم و چهارم را ۲۹ بر ۲۷ و ۲۵ بر ۲۱ واگذار کردند.

ذخیره‌ها در ترکیب اصلی

بعد از صعود تیم ایران به المپیک انتظار می روفت رائول لوزانو به بازیکنان اصلی کشورمان مقابل ونزوئلا استراحت بدهد که در آغاز بازی دو تیم نیز اینگونه شد. حمزه زرینی، مجتبی میزاجانپور، میلاد عبادی پور، مهدی مهدوی، مصطفی شریفات، آرمین تشکری و مهدی مرندی (لیبرو) ترکیب اولیه تیم ایران را تشکیل دادند. در این بین میرزاجانپور در پست پشت خط زن به کار گرفته شد.

دو تیم بازی را برابر آغاز کردند. ونزوئلا مثل دیدارهای قبل خود روی سرویس های خوب بازیکنانش حساب باز کرد و سعی داشت مانع از ایجاد فاصله توسط بازیکنان ایران شود. این تیم تا وقت اول استراحت فنی با ایران خوب پیش رفت.

در امتیاز یازدهم بود که ونزوئلا به ایران رسید اما در ادامه شاگردان لوزانو یک امتیاز برتری را حفظ کردند و وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۵ پیش افتادند. در بازگشت به میدان بازیکنان کشورمان بخصوص با سرویس و دفاع روی تور حریف را تحت فشار گذاشتند و این ست را ۲۵ بر ۲۳ برنده شدند.

برتری نزدیک ونزوئلا در ست دوم

نخستین امتیاز این ست را تیم کشورمان کسب کرد. ونزوئلا این بار آمده بود تا به بازی برگردد اما دفاع خوب روی تور تیم ایران مهاجمان این تیم را گرفتار کرد. تیم کشورمان خیلی زود با امتیازات متوالی که کسب کرد وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۵ به سود خود رقم زد.

بعد از آن شرایط کاملا به سود شاگردان لوزانو رقم خورد و ایران ۹ بر ۶ پیشی گرفت. سرمربی ونزوئلا برای تغییر روند بازی تغییراتی را در تیمش ایجاد کرد اما فاصله امتیازات دو تیم با برتری ۱۰ بر ۶ کشورمان حفظ شد. چند اشتباه متوالی از بازیکنان ایران ونزوئلا را در امتیاز ۱۳ بر ۱۰ نزدیک کرد که لوزانو درخواست تایم اوت کرد. وقت دوم استراحت فنی این ست نیز برتری ۱۶ بر ۱۳ ایران را بدنبال داشت.

در حالی که تیم ایران ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش بود دو اشتباه متوالی از حمزه زرینی در اسپک باعث شد ونزوئلا به ایران برسد. سپس لوزانو درخواست تایم اوت کرد و همزمان معروف و قائمی نیز به میدان رفتند. با این حال ونزوئلا در امتیاز ۲۴ با ایران برابر شد و دو تیم مساوی پیش رفتند تا اینکه ونزوئلا ۲۹ بر ۲۷ برنده شد.

اشتباهات متوالی شاگردان لوزانو

با آغاز ست سوم بازیکنان تیم ایران کار را جدی تر گرفتند. شاگردان لوزانو هم سرویس های بهتری زدند و هم در دفاع منسجم تر ظاهر شدند. بعد از ثبت برتری ۴ بر یک ایران ونزوئلا یک امتیاز فاصله را کاهش داد ولی پوئن سرویس عبادی پور برتری ۸ بر ۵ کشورمان را در وقت نخست استراحت فنی روی تابلو امتیازات ثبت کرد.

تیم ونزوئلا در بازگشت به زمین بهتر ظاهر شد و در امتیاز ۹ با کشورمان برابر شد. بازیکنان این تیم با توپگیری در انتخابی زمین ۱۳ بر ۱۲ پیش افتادند که لوزانو درخواست تایم اوت کرد ولی روند بازی به سود حریف پیش رفت و ونزوئلا وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۳ پیش افتاد.

شاگردان لوزانو نتوانستند به بازی برگردند و ونزوئلا ۱۸ بر ۱۴ پیش افتاد تا سرمربی کشورمان بار دیگر درخواست تایم اوت کند. ورود سعید معروف و فرهاد قائمی نیز روند بازی را تغییر نداد و ونزوئلا ست سوم را هم ۲۵ بر ۲۱ برنده شد تا در مجموع ۲ بر یک پیشی بگیرد.

ایران به بازی برگشت

در شروع ست چهارم نیز بازیکنان کشورمان امتیازات اولیه را کسب کردند و ۴ بر ۲ از حریف خود پیش افتادند. ونزوئلا البته با توپگیری خوبی که توسط مدافعان عقب زمین خود داشت این فاصله را جبران کرد اما در وقت اول استراحت فنی ایران برتری یک امتیازی و ۸ بر ۷ خود را ثبت کرد.

عملکرد خوب زرینی و میرزاجانپور در منطقه های چهار و دو ایران سه اختلاف امتیاز برای کشورمان ایجاد کرد و سرمربی ونزوئلا را مجاب کرد تا تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه بازی برتری ۱۶ بر ۱۳ تیم کشورمان در وقت دوم استراحت فنی ثبت شد.

تیم ایران با بازی خوب خود ۲۰ بر ۱۵ پیش افتاد اما ونزوئلا از دو توپ برگشتی استفاده کرد و فاصله را کاهش داد تا لوزانو درخواست تایم اوت کند. سرویس های خوب زرینی که دریافت اول خوبی را از سوی حریف بدنبال نداشت حاشیه امنیت خوبی برای ایران ایجاد کرد و در نهایت این ست را شاگردان لوزانو ۲۵ بر ۱۸ پیروز شدند.

ونزوئلا اسیر مدافعان ایرانی

در ست پنجم تیم ایران شروع خوبی داشت و با دفاع روی تور منسجم خود ۳ بر صفر پیش افتاد تا سرمربی ونزوئلا درخواست وقت استراحت کند. ونزوئلا در بازگشت به میدان کمی بهتر ظاهر شد اما در دفاع روی تور تیم کشورمان خیلی خوب کار کرد و با سرویس های خوبی که زرینی زد برتری ۸ بر ۵ را ثبت کرد تا دو تیم جای خود را در زمین بازی تغییر دهند.

ایران روند امتیازگیری خود را در این ست تداوم بخشید و ۱۱ بر ۷ پیش افتاد تا بار دیگر سرمربی ونزوئلا تقاضای تایم اوت کند. تک دفاع میرزاجانپور این فاصله را بیشتر کرد. این بازیکن سرانجام آخرین امتیاز بازی را کسب کرد و برتری ۱۵ بر ۸ ایران را رقم زد تا تیم کشورمان ست پنجم را برنده شود با کسب ششمین برد خود در هفتمین مسابقه پایان خوششی را در این تورنمنت رقم بزند.

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : پیروزی تیم دوم ایران مقابل ونزوئلا

پیروزی تیم دوم ایران مقابل ونزوئلا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS