امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:44:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29453

تاریخ انتشار : 13/03/1395 - 09:49

سازمان ملل:

10 هزار کودک خردسال یمنی قربانی خشونت و فقر وکمبود شده اند

نماینده بان کی مون گفت که همزمان با ادامه گفت وگو های صلح یمن رنج ومشقت مردم این کشور به دلیل کمبود خدمات و امکانات بهداشتی همچنان ادامه دارد و تنها در یک سال گذشته 10 هزار کودک خردسال یمنی قربانی بیماری های قابل پیشگیری شده اند.

به گزارش جویباران،«استفان دوجاریک » سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز چهارشنبه با اشاره به این که گفت وگو های صلح یمن روز سه شنبه در نشست های جداگانه ای میان نماینده سازمان ملل با نمایندگان انصارالله ، هیئت دولت مخلوع یمن ونمایندگان مجلس اعلای این کشور به پایان رسیده و دور تازه این گفتگو ها امروز ، چهارشنبه درکویت ادامه یافته است.
به گفته وی طرف ها در این گفت وگو ها بر سر آزادی شماری از زندانیان و اسرا تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به توافق رسیده اند.
دوجاریک یاد آور شد که اسماعیل شیخ احمد نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در یمن ضمن ابراز نگرانی از شرایط زندگی مردم این کشور گفته است در روز های اخیر گزارش های دردناکی از تنگنا ها و مشکلات مالی و بهداشتی این مردم دریافت کرده که نشان می دهد میلیون ها تن از آنان حتی از دسترسی به ابتدایی ترین خدمات ومایحتاج روزمره محروم مانده اند.
به گفته وی نماینده دبیر کل سازمان ملل ابراز امیدواری کرده است که رنج و محرومیت مردم یمن قبل از فرارسیدن ماه رمضان طرف های درگیر را به تلاش بیشتر در جهت دستیابی به یک راه حل سریع و جامع برای بحران این کشور بر انگیزد.
دوجاریک افزود که اسماعیل شیخ احمد در گفت و گو با نمایندگان طرفین بار دیگر از آنها خواسته است تا سرنوشت مردم کشور خود را فوق همه منافع خود در نظر گرفته و با نشان دادن روحیه سازش از این فرصت مغتنم برای حل بحران دوساله یمن استفاده کنند.
سخنگوی بان کی مون در نهایت با اشاره به شرایط دشوار زندگی مردم یمن یاد آور شد که تشکیلات بهداشتی این کشور بدلیل کمبود منابع مالی برای تامین نیاز های تجهیزاتی و سوختی بحالت فلج درآمده و درحال حاضربیش از 600 مرکز درمانی قادر به پذیرش بیماران یمنی نیستند.
وی همچنین اطلاع داد که که تنها در یک سال گذشته بواسطه همین کمبود ها بیش از 10 هزار کودک یمنی زیر پنج سال در اثر بیماری های قابل پیشگیری از قبیل اسهال خونی و ذات الریه جان خود را از دست داده اند.

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : 10 هزار کودک خردسال یمنی قربانی خشونت و فقر وکمبود شده اند

 10 هزار کودک خردسال یمنی قربانی خشونت و فقر وکمبود شده اند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS