امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 03:08:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29334

تاریخ انتشار : 05/03/1395 - 12:35

درد دل‌های یک دامدار

بارها به مسئولین جهاد کشاورزی نامه نوشتم اما جوابی دریافت نکردم

به گزارشجویباران،علیرضا عطارد متولد ۱۳۵۶ ساکن قم است که ۱۷ سال است از طریق دامداری امورات زندگی خود را می‌گذراند و مسئولیت نگهداری پدر، مادر و خواهران خود را بر عهده دارد که در زمستان سال گذشته گوسفندان وی دچار تب برفکی تیپ o شده که از ۱۱۰ گوسفند، ۹۵ گوسفند خود را از دست داده است که به گفته وی این موضوع را بارها از طریق ریاست جمهوری، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی، سازمان بحران، استانداری، مجلس شورای اسلامی پیگیری کرده اما در طول این چند ماه هیچ نتیجه‌ای در برنداشته است.

وی طی تماسی با خبرنگار الف در مورد مشکلاتش گفت:
۱۷ سال است که بنده از طریق دامداری مخارج خانواده را تأمین می‌کنم، اما زمستان سال گذشته بر اثر بیماری ناشناخته تب برفکی از نوع o در عرض سه روز ۹۵ گوسفند خود را از دست دادم که در ابتدا به سازمان جهاد کشاورزی قم رفته و مشکلم را با آن‌ها در میان گذاشتم و سپس به استانداری و فرمانداری قم مراجعه کردم و طبق بازرسی‌های انجام شده این بیماری از سوی نهادهای مربوطه مورد تأیید قرار گرفت. سپس به بیمه و رئیس جهاد کشاورزی و نماینده مجلس قم نامه زدم که جوابی دریافت نکردم.

در حال حاضر بنده دچار تب مالت هستم که بیست درصد کبدم و سیستم عصبی بدنم از بین رفته است و دوکی است در سرم دارم که به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانم به دکتر مراجعه کنم و همچنین از گوشت و شیری که خودم تهیه می‌کنم به علت بیماری‌ام نمی‌توانم مصرف کنم.

آیا وامی برای جبران خسارت از سوی سازمان دامپزشکی و بیمه دریافت نکرده‌اید؟
عطارد: به جبران این خسارت ۱۵۰ میلیون وام از بانک گرفتم که باید ۲۳۵ میلیون برگردانم که واقعاً از توان بنده خارج است لذا پیش استاندار قم رفتم و درخواست کمک بلاعوض کردم اما ایشان گفتند که بنده وقت ندارم با شما صحبت کنم. بنده را از جهاد کشاورزی قم به دامپزشکی به ستاد بحران و سپس به اقای طلایی رئیس جهاد کشاورزی قم فرستادند که بعد از یک ماه مکافات نامه ای به وزارت جهاد کشاورزی فرستادند. در حال حاضر شش ماه تمام است که در مسیر رفت و آمد تهران به قم هستم. یک روز پیش معاون وزیر جهاد کشاورزی در تهران رفتم و اجازه خواستم تا وی را ملاقات کنم اما مسئول دفتر ایشان گفتند که وی وقت ندارد.

بنده حتی به مجلس شورای اسلامی رفته و با کلی مشکلات توانستم نامه ای را از ریاست مجلس شورای اسلامی بگیرم و برای وزارت جهاد کشاورزی آقای حجتی نوشتند که بنده نامه را به آنجا بردم اما آنجا هم مانع شدند تا من پیش اقای حجتی بروم به خاطر اینکه بنده سر و وضع مناسبی ندارم و تا فقط تا چهارم ابتدایی سواد دارم، بعد از کلی بحث اقای موسوی زاده رئیس دفتر وزیر نامه را از بنده دریافت کردند.

این پیگیری‌های شما به نتیجه ای هم رسید؟
عطارد: وزیر جهاد کشاورزی نیز نامه ای خطاب به معاونین نوشت که ۵۵ میلیون تومان بابت کاه و یونجه به من تعلق بگیرد منتهی بنده به دلیل وامی که قبلاً گرفته بودم نتوانستم ضامنی پیدا کنم و این وام را دریافت کنم سپس بنده را به صندوق کارآفرینی امید نیز ارجاع دادند که نتیجه ای هم در برنداشت، بنده دوباره به سازمان دامپزشکی ایران مراجعه کردم که در آنجا نیز کار بنده را پیگیری نکردند. من حتی نامه ای به ریاست جمهوری نوشته و خواستار کمک بلاعوض شدم اما راه به جایی ندارم و هیچ کمکی و اقدامی در جهت رفع مشکل من نشد.

منبع : الف
دیدگاه شما در مورد : بارها به مسئولین جهاد کشاورزی نامه نوشتم اما جوابی دریافت نکردم

بارها به مسئولین جهاد کشاورزی نامه نوشتم اما جوابی دریافت نکردم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS