امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 09:27:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29240

تاریخ انتشار : 01/03/1395 - 08:31

بازگشت بانک‌های اروپا در گرو لغو تحریم‌هاست

بانک‌های بزرگ انگلیسی ممکن است تا زمانی که تحریم‌های آمریکا پابرجا هستند از همکاری با ایران امتناع کنند، اما بانک‌های کوچکتر و متوسط علاقمند به تعامل تجاری با ایران هستند.

به گزارش جویباران،کارشناسان غربی می‌گویند بانک‌های بزرگ انگلیسی ممکن است تا زمانی که تحریم‌های آمریکا پابرجا هستند از همکاری با ایران امتناع کنند، اما بانک‌های کوچکتر و متوسط علاقمند به تعامل تجاری با ایران هستند.

 کارشناسان تحریم گفتند، بانک‌های بزرگتر انگلیسی ممکن است تا زمانی که تحریم‌های آمریکا پابرجا هستند از همکاری با ایران امتناع کنند، اما بانک‌های کوچکتر و متوسط و بنگاه‌های اقتصادی علاقمند به تعامل تجاری با ایران هستند.

جاستین واکر، مسئول جرائم مالی اتحادیه بانکداران انگلیس گفت: «صادرکنندگان بزرگ جهانی وقت خود را صرف ورود به این قراردادها نمی‌کنند... اما (بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط) واقعا علاقمند به برقراری مجدد روابط با ایران هستند... نگرانی من این است که آنها بنگاه‌هایی هستند که دسترسی به خدمات بانکی را به چالش‌برانگیز‌ترین روش خواهند یافت.»

واکر که در لندن در نشستی درباره تحریم‌های ایران سخن می‌‌گفت افزود: «این عملیات اکتشاف طلا که همه انتظارش را داشتند، نیست.» او گفت: «روزی 10 بار» با این سؤال مواجه می‌شود که آیا بانک‌های انگلیسی به ایران باز خواهند گشت یا نه، اما با وجود اینکه اشتهای ریسک‌پذیری در بین اعضای اتحادیه بانکداران انگلیس (270 موسسه مالی) مختلف است، با این وجود، ریسک نقض یکی از تحریم‌ها همچنان پابرجا بسیار بالاست.

«نظر کاملا مسلط این است که با وجود تداوم تحریم‌های اولیه دولت آمریکا (ورود به بازار ایران) همچنان بسیار ریسک‌برانگیز است.»

راجر متیوز، مدیر موسسه دچرت ال‌ال‌پی گفت، شرکت‌های انرژی راه‌های برقراری مجدد روابط با ایران را بررسی کرده‌اند و برخی مدیران دارایی «علاقه فراوانی» نسبت به ایجاد صندوق‌های جدید در ایران از خود نشان داده‌اند.

وی افزود: فعالیت‌های آنها کاملا محدود است. احتمالا رفتار محتاطانه تا زمانی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در آمریکا، روشنگری بیشتری درباره سیاست خارجی این کشور صورت بپذیرد، ادامه خواهد یافت.

منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : بازگشت بانک‌های اروپا در گرو لغو تحریم‌هاست

بازگشت بانک‌های اروپا در گرو لغو تحریم‌هاست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS