امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 11:02:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29347

تاریخ انتشار : 06/03/1395 - 08:47

همکاری 4 بانک اتریشی و سوئیسی با ایران

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: 2 بانک اتریشی و 2 بانک سوئیسی با ایران ارتباط برقرار کردند.

به گزارشجویباران، مسعود خوانساری در حاشیه مذاکرات دو جانبه هیات تجاری کرنتن اتریش و اتاق بازرگانی تهران افزود: امروز میزبان هیات اتریش به سرپرستی وزیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ استان کرنتن هستیم. کرنتن در زمینه صنعت بازیافت چوب و پلاستیک و در حوزه گردشگری پیشرفت های خوبی داشته است.
 
وی ادامه داد: سال گذشته حجم تجارت ما با اتریش 400 میلیون دلار بود که با توجه به موافقت نامه ها پیش بینی می شود امسال و سال آینده حجم تجاری افزایش یابد.
 
خوانساری با اشاره به ارتباط 2 بانک اتریشی (رایف آیزن) و (اور بانک) با ایران گفت: امروز 2 تفاهم نامه در رابطه با رفع موانع و مشکلات سر راه سرمایه گذاران با امضا رسید که تا حدودی مشکلات بانکی رفع شود.
 
وی افزود: 2 بانک سوئیس با ایران ارتباط برقرار کرده است اما مشکلی که هنوز باقی مانده تبدیل دلار به سایر ارزهاست.
 
وی تصریح کرد: کشور اتریش 360 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و ایران را برای سرمایه گذاری مشترک مناسب می داند.
 
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ایران و اتریش  باید به فکر سرمایه گذاری بلند مدت باشند.
 
مسعود خوانساری با اشاره به ورود 5 هیات اتریشی در طی چند ماه گذشته به ایران افزود: اتریش کشوری توسعه یافته است که 340 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و در زمینه های صنعتی موفق بوده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایران دارای موقعیت راهبردی است، کشورهای همسایه بازار خوبی برای سرمایه گذاران در ایران هستند.
 
خوانساری افزود: با توجه به پیش بینی رشد 4 درصدی اقتصاد در سال ، نیازمند 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه تحریم ها فشار زیادی بر اقتصاد کشور وارد کرد، گفت: تحریم ها باعث شد تا در زمینه فناوری و زیرساختها اقدامات خوبی صورت گیرد که این امر نیازمند سرمایه گذاری است.
 
رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: هنوز برخی از بانکها برای ایجاد ارتباط محتاط هستند اما دو بانک اتریشی با ایران ارتباط برقرار کرد.
 
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مهمترین عامل در سرمایه گذاری اعتبارات بانکی است اما روند حل مشکل بانکی بسیار کند پیش می رود، و اتاق بازرگانی امادگی دارد تا موانع موجود را برطرف کند.
 
خوانساری درپایان با اشاره به تعداد 150 هزار نفر عضو اتاق بازرگانی تهران گفت:50 درصد اقتصاد کشور در تهران است و هردو کشور باید به فکر سرمایه گذاری درازمدت باشند.
 
در پایان تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق بازرگانی کرنتن و تفاهم همکاری بین شرکتهای اب صنعت انرژی و mta messtechnik امضا شد. 

منبع : صداوسیما
دیدگاه شما در مورد : همکاری 4 بانک اتریشی و سوئیسی با ایران

همکاری 4 بانک اتریشی و سوئیسی با ایران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS