امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 14:31:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29367

تاریخ انتشار : 08/03/1395 - 08:23

حلقه پیوند رژیم صهیونیستی با ریاض و ابوظبی

همکاری های امنیتی، اطلاعاتی ونظامی اسرائیل را با ریاض و ابوظبی پیوند زده است.

به گزارشجویباران، «یوسی میلمان» گزارشگر ارشد امنیتی در روزنامه صهیونیستی «معاریو» از «جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان به عنوان خطرهای اصلی برای رژیم صهیونیستی» یاد کرد و گفت که همکاری های امنیتی، اطلاعاتی ونظامی اسرائیل را با ریاض و ابوظبی پیوند زده است.

معاریو نوشت: میلمان در نشستی که «جروزالیم پست» ( دیگر روزنامه صهیونیستی) بتازگی در آمریکا برگزار کرد، درباره « شرایط ترسناکی» که اسرائیل امروز در آن بسر می برد، سخن گفت.

** حزب الله تهدید بزرگ برای اسرائیل است

میلمان در تحلیل خود که در این دو روزنامه صهیونیستی منتشر شده است، با تاکید به اینکه « حزب الله امروز یکصد هزار موشک دارد و بزرگترین تهدید نظامی برای اسرائیل است»، گفت: برد صدها موشک حزب الله 250 کیلومتر است و برخی از موشک ها قادر به حمل کلاهک هائی حاوی صدها کیلوم گرم مواد منفجره هستند.

وی افزود: حزب الله با این موشک ها می تواند هر نقطه ای از اراضی اشغالی فلسطین و به ویژه تاسیسات راهبری اسرائیل مانند نیروگاه های برق ، نیروگاه هسته ای دیمونا، فرودگاه بن گوریون، کارخانه های صنعتی ، پایگاه های ارتش و فرودگاه های نظامی را هدف بگیرد.

این گزارشگر ارشد امنیتی اضافه کرد: حزب الله دارای موشک های زمین به دریا ، سامانه دفاع هوائی ، توانمندی های امنیتی و اطلاعاتی و توانمندی های پیشرفته در عرصه جنگ سایبری است.

میلمان که از مهمترین تحلیلگران حوزه امنیت ملی در رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد: حزب الله به یک ارتش واقعی تبدیل وقدرت و توان آن سه برابر شده است و امروز بیش از 40 هزار نیرو دارد که نصف آنها نیروهای احتیاط هستند.

وی با بیان اینکه« جنگ سوریه به تجربه های نظامی حزب الله به ویژه جابجا کردن نیروها بسیار افزوده است»، خاطرنشان کرد: بیشتر ارزیابی ها حاکی هستند که امکان شروع جنگ جدید بین اسرائیل و حزب الله تا زمانی که جنگ در سوریه ادامه دارد، زیاد نیست.

این گزارشگر امنیتی صهیونیست از گروه های تروریستی تکفیری جبهه النصره و القاعده که در جولان سوریه هستند به عنوان « سازمان های جهادی» یاد کرد و گفت که آنها می دانند با « همسایه اسرائیلی» چگونه زندگی کنند و کنار بیایند.

میلمان افزود: جبهه النصره و القاعده مرتکب عملیات علیه اسرائیل نمی شوند زیرا از واکنش های سخت آن می ترسند و از سوی دیگر در این مرحله دارای دشمنانی مهمتر از اسرائیل هستند.
وی تاکید کرد: روابط امنیتی مصر و اسرائیل هیچگاه بهتر از آنچه امروز است، نبوده و این روابط اکنون بر منافع مشابه و در راس آنها « مبارزه با تروریسم از جمله داعش » در استان سینا متمرکز است.

** ایران اصلی ترین خطر برای اسرائیل در خاورمیانه

این گزارشگر صهیونیست خاطرنشان کرد: ارتش های عربی هیچ خطری برای اسرائیل نیستند و درخاورمیانه هیچ قدرت نظامی منظم وقوی بجز ایران، آن را تهدید نمی کند.
میلمان گفت: ایران اکنون به تنهائی تهدیدی برای اسرائیل در خاورمیانه است و البته دشمنان ایران در منطقه درصدد تقویت روابط خود با اسرائیل هستند زیرا آن را مانعی برای توسعه اهداف شیعه می دانند.

** روابط امنیتی اسرائیل با امارات و سعودی

وی به نقل از منابع خارجی افزود: بازرگانان اسرائیلی و مقامات ارشد سابق در دستگاه های امنیتی اسرائیل روابط و همکاری های نظامی ، اطلاعاتی و امنیتی با امارات و سعودی دارند که ارزش آنها میلیون ها دلار است.

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : حلقه پیوند رژیم صهیونیستی با ریاض و ابوظبی

حلقه پیوند رژیم صهیونیستی با ریاض و ابوظبی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS