امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:15:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29315

تاریخ انتشار : 04/03/1395 - 12:54

همکاری آمریکا با القاعده ادامه دارد

سفر چندروزه سرکرده احرارالشام به آمریکا

لبیب نحاس مدیر امور خارجی گروهک تروریستی احرار الشام در ماه دسامبر چند روزی را در واشنگتن گذرانده است.

سفر چندروزه سرکرده احرارالشام به آمریکا

به گزارشجویباران،به نقل از تلویزیون راشاتودی، طبق گزارش وبسایت آمریکایی «مک کلاچی» (McClatchy) یکی از سرکرده های گروه احرار الشام شش ماه قبل از آمریکا دیدن کرده است. به گفته چهار نفر که نخواسته اند نامشان فاش شود و مستقیماً از این سفر خبر داشته اند، لبیب نحاس مدیر امور خارجی گروه احرار شام در ماه دسامبر چند روزی را در واشنگتن گذرانده است. 
 
مارک تونر سخنگوی وزرات خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار راشاتودی مبنی بر این که آیا دولت از این سفر اطلاع داشته است یا نه، گفت: من اطلاعی ندارم. مطمئن هستم اینجا ملاقاتی نداشته ایم. 
 
تونر گفت که آمریکا به همه گروه های مخالف سوری فشار وارد می کند که به توافق ترک مخاصمه پایبند بمانند.
 
خبرنگار راشاتودی افزود: ارتباط احرار شام با القاعده غیر قابل انکار است. ابوخالد سوری یکی از موسسان احرار شام از اعضای شناخته شده القاده است. این گروه دو هفته قبل به یک روستای علوی نشین در سوریه حمله کرد و ساکنان روستا از قتل عام مردم خبر دادند. آمریکا، انگلیس و فرانسه مانع از ارائه پیشنهاد روسیه در سازمان ملل برای قرار گرفتن نام احرار شام در لیست ترور شدند. 
 
جیم جاتراس دیپلمات سابق آمریکایی به راشاتودی گفت: واشنگتن از آنجایی که به طرح «ب» برای سوریه نیاز دارد، به همکاری با گروه هایی مثل احرار شام ادامه می دهد.
 
وی افزود: چندین سال از حوادث یازده سپتامبر می گذرد و آمریکا به همکاری خود با القاعده ادامه می دهد، همان کاری که  در لیبی، بوسنی و کوزوو کرد. آنها انتظار دارند که ما باور کنیم که از این سفر خبر نداشته اند. همه می دانیم که احرار شام و دیگر گروه های به اصطلاح  میانه روی سوری با القاعده ارتباط دارند و از آن فاصله نمی گیرند زیرا می دانند که بدون همکاری القاعده، آنها هیچ گزینه ای در سوریه ندارند  به جز این که بپذیرند اسد در قدرت باقی بماند و تروریست ها شکست داده شوند. اما آنها نمی توانند چنین چیزی را بپذیرند.

دیدگاه شما در مورد : سفر چندروزه سرکرده احرارالشام به آمریکا

سفر چندروزه سرکرده احرارالشام به آمریکا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS