امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 00:09:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29232

تاریخ انتشار : 30/02/1395 - 11:01

یدیعوت احرنوت؛

اسرائیل در جنگ با ایران تنهاست/ تلاش اسرائیل برای ایجاد ائتلاف سنی

کشور های سنی نیز باید منافعشان را در خاورمیانه با اسرائیل یکی کنند و باید به هر نحو که شده، به نگرانی های سیاست های ایران در منطقه پایان داد. به هر حال اسرائیل منافع بسیار عمیق و بزرگی را در گرفتن قدرت از ایران و حزب الله در خاورمیانه ای جدید دارد.

اسرائیل در جنگ با ایران تنهاست/ تلاش اسرائیل برای ایجاد ائتلاف سنی

به گزارش جویباران،روزنامه صهیونیستی یدیعوت احرنوت (Ynetnews) در گزارشی با عنوان "اسد باید برود" به لزوم حمله اسرائیل به سوریه و برکناری بشار اسد پرداخت و نوشت: اکنون زمان آن رسیده است که اسرائیل به جنگ با سوریه برود، زیرا هر روز نگرانی های استراتژیک ما افزایش می باید و اکنون وقتی آن رسیده است که اسرائیل باید به جنگ سوریه برود و او را از قدرت کنار بزند.

یعدیعوت احرنوت افزود: برای 5 سال است که اسرائیل همچنان تصمیمی برای ورود به جنگ سوریه ندارد ولی اکنون زمان آن رسیده است که مقامات در این سیاست تجدید نظر کنند. و این به نفع اسرائیل است تا وارد این جنگ شود.

این روزنامه صهیونیستی افزود: گذشته از این  که بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده است، باید گفت حذف بشار اسد از سوریه نیز به نفع منافع اسرائیل است. زیرا حمایت های ایران و حزب الله از اسد شدت گرفته است و این یک تهدید جدی برای اسرائیل محسوب می شود. آنهایی هم که بر این باورند که تهدید داعش نیز جدی است به نفع آنها نیز هست که اسرائیل وارد جنگ سوریه شود. اما در ابتدا اولویت استراتژیکی اسرائیل مقابله با نفوذ ایران در بغداد و دمشق است و از طرفی جامعه بین المللی خود را وقف مقابله با داعش نیز کرده است.

یدیعوت احرنوت افزود: باید گفت با رفتن رژیم اسد، خطر داعش نیز تضعیف خواهد شد و بسیاری از تندرو ها نیز از حمایت داعش دست برخواهند داشت. باید گفت در مواجه با ایران، اسرائیل تنها بوده و اسرائیل برای مقابله با ایران کسی را که بتواند روی آن اعتماد کند، ندارد و دراین زمینه تنهاست و ایران و اسد و حزب الله تهدید بسیاری جدی تری برای اسرائیل نسبت به داعش محسوب میشوند.

این روزنامه صهیونیسیتی به لزوم ایجاد ائتلافی در این زمینه خبر داد و نوشت: اسرائیل باید برای مقابله با اسد ائتلافی را ایجاد کند و حتی شده این ائتلاف می تواند غیر رسمی باشد و باید این ائتلاف شامل شامل کشور های سنی از جمله عربستان باشد. البته ترکیه و اردن و مصر نیز می توانند جز این ائتلاف باشند. به نظر می رسد که روسیه بر خلاف ایران، اسد و باقی ماندن وی را خیلی هم ضروری نمی بیند. کشور های سنی نیز باید منافعشان را در خاورمیانه با اسرائیل یکی کنند و باید به هر نحو که شده، به نگرانی های سیاست های ایران در منطقه
پایان داد. به هر حال اسرائیل منافع بسیار عمیق و بزرگی را در گرفتن قدرت از ایران و حزب الله در خاورمیانه ای جدید دارد.

این روزنامه در پایان افزود: اکنون اسرائیل روز های زیادی را به بررسی و مانیتورینگ اتفاقات خاورمیانه گذرانده است و اکنون نباید این فرصت را از دست بدهد تا بتواند مهمترین دشمن خود را تضعیف کند. اکنون برای جامعه سنی مهم این است که متوجه بشوند که اسرائیل در مسیر درستی قرار گرفته است و تلاش اسرائیل برای برکناری اسد یک حرکت استراتژیکی می باشد و این به نفع همه است.

منبع : جام نیوز
دیدگاه شما در مورد : اسرائیل در جنگ با ایران تنهاست/ تلاش اسرائیل برای ایجاد ائتلاف سنی

اسرائیل در جنگ با ایران تنهاست/ تلاش اسرائیل برای ایجاد ائتلاف سنی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS